منوي اصلي

::.موضوعات

::. آرشیو سایت

::. تبليغات

::.آخرین اخبار سایت

::.امکانات دیگر

ورزش و سلامتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث شنبه سیزدهم آبان 1391

با ورزشکاران ملی مرند بیشتر آشنا شویم 

http://iranvolleyball.com/images//Content/Contents/PicService/bfb0f3e4-ad30-41e1-bb7a-2594e29704d4/IMG_4469%20copy.jpg

b_0_0_0_00_images_tumb_91_other_other3_naghizadeh4.jpg

خوشبختانه چندی است که ورزشکاران خوبی از شهر ما در تیم های مطرح حضور می یابند ، از جمله ی این ورزشکاران اکبر ولایی بازیکن با ارزش تیم ملی والیبال نوجوانان کشور هست که اخیرا در بازی فینال والیبال نوجوانان آسیا به عنوان بهترین بازیکن میدان شناخته شد ، وحید خوش الحان از دیگر قهرمانان ملی در رشته ی پرورش اندام می باشد و میثم نقی زاده ی عزیز که اخیرا به تیم پرسپولیس پیوسته است . خدمت همه ی دوستان عزیز عرض کنم که انشاله بزودی با این قهرمانان مصاحبه هایی ترتیب خواهیم داد و در نشریه و وبلاگ خوش خبر ورزشی منتشر خواهیم نمود .

بجنگیم برای ارتقای ورزش مرند


گفتگو
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی پنجشنبه یازدهم آبان 1391

سیدرضا هاشمی :

ما آنچه که قول داده ایم انجام داده ایم

گفتگوی اختصاصی خوش خبر با سیدرضا هاشمی شهردار مرند

منتشر شده در نشریه ی خوش خبر شماره ی 479


سالم بمانید
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه یازدهم آبان 1391

دردهایی که باید جدی بگیریم ! 

دردهایی که باید جدی بگیریم !

بعضی دردها هستند که باید بیشتر از بقیه به آنها اهمیت بدهیم .
۱ درد قفسه سینه
چند نشانه خیلی مهم وجود دارد که نشان می دهند سلامتی ما در خطر است . درد مداوم قفسه سینه (دردی که ماندگار باشد و فورا" رفع نشود) همراه انواع مختلف تنگی نفس ، نشانه های خوبی نیستند و در صورت مشاهده این علائم فورا" با پزشکتان تماس بگیرید و یا به او مراجعه کنید.
۲ سردرد شدید
ممکن است سردرد شدید بخاطر میگرن باشد اما اگر علائم دیگر میگرن همراه این سردرد نباشد ، ممکن است نشان دهنده آنوریسم مغزی باشد. آنوریسمهای متوالی و پشت سر هم ممکن است باعث آسیب مغزی شوند بنا براین فورا" با پزشکتان تماس بگیرید.
۳ درد شدید در پهلوها
ممکن است پهلو درد شما با یک استراحت مختصر رفع شود اما اگر دردشما آنقدر شدید است که احساس می کنید با یک سیخ پهلوی شما را سوراخ می کنند و علاوه براین درد ، حالت تهوع و تب هم دارید ممکن است آپاندیس داشته باشید در زنها این علائم ممکن است نشان دهنده کیست تخمدان هم باشند.
۴ درد کمر و سوزن سوزن شدن شصت پا
اگر آنقدر کمرتان درد می کند که مجبور شدید با کمک یک نفر دیگر به اتاقتان بروید ، یک مسکن ضد التهاب امتحان کنید باید دردتان را رفع کند اما اگر این مسکن ها اثر نکرد حتما" به یک متخصص ارتوپد مراجعه کنید.ممکن است یکی از دیسکهای شما آسیب دیده باشد .
۵ درد ساق پا همراه تورم
اگر یک نقطه از ماهیچه ساق پای شما به شدت دردناک است ، ورم کرده و کمی قرمز است و وقتی آن را لمس می کنید کمی گرم است ، حتما" به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است دچار لختگی خون شده باشید در این صورت جدا" از ماساژ دادن خودداری کنید زیرا اینکار باعث می شود خون لخته شده راه بیفتد و ممکن است به ریه های شما برسد و راه رسیدن اکسیژن به ریه ها را مسدود کند.

منبع : آفتاب


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه یازدهم آبان 1391

شماره ی جدید نشریه ی خوش خبر - ویژه نامه ی مرند و منطقه ی آزاد ارس منتشر شد .

نگاره: ‏شماره ی جدید نشریه ی خوش خبر - ویژه نامه ی مرند و منطقه ی آزاد ارس منتشر شد . دوستانی که تمایل به دریافت ویژه نامه داشته باشند فرقی نمی کنه هر جای دنیا فقط آدرسشونو ایمیل کنند .‏


مجلس نهم
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر یکشنبه هفتم آبان 1391
مگر گاوها دلار می خورند كه هر روز ماست گران می‌شودمگر گاوها دلار می خورند كه هر روز ماست گران می‌شود
خانه ملت: عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینكه گاوها علف می خورند نه دلار كه هر روز قیمت ماست گران می شود گفت:۹۹ درصد كالاهای وارداتی به كشور با ارز مرجع واردكشور شده است پس دلیلی ندارد كه با تغییر قیمت دلار درچهارراه استانبول آن را گران بفروشیم.

نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی شنبه ششم آبان 1391

چند سوال از نماینده محترم دکتر حسن نژاد

و فرماندار محترم اقای رضوانی

سوال اول : آقای دکتر چه خبر ؟ کم پیدایید !! مثل هلال ماه رمضان شده اید !
دوم : همین دو سه ماه پیش ، همین دو سه ماه پیش یعنی حدود شصت ، شایدم نود روز پیش گفتید بیمارستان جدید مرند همین روزها به بهره برداری خواهد رسید . ممکنه بفرمایید منظورتان از همین روزها ، چند روز است ؟
سوم : از فرمانداری ویژه نه خبر!؟
چهارم : آقای دکتر  از طرح آبرسانی از ارس به مرند چه خبر ؟
اما یک زبانحال :
الا ای یوسف مصری که کردت سلطنت مغرور
پدر را بازپرس آخر کجا شد مهر فرزندی ؟
آقای فرماندار با آرزوی توفیق
شما بفرمایید از فرمانداری ویژه مرند چه خبر ؟
آقای رضوانی قرار بود در هفته ی دولت افتتاح هایی صورت بگیرد مثل استخر سرپوشیده ، بیمارستان تازه احداث ، آپارتمان های مسکن مهر ، پس چی شد این افتتاح ها ؟
اقای رضوانی از استادیوم 15 هزار نفری که بعدها شد پنج هزار نفری چه خبر ؟ چرا ورزشگاه ولیعصر (عج) در پایین باغ رضوان به بهره برداری نمی رسد؟
آقای دکتر و جناب مهندس رضوانی
در حالی که شهرداری مرند در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی یکه تاز می تازد شما دو بزرگوار در سکوت خبری قرار گرفته اید و صد البته بیشتر آقای دکتر حسن نژاد
آقای فرماندار حمایت های بی دریغ تان از فعالیت های شهرداری بر ما و شهروندان پوشیده و پنهان نیست ، قدردان حمایت هایتان هستیم ، چگونه برخی ادارات زیر مجموعه ی شما با وجود صراحت و قاطعیت شما ، بی محابا کم کاری می کنند ؟لطفا نفرمایید که این چنین نیست !! این از اداره راه که برای آسفالت ورودی مرند - خوی جانش در می آید ! ان از شبکه ی بهداشت و درمان که در راه اندازی بیمارستان آماده ی تجهیز شده ناتوان است و همین شبکه ی محترم املاکی را که خیرین برای احداث درمانگاه اهدا نموده اند بصورت خرابه ای در سطح شهر رها کرده است و این هم از اداره ی محترم آموزش و پرورش که در تامین معلم مدارسش ناتوان مانده است و دانش آموزان مظلوم ، فقیر ، بی گناه و بی پناه کلاس سوم دبستان قلمش الان یک هفته است که روی معلم ندیده اند
آقای فرماندار در بزرگواری و قاطعیت شما شکی نداریم ، اما خواهشا هم تعداد بازدیدهایتان را از ادارات زیر مجموعه تان افزایش دهید و هم در این بازدیدها حدالمقدور از مسئولین ادارات فاصله بگیرید و با مردم و کارمندان جزء بیشتر صحبت کنید تا واقعیت های موجود برای تان روشن شود وگرنه مسئولین همه شان به شما گزارش خواهند داد که همه جا امن و امان است و هیچ مشکلی در اداره مطبوعشان وجود ندارد !
نکته : سوال ها و موارد فوق ماحصل نظرات و تماس های شهروندان و صحبت های آنان در سطح شهر با یک خبرنگار می باشد و ... حرفی از آن هزاران کاندر عبارت آمد
نکته ی دوم : قرار بود خبرنگاران چشم و گوش مسئولین باشند و کمی و کاستی ها را از زبان مردم برای آنان بازگو کنند متاسفانه تاکنون این ارتباط حاصل نشده است . جلسات فرمانداری علیرغم قول و قرارهای فراوان بدون اطلاع رسانی به خبرنگاران و بدون حضور آنان برگزار می گردد . نماینده محترم هم چنان می آیند و می روند که روح هیچ خبرنگاری هم از ان مطلع نمی شود
نکته ی سوم خواهشا زود موضع دفاعی نگیرید ، کمی بیاندیشید بعد اگر پاسخی داشتید بفرمایید ، اگر نبود شرایط موجود را اصلاح نمایید


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : جمعه پنجم آبان 1391
بازدید شهردار از اولین نمایشگاه منطقه ای هنر ، صنایع دستی و

مشاغل خانگی

خوش خبر : در آستانه ی عید سعید قربان و همزمان با برگزاری اولین نمایشگاه منطقه ای هنر ، صنایع دستی و مشاغل خانگی سیدرضا هاشمی شهردار مرند از این نمایشگاه بازدید نموده و از نزدیک با هنر هنرمندان مرند آشنا شد .

وی در این بازدید با هنرمندان حاضر در این نمایشگاه به گفتگو پرداخت .

این نمایشگاه به همت هنرمندان رشته ی صنایع دستی و روابط عمومی شهرداری مرند برپا شده است و تا 10 آبان دایر است.

گزارش تصویری از بازدید شهردار از این نمایشگاه را در ادامه ی مطلب ببینید


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان پنجشنبه چهارم آبان 1391

بعضی از دوستان در بخش نظرات می نویسند که موفق به دیدن عکس ها نمی شوند ذوستان اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده بکنند به احتمال زیاد بتوانند عکس ها را ببینند . من برای آپلود عکس ها از پرشین گیک استفاده می کنم . دوستان اگر راه بهتری برای آپلود عکس ها و قرار دادن آنها در وبلاگ بلد هستند بنده را هم راهنمایی کنند .

به نظر می رسد این مرورگرها هم مثل بعضی اصناف همدیگر را هووی هم می دانند و بعضی امکانات را از کاربرهایشان دریغ می کنند . در فایرفاکس از آهنگ وبلاگ نمی توانم استفاده کنم ، عوضش عکسا رو خوب لود می کنم . در اکسپلورر هم آهنگ وبلاگ را می توانم گوش دهم اما از عکس خبری نیست . خلاصه شاید همه ی این اشکالات از ناشی گری بنده باشد . در چنین صورتی بنده را راهنمایی کنید


مرند کارگاه بزرگ سازندگی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه چهارم آبان 1391

استاندار آذربایجان شرقی :

استحقاق و قابلیت مرند بیش از این است

خوش خبر: استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح پروژهای شهرداری مرند گفت :امروز مردم احساس آرامش می کنند و قبول کرده اند که شهردار و فرماندار مرند در طول این یکسال فکر و ذکرشان این بوده است که دل های مردم را به دست بیاورند . مردم امروز احساس می کنند دارای ارزش هستند و احساس آرامش آنها ، رفاه آنها به توسعه بیشتر شهر و رضایت خاطر مردم منجر خواهد شد تا به شهر خود دل ببندند و هر وقت نام مرند بیاید به آن افتخار کنند .

بیگی گفت: امروز شهردار عزیز این کار را به انجام رسانده است و از ایشان همین انتظار نیز می رفت . امروز ایشان باعث شده اند که سرمایه گذاران به این شهر روی آورند . امروز سرمایه گذاران دلگرم شده اند و احساس امنیت می کنند .

استاندار آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: من معتقدم که مرند استحقاق و قابلیتی بیش از این دارد . امروز مرند نه تنها یک شهر صنعتی و جاذب گردشگری محسوب می شود بلکه یک شهر دانشگاهی نیز به حساب می آید .

وی افزود : هرکس که از اروپا وارد آذربایجان شرقی می شود با یک نقطه ی بسیار زیبا مواجه می شود و آن مرند با تمام زیبایی ها و تمام نعمات و مواهب خدادادیش می باشد .

وی در خاتمه ی شهردار و فرماندار مرند را مورد تشویق قرار داد و از زحمات آنها قدردانی نمود .مرند کارگاه بزرگ سازندگی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر چهارشنبه سوم آبان 1391

سیدرضاهاشمی شهردار مرند :

خدای را شاکریم که امروز و پس از چهارده ماه توانستیم

به قولی که داده بودیم عمل کنیم

و پروژه هایی را که با حضور استاندار محترم کلنگ زنی کرده بودیم با حضور ایشان افتتاح کنیم .

خوش خبر: سیدرضا هاشمی شهردار مرند در مراسم افتتاح چندین پروژه ی عمرانی که با حضور بیگی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد گفت: خدای را شاکریم که امروز و پس از چهارده ماه توانستیم به قولی که داده بودیم عمل کنیم و پروژه هایی را که با حضور استاندار محترم کلنگ زنی کرده بودیم ، با حضور ایشان افتتاح کنیم .

وی گفت : مدیریت جدید شهرداری مرند از زمان آغاز به کار خود اقدام به ایجاد اتاق فکر با حضور اساتید ، نخبگان و کارشناسان نمود و خرد جمعی را در انجام طرح ها و پروژه های مورد اجرا به کار گرفت.

وی افزود : با حمایت های فرماندار محترم بزودی همایش سرمایه های فکری در مرند برگزار خواهد شد

هاشمی با اشاره به افزایش جذب سرمایه گذار افزود : در امر سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در توسعه ی همه جانبه ، با توجه به نیاز شهر ، با نیاز سنجی و امکان سنجی ، رشد سرمایه گذاری از 15 میلیارد تومان که در سال های گذشته بود امروز به 1392 میلیارد تومان افزایش داده ایم که از این مقدار 360 میلیارد تومان  عقد قرارداد شده است که از آن جمله می توان به بیمارستان تخصصی ، کارخانه بازیافت و پسماند ، عابرگذر میدان امام ، برج قائم ، میدان گندم فروشان ، شهرک نمایشگاه های خودرو و چندین پروژه مهم دیگر می باشند .

شهردار مرند با اشاره به ساماندهی ورودی های مرند گفت: ساماندهی ورودی های مرند – تبریز و مرند- خوی را به اتمام رسانده ایم و فقط آسفالت ورودی مرند – خوی که به عهده ی اداره ی راه و ترابری است باقی مانده است که امیدواریم بزودی اداره ی راه کار آسفالت این ورودی را به انجام برساند .

هاشمی در ادامه ی سخنان خود به افتتاح پارک های یوموری تپه ، پارک آموزش ترافیک کودکان و پارک قوناقلار اشاره نموده و گفت: پارک یوموری تپه در فضایی به مساحت 127 هکتار و با تجهیزات و امکانات ویژه از جمله راه 16 متری دسترسی به قله ، امکانات تفریحی ، آلاچیق ، فضای سبز ، درختکاری ، آبشار مصنوعی ، کایت سواری ، سرویس بهداشتی و تامین روشنایی پارک ، اجرای پارک مسافر با امکاناتی همچون آمفی تئاتر روباز ، درختکاری و فضای سبز ، سرویس بهداشتی و نمازخانه ،آب نما و تامین روشنایی و پارک ترافیک در فضای به مساحت 8380 متر مربع می باشد .

امروز افتتاح این پروژه ها عیدی شهرداری مرند ( عیدانه ی اعیاد قربان و غدیر ) به همشهریان عزیز می باشد .

از دیگر طرح ها می توان به احداث چهار واحد نمازخانه در مدارس مرند اشاره کرد که انشاله تا دهه ی فجر به پایان خواهد رسید ، احداث پنج واحد سرویس بهداشتی در سطح شهر از این جمله هستند

وی افزود : از کل بودجه ی سال نود و نود و یک که 58 میلیارد تومان بود ، 46 میلیارد تومان آن به عملیات عمرانی اختصاص یافته است . آنچه که بر ما مهم بود آغاز و اتمام پروژه ها بود و قولی که به این مردم داده بودیم .بودجه ای که شهرداری مرند در مدت 14 ماه به پروژه های عمرانی خود اختصاص داده است برابر است با بیش از 10سال گذشته ، اگر پروژه های عمرانی 10 سال گذشته مرند را جمع کنید نمی تواند با پروژه های ده ماه جاری شهرداری مرند برابری کند .

برنامه های آتی که برای آینده ترسیم شده است تدوین استراتژی پنج ساله می باشد ، این بدان جهت است که با تغییر مدیریت ها برنامه تغییر نیابد . برنامه ریزی نموده ایم که هرکس هم بعد از ما در سمت حضور داشته باشد این برنامه ها را ادامه دهد .

 


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : چهارشنبه سوم آبان 1391
مرند فردا میزبان استاندار است

خوش خبر : دکتر بیگی استاندار آذربایجان شرقی جهت افتتاح چندین پروژه فردا به مرند می آید .

سید رضا هاشمی شهردار مرند پروژه هاي قابل افتتاح فردا را  پارك يوموري تپه به مساحت 127 هكتار و با هزينه اي بالغ بر 15272280000 تومن ، پارك مسافر به مساحت 7 هكتار با هزينه اي بالغ بر 6598020000 تومن ،ساماندهي ورودي مرند – تبريز به طول  6 كيلومتر با هزينه اي بالغ بر 2658430000تومن ، ساماندهي ورودي مرند –خوي به طول 4600 متر با هزينه اي بالغ بر 450000000تومن ، پارك آموزشي ترافيك به مساحت 8384 و با هزينه اي بالغ بر 20238046080 تومن علام نمود.

گزارش تصویری از پارک قوناقلار را در ادامه ی مطلب ببینید


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان پنجشنبه بیست و هفتم مهر 1391
عده ای از دوستان خواستار ارایه ی اطلاعات بیشتر در مورد زمان حضور استاندار در مرند و نشست خبری شهردار و پاسخ به سوالات بسیاری که در بخش نظرات مطرح شده بود شده اند .

خدمت دوستان محترم باید عرض کنم استاندار آذربایجان شرقی به علت حضور چند تن از وزرا در استان و بازدید از مناطق زلزله زده موفق به حضور در برنامه ی افتتاح های شهرداری مرند نشده اند اما طبق خبرهای رسیده ایشان به احتمال طیاد روز چهارشنبه 3 ابان در مرند حضور خواهند یافت . البته این هم احتمال است چون حضور ایشان در مرند به خیلی از عوامل بستگی دارد که در صورت مهیا بودن حضور ایشان قطعی خواهد شد .

اما در رابطه با نشست خبری شهردار مرند با خبرنگاران محلی و استانی لازم به ذکر است که این نشست خبری روز یکشنبه 23 مهر برگزار گردید و شهردار محترم به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت که مشروح این نشست خبری در نشریه ی خوش خبر منتشر خواهد شد .


وثيقه 500 ميليارد توماني براي محمدرضا زنوزی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی سه شنبه بیست و پنجم مهر 1391

سخنگوي قوه قضائيه خبر داد

وثيقه 500 ميليارد توماني براي محمدرضا زنوزی

انتشار شایعات درباره بازداشت محمدرضا زنوزی + عکس


یادآوری
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس شنبه بیست و دوم مهر 1391

هواها داره خیلی سرد میشه ، هم وطنای زلزله زده را فراموش نکنیم

نگاره: ‏دوستان عزیز توجه داشته باشین : هوای مناطق زلزله زده 2 روزه که به شدت سرد شده هر کسی امکانش رو داره لباس گرم ( بیشتر زنانه و بچه گانه ) پــتــو و کیسه خواب براشون تهیه بکنه که الان به شدت بهش نیاز دارن
فقط دقت کنید به دست کسانی برسه که ساکن دائمی اون مناطق هستن نه کسانی که برای دزدی غیر مستقیم اومدن اونجا ! 
 هر کسی هم نمیتونه حداقل این مطلبو شر کنه تا اونایی که میتونن کمک کنن‏با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان جمعه بیست و یکم مهر 1391

ممنون از همه ی دوستانی که در قسمت نظرات سوالات خود از شهرداری و مطالب مفیدی را ارایه می دهند ، اما متاسفانه از برخی نظرات بوی غرض و تخریب می آید . ای کاش به جای برخی سوالات بی ربط و انحرافی واقعا سوالاتی پرسیده شود که به حال این شهر مفید واقع افتد ، در هر حال بنده همه ی سوالات را جمع می کنم و انشاله تا آنجایی که فرصت باشد همه ی سوالات را خواهم پرسید و جواب ها را نیز به اطلاع دوستان عزیز و خوانندگان گرامی وبلاگ خواهم رساند .


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان چهارشنبه نوزدهم مهر 1391

نشست خبری شهردار مرند با مطبوعات محلی و استانی

خوش خبر : نشست خبری سیدرضاهاشمی شهردار مرند با مطبوعات محلی و استانی روز شنبه ۲۲ مهر برگزار می گردد . بنا به اعلام روابط عمومی شهرداری مرند این نشست در آستانه ی سفر قریب الوقوع استاندار مرند جهت افتتاح چندین پروژه ی مهم انجام می گیرد .

اگر شما خبرنگار باشید ، از شهردار مرند چه سوالی می پرسید؟


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی یکشنبه شانزدهم مهر 1391


بازدید سرزده ی اعضای شورای اسلامی شهرستان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه پانزدهم مهر 1391

بازدید سرزده ی اعضای شورای اسلامی شهرستان

از پروژه ی عابر گذر میدان امام مرند 

خوش خبر : اعضای شورای اسلامی شهرستان مرند از پروژه ی عابر گذر میدان امام بازدید کردند . در این بازدید مهندس حمزه پور مدیر پروژه در مورد مختصات پروژه مذکور توضیحات لازم را به اعضای شورای شهرستان ارایه نمود و اعضای شورا نیز از تلاش های شبانه روزی تیم مجری پروژه تقدیر و تشکر نمودند . گفتنی در این دیدار اعضای شورای الامی شهرستان در گفتگو با خوش خبر مراتب تشکر و قدر دانی خود را از تلاش های بی وقفه حاج سید رضا هاشمی شهردار تلاشگر شهر مرند و اعضای شورای اسلامی شهر اعلام نمودند


تشکيل جلسه شوراي اسلامي شهرستان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه پانزدهم مهر 1391

تشکيل جلسه شوراي اسلامي شهرستان

در آستانه ي سفر قريب الوقوع استاداندار به مرند

خوش خبر:در آستانه ی سفر قریب الوقوع استاندار آذربایجان شرقی به مرند شورای اسلامی شهرستان تشکیل جلسه داد .

این جلسه به ریاست سیدباقر حجازی و با حضور حجت الاسلام رحیم زاده ، بهنام مفظفی ، حسن هرمزدی ، صادق خلیلی و ابوالقاسم داداشلو با موضوع رسیدگی به مشکلات حوزه انتخابیه تک تک اعضا برگزار شد .
سید باقرحجازی با انتقاد از عملکرد برخی ادارات گفت: متاسفانه برخی مصوبات ما چندین بار تکرار شده و تک تک اعضا پیگیر اجرای ان بوده اند لیکن عدم همکاری و کم کاری برخی ادارات موجب شده این مصوبات بدون اجرا و بلاتکلیف بمانند .


قرارداد خاکبرداری امامراده احمد مرند با پیمانکار به امضا رسیده است
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه سیزدهم مهر 1391
در نشست خبری نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در تبریز عنوان شد :

قرارداد خاکبرداری امامزاده احمد مرند با پیمانکار به امضا رسیده است


خوش خبر : نشست خبری حجت الاسلام محمدی نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در تبریز برگزار شد .

به گزارش خبرنگار خوش خبر ، حجت الاسلام علی محمدی، نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، صبح امروز در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: 130 هزار موقوفه و یک میلیون و 200 هزار رقبه در سطح کشور وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: بنا بر حکم شرع مقدس، تمامی درآمدهای حاصل از موقوفات بایستی در راستای تحقق نیات واقفان هزینه شود، که بخش قابل توجهی از نیات واقفان کشور برای اقامه عزای اهل بیت عصمت و طهارت به‌ویژه مجلس سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) است.

حجت الاسلام محمدی با بیان این‌که حوزه‌های علمیه حدود 900 موقوفه دارند، تصریح کرد: 300 موقوفه از این تعداد متولی خاص دارند و 600 موقوفه با عنوان عام با تولیت سازمان اوقاف و اور خیریه است.
نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از ثبت موقوفات جدید برای تعدادی از حوزه‌های علمیه کشور خبر داد و گفت: تعدادی از این موقوفات با نیت مساعدت به طلاب علوم دینی و بخشی دیگر با نیت حفظ و نگهداری مدارس علمیه بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف سفر خود به استان آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: بازدید از مناطق زلزله‌زده استان یکی از برنامه های سفر است که بر اساس تحقیقات به عمل آمده 218 مسجد بر اثر زلزله آسیب دیده اند که 55 مسجد به صورت کامل تخریب شده اند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به این‌که در جریان زلزله اخیر 10 بقعه و امامزاده نیز آسیب دیده‌اند، گفت: 6 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و ساز مساجد، بقاع و امامزادگان تخریب شده بر اثر زلزله در منطقه ارسباران اختصاص یافته است.

وی با اشاره به این‌که هم اکنون در 2700 نقطه فعالیت عمرانی در امامزادگان سراسر کشور در جریان است، افزود: سالانه 120 میلیون نفر زائر امامزادگان کشور را زیارت می کنند که این آمار بدون احتساب بارگاه‌های مشهد، قم، شاهچراغ و ری است.

نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در پایان از جریان 31 پروژه ساخت و ساز عمران و آبادانی در امامزادگان استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: برای تبدیل بقاع متبرکه و امامزادگان به قطب های فرهنگی کشور نیازمند مشارکت بیش از پیش واقفان، خیرین و عموم مردم مؤمن و متدین هستیم.

گفتنی است حسینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه ی استان آذربایجان شرقی در پاسخ به سوال خبرنگار خوش خبر در خصوص طرح توسعه امامزاده احمد مرند گفت : طرح توسعه ی امامزاده احمد مرند به زودی اجرا می شود .

وی خاطر نشان کرد : قرارداد خاکبرداری محوطه ی این امامزاده با پیمانکار به امضا رسیده است .


با اجازه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان سه شنبه یازدهم مهر 1391


می خواهم برای دوستان عزیز از وضعیت اسفناک اینترنت بنویسم البته همه ی دوستان به نوعی مبتلابه هستند و کم و بیش خبردارند اما مسئله آنجا بغرنج می شود که بخواهی یک خط جدید خریداری بکنی
خدمت دوستان عزیزم عرض بکنم پس از نقل مکان منزل و تغییر تلفن مجبور شدیم یک خط جدید اینترنت خریداری بکنیم و طبق معمول سراغ شرکت ارایه دهنده ی سرویس رفتیم و ثبت نام و همه ی مراحل طی شد شرکت مذکور که برای خودش دفتر و دستک و دبدبه و کبکه اش مرند را برداشته هی امروز و فردا نمود و هر روز بهانه ای تراشید . یک روز گفت : اینترنت قطع است ، روز دیگر گفت خط شما ایراد دارد ، روز بعدش : ایراد از مخابرات است و همین طور بهانه و سر دواندن ها و شما حساب بکنید از تاریخ 12 شهریور تا هفته ی اول مهر نهایتا بی خیال آن شرکت شدیم البته مطلب مفصل برای شرکت محترم را به آینده موکول می کنم چون واقعا باید روشن شود که سهم شهرستانی ها این نیست و یک خانمی در تبریز بنشیند و جواب تلفن های ارباب رجوع را ندهد و شرکت مرندی هم وقیحانه و با افتخار بگوید که ایشان جواب تلفن های ما را هم نمی دهند . خلاصه نقل مکان نمودیم به یک شرکت دیگر اینترنتی که تا امروز از ایشان هم نتیجه ای نگرفته ایم و فعلا هم با مودم ایرانسل در خدمتتان هستم آن را هم که سرعتش را می دانید ، در تبلیغات می ترکانند در عمل برای رفتن به یک سایت شما فرصت می کنید یک چای و بیسکویتی میل نمایید تازه دستشویی هم داشتید می توانید بروید و برگردید و ببینید که هنوز صفحه ی مذکور باز نشده است .
در هر حال مسئله ی اینترنت ما حکایتی است برای خودش با این مقدمه در ساعات آینده پست های بعدی را ببینید


پس از یک ماه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان یکشنبه نوزدهم شهریور 1391

وقتی پای نوشتن پیش می آید ، کلمات هم در ذهن گم می شوند . هنوز در یک ماه پیش گیر کرده ام و دوستان هم از روی لطف هر روز متلکی نثار می کنند . عرصه ی خبر و یک ماه بی خبری ! خودش حکایتی است به خدا . اتفاقاتی که هر روز پیرامون ما روی می دهند ، از قهر طبیعت گرفته تا حوادث ناگواری همچون قتل های ناموسی و بسیاری اخبار ناگوار که همواره صفحات حوادث ما را پر می کنند و عجبا که همه ی ما به وقت روزنامه خوانی و یا پرسه زدن در سایت های خبری ابتدا دنبال حوادث می گردیم انگار چندان بدمان هم نمی آید که هر روز اتفاقات ناگواری بیافتد تا ما دقایقی با خواندن آنها سرگرم شویم و چه کم فروغند نشریاتی که صفحه ی حوادث ندارند .
در عالم سیاست همیشه خبر فراوان است که بیشترش هم ربطی به ما ندارد ، آنهایی هم که مرتبط هستند کم رنگ هستند . نشست سران غیر متعهدها در تهران و کلی خبر در این خصوص ، گفتگوی هفته ی گذشته احمدی نژاد و حاشیه هایی که ایجاد کرده بود ، و این آخری که مربوط می شود به قطع رابطه ی کشور کانادا با ایران و تعطیلی سفارت های هر کشور . اما در دم دمای غروب دولت دهم هفته ی دولت کم فروغی را پشت سر گذاشتیم افتتاح هایی که شدند و ربطی به دولت نداشتند و قول هایی که برای هفته ی دولت داده شده بود و عملی نشدند . این در همین حد بماند .
نکته : هدف از مطلب نوشته شده اطلاع رسانی خبری نیست
در عالم ورزش خبرهای خوش زیاد بود مدال های رنگارنگ المپیکی ها و پاراالمپیکی ها ، پیروزی تیم والیبال ایران بر ژاپن و بسیاری خبرهای دیگر در حد مملکتی . راستی از مسابقات ووشوی کشوری که در اصفهان برگزار شد و تیم مرند به عنوان نماینده ی استان در آن حضور داشت چه خبر ؟ نجاری هم که رییس اداره ی ورزش و جوانان شد
... همه چیز به همین منوال است این که باشیم یا نباشیم هیچ توفیری به حال هیچ کس نمی کند الا این که در بودنمان تاثیر گذار باشیم . در این یک ماه که نبودم خب اتفاقات زیادی روی داده و دوستان هم کم و بیش به آنها پرداخته اند ، ما هم در بی خبری نبودیم اما شرایط بگونه ای بود که نتوانستیم زیاد حضور فیزیکی و رسانه ای داشته باشیم . از این به بعد سعی خواهم نمود که وبلاگ را با روی کرد جدیدی به روز کنم . امیدوارم بتوانم مفید و تاثیرگذار باشم .
راستی ای کاش هر روز در جامعه مان جشن گلریزان باشد ، جلوی حادثه و قضا و قدر را نمی شود که گرفت .


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر یکشنبه پانزدهم مرداد 1391

جای همه ی آنهایی که نبودند خالی

جشن گلریزان مردم مرند برای آزادی زندانیان بی بضاعت

خوش خبر : مقارن با ولادت کریم اهل بیت (ع) امام حسن مجتبی و همزمان با بسیاری از شهرهای ایران اسلامی مردم خیر و نیکوکار مرند برای آزادی زندانیان غیر عمد و بی بضاعت جشن گلریزان برپا نمودند . در این مراسم معنوی و باشکوه که در تالار باغ عروس شهر مرند برگزار شد نیکوکاران مرند نزدیک به دو میلیارد ریال برای آزادی زندانیان غیر عمد و بی بضاعت به انجمن حمایت از زندانیان مرند کمک نمودند .

این مراسم به میزبانی امام جمعه ، فرماندار ، ریاست دادگستری ، دادستان ، شهردار و انجمن حمایت از زندانیان مرند برگزار گردید .

گفتنی است شماره حساب 0106311922008 به نام انجمن حمایت از زندانیان مرند نزد بانک ملی شعبه بازار آماده دریافت کمک های نقدی خیرین و نیکوکاران عزیز می باشد .

گزارش تصویری این مراسم خداپسندانه را در ادامه ی مطلب مشاهده فرمایید


افتتاح کنگره شهریار با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی احمدی نژاد
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : فرهنگ و هنر یکشنبه هشتم مرداد 1391

عضو هیئت علمی امنای کنگره بین‌المللی شهریار:  افتتاح کنگره شهریار با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی احمدی نژادبیت الله جعفری از ارسال ۴۰۰ مقاله از داخلو ۸۲ مقاله از خارج کشور به نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار خبر داد و گفت: این کنگره با پیام رهبر معظم انقلاب و سخنرانی رییس جمهور افتتاح می شود استاد شهریار 

جعفری، از اعضای هیئت امنای نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار در گفتگو با خبرنگار شبستان، از افتتاح این کنگره با حضور دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهور خبر داد و گفت: نخستین کنگره بین‌المللی با حضور رییس‌جمهور، سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر جلیل تجلیل، دبیر کنگره 27 شهریور امسال در انجمن مفاخر برگزار می‌شود و 28 شهریور به کار خود پایان می دهد.

جعفری قرائت پیام مقام عظمای ولایت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سخنرانی رییس‌جمهور و دکتر جلیل تجلیل، قرائت مقالات برگزیده و شب شعر را از مهم‌ترین برنامه‌های نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار برشمرد.

وی از ارسال بیش از 250 مقاله به دبیرخانه نخستین کنگره استاد شهریار خبر داد و افزود: تاکنون 82 مقاله از خارج از کشورهای آمریکا، کانادا، ترکیه، هندوستان، چین، پاکستان و آذربایجان و 200 مقاله نیز از داخل کشور به ما رسیده است.

به گفته عضو هیئت امنای نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار، علاقه‌مندان به ارایه مقاله در این کنگره تا 15 مرداد وقت دارند تا مقالات خود را ارسال کنند.

وی برگزاری نمایشگاهی از محصولات فرهنگی را از برنامه‌های جانبی نخستین کنگره استاد شهریار عنوان کرد و گفت: در این نمایشگاه مقالات، کتب، موسیقی و نقاشی‌های مرتبط با استاد شهریار ارایه خواهد شد.

جعفری تجلیل از مقام استاد شهریار، تبیین و تشریح ابعاد مختلف شخصیتی استاد را از اهداف برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی استاد شهریار ذکر و خاطرنشان کرد: نقش شهریار در پیوند ملت‌ها، تأثیر شهریار بر ادبیات ترکی، شهریار و شعر ترکی از جمله محورهای این کنگره است.


ماه رمضان ماه خوبی ها
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : مذهبی یکشنبه یکم مرداد 1391
img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

قال الله تبارك و تعالى:

يا ايها الذين آمنوا كتب عليكم الصيام كما كتب على الذين من قبلكم لعلكم تتقون.

خداوند تبارك و تعالى مي ‏فرمايد:

اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد روزه بر شما نوشته (واجب) شد، چنانكه بر آنان كه پيش از شما بوده‏اند واجب شده بود باشد كه پرهيزگار شويد.

سوره بقره آيه 183

img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

 ماه رمضان

ماه رمضان نهمين ماه از ماههي قمري و بهترين ماه سال است. واژه رمضان از ريشه «رمض» و به معني شدت تابش خورشيد بر سنگريزه است.
می‌گويند چون به هنگام نامگذاري ماه هي عربي، ين ماه در فصل گرمي تابستان قرار داشت، ماه «رمضان» ناميده شد، ولي از سوي ديگر، «رمضان» از اسماء الهي است. ين ماه ماه نزول قرآن و ماه خداوند است و شب‌هي قدر در آن قرار دارد. فضيلت ماه رمضان بسيار زياد و نامحدود است.
img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg به برخي از حوادث و رويدادهي مهم ين ماه اشاره می‌شود:
وفات حضرت خديجه در دهم رمضان سال دهم بعثت.
ولادت امام حسن مجتبي عليه السلام نيمه رمضان سال دوم هجرت.
جنگ بدر در سال دوم هجرت.
فتح مکه در سال هشتم هجرت.
مراسم عقد اخوت و پيمان برادري ميان مسلمان، و يجاد اخوت اسلامي بين پيامبر و امام علي عليه السلام.
بيعت مردم به وليت‌عهدي امام رضا عليه السلام
در سال 201 قمري.
 

منابع :
هدية الانام الي وقيع اليام، محدث قمي، ص 21


فضيلت ماه رمضان:

ماه رمضان ماه خداوند، ماه نزول قرآن و از شريف‌ترين ماه‌هي سال است. در ين ماه درهي آسمان و بهشت گشوده و درهي جهنم بسته می‌شود، و عبادت در يکي از شب‌هي آن ( شب قدر ) بهتر از عبادت هزار ماه است.
رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم در خطبه شعبانيه خود درباره فضيلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «ي بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوي شما روي آورده است؛ ماهي که نزد خداوند بهترين ماه‌ها است؛ روزهيش بهترين روزها، شب‌هيش بهترين شب‌ها و ساعاتش بهترين ساعات است.
img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg
بر مهماني خداوند فرا خوانده شديد و از جمله اهل کرامت قرار گرفتيد. در ين ماه، نفس‌هي شما تسبيح، خواب شما عبادت، عمل‌هيتان مقبول و دعاهيتان مستجاب است.
پس با نيت‌ي درست و دلي پاکيزه،‌ پروردگارتان را بخوانيد تا شما را بري روزه داشتن و تلاوت قرآن توفيق دهد. بدبخت کسي است که از آمرزش خدا در ين ماه عظيم محروم گردد. با گرسنگي و تشنگي در ين ماه، به ياد گرسنگي و تشنگي قيامت باشيد.»
آن گاه پيامبر اکرم وظيفه روزه‌داران را برشمرد و از صدقه بر فقيران، احترام به سالخوردگان، ترحم به کودکان، صله ارحام، حفظ زبان و چشم و گوش از حرام، مهرباني به يتيمان و نيز عبادت و سجده هي طولاني، نماز، توبه، صلوات، تلاوت قرآن و فضيلت اطعام در ين ماه سخن گفت.
 

منابع :
مفاتيح الجنان،‌ تفسير نمونه، ‌ج 1، ص 634؛ الميزان، ‌ج 2، ص 15

 

 فوايد روزه:

روزه فوايد جسمي و روحي فراوان دارد، شفا بخش جسم و توان بخش جان است، پاک کننده آدمي از رذايل حيواني، در ساختن فرد صالح و اجتماع بسامان بسيار موثر است، در تهذيب و تزکيه نفس و رهاندن انسان از روزمرگي و واماندگي در نياز هاي تن تأثير بسزايي دارد. فوايد طبي و بهداشتي روزه که از سودمنديهاي کوچک اين فريضه انسان ساز است به حدي است که شايد نياز به توضيح و تکرار نداشته باشد و بيشتر مردم کم و بيش از آن آگاهند. ما به اختصار به گوشه اي از اين فوايد انسان ساز اشاره ميکنيم: معده و دستگاه گوارش از اندام پرکار بدن آدمي است، با سه وعده غذا که معمول مردم است؛ تقريباً در همه ساعات دستگاه گوارش به هضم و تحليل و جذب و دفع مشغول است. روزه باعث ميشود از يکسو اين اعضا استراحت کنند و از فرسودگي مصون بمانند و نيروي تازه اي بگيرند و از سوي ديگر ذخاير چربي که زيانهاي مهلکي دارند تحليل رفته و کاسته شوند.img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

 در روايات اسلامي حتي به فوايد جسمي روزه نيز تصريح شده تا برخي از سست عنصران، اگر نه با ايمان کامل لااقل با توجه به فوايد بهداشتي روزه اين فريضه ثمر بخش را بجاي آورند و از سودمنديهاي گوناگون آن در حد خود بهره ور شوند. پيامبر گرامي اسلام در همين رابطه فرموده اند: «صوموا تصحوا» روزه بگيريد تا سالم بمانيد. و نيز در روايات بسياري پيشوايان گرامي اسلام فرموده اند: « معده آدمي خانه بيماريهاي اوست و پرهيز از غذا درمان آن است»

 بديهي است آنگاه فوايد بهداشتي روزه بهتر به دست ميآيد که روزه دار امساک روز را با زياده روي در شب تلافي نکند، که پر خوري خود موجب زيانهاي چشم گيري براي دستگاه گوارش است. با پيشرفت دانش پزشکي، برخي از پزشکان و متخصصان دريافته اند که امساک از خوردن و آشاميدن، عالي ترين روش درماني است، يکي از پزشکان ميگويد: « طرح درمان به وسيله روزه بسيار چنان معجزه آساست که بکار بستن آن مسير، طرحها و برنامه هاي طب عملي و جراحي را تغيير خواهد داد، زيرا روزه راه تازه اي به روي دانش پزشکي ميگشايد؛ و سلاح موثري براي مبارزه با بيماريها به اين دانش ميبخشد سلاحي که  ميتوان آن را از راههاي گوناگون مورد استفاده قرار داد تا انسان را در مبارزه با علت بيماريها براي بهبود بيماران به نتيجه مطلوب و آشکار رسانند. »

با روزه و امساک ميتوان بيماريها را بهبود بخشيد و معالجه کرد البته در صورتي که با اعتدال و ميانه روي مقرون باشد و در هنگام سحر و افطار در خوردن و آشاميدن افراط نشود.بررسي فوايد بهداشتي و طبي روزه در اين مختصر نميگنجد، آنانکه به توضيح بيشتر علاقمندند ميتوانند به کتابهايي که در اين زمينه تأليف شده است مراجعه نمايند. بايد توجه داشت، بر خلاف تصور کوتاه انديشان، روزه هيچگونه ضرري براي افراد سالم مکلف ندارد و اگر کسي بيمار باشد و نتواند روزه بگيرد و با اين کار بيمار تر شود و يا روزه باعث گردد که بيماريش ادامه يابد کار حرامي مرتکب شده و روزه اش نزد خدا پذيرفته نيست، بيماري که روزه براي او ضرر دارد نبايد روزه بگيرد و فقط لازم است در روزهاي ديگر قضاي آن را بجا آورد و جبران کند.

 افراد سالم بايد بدانند که روزه نه تنها زياني برايشان ندارد بلکه چنان که گفتيم، موجب تندرستي و صحت مزاج است و بگفته برخي شکم پرستان که خود روزه نميگيرند و ديگران را نيز از روزه باز ميدارند و تلقين ميکنند که روزه موجب زخم معده ميشود، نبايد اعتنا کرد، اينگونه دروغها تنها بهانه افراد سست عنصري است که که اسير شکم خويشند و از عزم و اراده انساني در آنان خبري نيست. « روزه باعث استراحت معده است و در حال روزه اسيد معده بجاي غذا به وسيله صفرا خنثي ميشود و زخم ايجاد نميگردد»img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

اکثريت غريب به اتفاق مسلمانان متدين ماه مبارک رمضان را روزه ميدارند و به هيچ وجه شکايتي از اين بيماري ندارند و نسبت بيماري زخم معده روزه داران بيشتر از ديگران نيست همانطور که گفتيم فوايد جسمي و بهداشتي روزه اگرچه چشمگير و غير قابل انکار است ولي مهمترين فوايد روزه اثرات بهداشتي آن نيست، متأسفانه برخي در بررسي فوايد روزه تنها به همين اثرات بهداشتي آن بسنده کرده اند، درحاليکه فوايد برتر روزه به جنبه هاي معنوي آن مربوط ميشود، فوايد جسمي روزه با اثرات معنوي آن در سازندگي تربيت و تزکيه انسان قابل مقايسه نيست، اگر چه همان فوايد طبي هم گواهي است بر اصالت اسلام عزيز، چرا که اين آيين فطري و آسماني چهارده قرن پيش با ژرف بيني و احاطه اي که جز از خداي متعال نميتواند بود در محيط جاهليت عرب دستوراتي براي انسانها وضع کرده است که دانش پزشکي انسان متمدن عصر ما با پيشرفت خود روز به روز بر گوشه هايي از حکمت آن پي ميبرد.

برگرفته شده از سيت صدا وسيما

 

مناسبتهي ماه رمضان

روز اول ماه مسجد النبى(ص) دچار آتش سوزى شد

روز اول ماه رمضان بنا به نقل «سمهودى مورخ عامه‏» در سال 654 هجرى، مسجد النبى (صلى الله عليه و آله) و حجرات مقدسه آن دچار آتش سوزى شد، و به قدرى شعله‏هاى آتش دامنه دار شد، كه سقف و ديوارها را فرا گرفته و فرو ريخت اين زمان مصادف با حكومت معتصم عباسى بود، وى دستور داد، بنيان مسجد را دوباره به پاى داشتند. (1) img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

 

ولايتعهدى امام رضا(ع) در اول ماه رمضان

ايضا از وقايع روز اول ماه رمضان «بنا به نقل شيخ مفيد در مسار الشيعه‏» روز بيعت‏به ولايتعهدى حضرت رضا عليه السلام است، و اين عمل از طرف مامون عباسى فقط يك نقشه سياسى براى فرو نشاندن انقلابات داخلى مخصوصا جلوگيرى از خروج و قيام شيعيان ايران (كه در اوائل خلافت مامون گرداننده خلافت او بودند) انجام گرفت. و ديگر ترس قيام اولاد على (عليه السلام) از جمله عوامل ولايتعهدى حضرت رضا (عليه السلام) از طرف مؤمون به شمار مى‏آيد. (2)

 

غزوه تبوك يا فاضحه در روز سوم ماه رمضان

غزوه تبوك يا فاضحه از جنگهاى حساس بين مسلمانان و روميان كه در سال نهم هجرى بر پا شد و به صلح انجاميد نيز در روز سوم ماه مبارك رمضان واقع گشت، و علت ايجاد اين جنگ چنين بود كه جاسوسان، به دربار امپراطوى روم (هراقليوس) (هرقل) گزارش دادند، كه پيامبر اسلام از دار دنيا رفت، امپراطور شوراى نظمي تشكيل داد، و تممي حاضران موقع را مناسب بسيج لشكر روم عليه حجاز ديدند و به سرپرستى مردى به نام يوحنا، يا (باغباد)، به سوى حجاز رهسپار، و در تبوك (محلى ميان حجاز و شام) با سپاه اسلام تلاقى كردند، و سپاه اسلام در تبوك كناره چشمه آبى تمركز يافتند، و اينكه چرا اين جنگ را فاضحه مى‏نامند بدان علت است كه منافقان از حضور در جنگ تخلف ورزيدند، و رسوا شدند، و اين جنگ را «ذوالعسره‏» نامند زيرا كه مسلمانان از نظر آذوقه و مركب و مهمات بسيار در عسرت و سختى بسر بردند. (3)

 

وفات حضرت ابوطالب(ع) در روز هفتم

روز هفتم ماه رمضان بنا به نقل شيخ مفيد قدس سره سال دهم بعثت‏حضرت ابوطالب عم و يار با وفاى پيامبر (صلى الله عليه و آله) وفات يافت.

همان مرد بزرگوارى كه در تمام نشيب و فرازهاى دوران رسالت و قبل از رسالت‏برادر زاده عزيزش را يارى كرد و شر قريش را از او بازداشت و قلب نازنين پيامبر (صلى الله عليه و آله) را در تبليغات و رسالت الهى خوشحال و مسرور نمود، و با كلماتى نظير: «اذهب يابن اخى فقل ما احببت فوالله لا اسلمك لشى‏ء ابدا» اى پسر برادرم برو و هر چه دوست مى‏دارى بگو (با مشركين و قريش) به خدا سوگند تو را در هيچ پيش آمدى وا نمي ‏گذارم، (نوازش مي ‏نمود) و از او پشتيبانى مي ‏كرد.

كفه ايمان ابوطالب از كفه ايمان همه خلق سنگين تر است

آرى به اين بزرگوار تهمت‏بى ايمانى مى‏زنند، حضرت باقر (عليه السلام) فرمود: اگر ايمان ابى طالب را در يك كفه ترازو بگذارند و ايمان اين خلق را در كفه ديگر، ايمان او سنگين تر است. (4) آرى ابوطالب چهل و دو سال، در نهايت وفا و صميميت و فداكارى به كفالت و حمايت پيامبر (صلى الله عليه و آله) پرداخت، كه او مانند پدرى مهربان و همسرش فاطمه بنت اسد همچون مادرى او را خدمت و حفاظت و پرستارى نمودند. و مرگ ابوطالب پيامبر (صلى الله عليه و آله) را به شدت متاثر ساخت، چرا كه حضرت يگانه حمي و پناه گاه خود را بعد از خدا از دست داد، كه دشمن پس از او بر پيامبر (صلى الله عليه و آله) جرى و گستاخ گشتند. و مدفن آن حضرت در مكه قبرستان ابوطالب كه به نام آنجناب ناميده شده قرار گرفت، «تغمده الله ببحبوحات جنانه‏» (5) img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

 

وفات حضرت خديجه دهم ماه رمضان سال دهم بعثت

در ماه مبارك رمضان سال دهم بعثت‏خديجه بانوى فداكار و همسر بى نهايت مهربان حضرت رسول (صلى الله عليه و آله) در روز دهم به سن شصت و پنج‏سالگى از دنيا رفت، و پيامبر (صلى الله عليه و آله) او را با دست مبارك خويش در حجون مكه (قبرستان ابوطالب) به خاك سپرد، و حزن در گذشت او پيامبر (صلى الله عليه و اله) را بسيار محزون ساخت كه پيامبر (صلى الله عليه و آله) سال در گذشت‏حضرت خديجه را «عام الحزن‏» سال اندوه نام نهاده، بلى خديجه همسر بى‏همتاى پيامبر (صلى الله عليه و آله) بانوئى كه از ثروت او اسلام رونق يافت و پشت پيامبر (صلى الله عليه و آله) راست‏شد، بايد سال در گذشتش را «عام الحزن‏» نام نهاد و مصيب پيامبر (صلى الله عليه و اله) شدت گرفت، زيرا كه پيامبر (صلى الله عليه و اله) مادر شايسته دخترش زهراى مرضيه را از دست داده و يارى همچون خديجه را هرگز به دست نخواهد آورد. (6)

به خدا سوگند بهتر از خديجه را خدا به من عوض نداده

عايشه گفت پيامبر (صلى الله عليه و آله) از خانه بيرون نمى‏رفت مگر آنكه خديجه سلام الله عليها را ياد مى‏كرد، و بر او به خوبى و نيكى مدح و ثنا مى‏نمود، روزى از روزها غيرت مرا فرا گرفت، گفتم: او پيره زنى بيش نبود، و خدا بهتر از او به شما عوض داده است، پيامبر (صلى الله عليه و آله) غضبناك شد، به طورى كه موى جلوى سرش از غضب تكان مى‏خورد سپس فرمود: نه به خدا قسم بهتر از او را خدا به من عوض نداده، او به من ايمان آورد هنگمي كه مردم كافر بودند، و تصديق كرد مرا، هنگمي كه مردم مرا تكذيب مى‏كردند و در اموال خود با من مواسات كرد، وقتى مردم مرا محروم ساختند، و از او فرزندانى خدا روزى من كرد كه از زنان ديگر محروم فرمود، «يعنى خدا فاطمه را از او به من عنايت فرمود» (7)

 

دوازدهم رمضان حديث مواخاة و عقد برادرى در اسلام

در دوازدهم رمضان، پيامبر (صلى الله عليه و آله) بين اصحاب عقد برادرى خواند، و بين خود و على (عليه السلام) نيز برادرى قرار داد، و با اين عقد اخوت، برادرى و مساوات و برابرى را در اسلام بنيان گذاشت اهل جهان را يك عائله و افراد بشر را عضو يك خانواده شمرد، و براى هميشه نژاد پرستى و امتيازات مادى و قبيلگى و رنگ و پوست را از ساحت مقدس اسلام پاك نموده وا اسف از استعمار فرهنگى و سياسى دنياى استكبار كه مانع از اجراى اين اصل در روى زمين است.

«ان هذه امتكم امة واحدة و انا ربكم فاعبدون‏» (8) اين آئين شما آئين يگانه‏اى است «مشترك همه اديان من است‏» و من پروردگار شمايم، پس مرا بندگى كنيد».

«قل يا ايها الناس انى رسول الله اليكم جميعا» (9) بگو: اى مردم من فرستاده خدا به سوى همه شما هستم، ولى اين بينات و براهين ساطعات براى يهود و نصارى آن روز همچنين براى صهيونيست و امپرياليست اين زمان خوش آيند نبوده و نيست، چون آنان با اين مساواتها و برابريها نمى‏توانند تفوق و برترى خود را بر جهان مستضعفين محكم سازند و جلو استحمارشان از خلق، گرفته مى‏شود!!.

 

ولادت امام مجتبى سبط اكبر(ع) در روز پانزدهم

پانزدهم ماه رمضان (بنا به نقل شيخ مفيد و شيخ بهائى در توضيح المقاصد) روز ولادت موفور السعادت حضرت سبط اكبر، امام حسن مجتبى (عليه السلام) است، و اين در سال سوم هجرت واقع شده است، وقتى مژده ولادت اين نور پاك را به پيامبر(صلى الله عليه و آله) دادند، امواج سرور و شادمانى دل مبارك حضرت را فرا گرفت و مشتاقانه و با شتاب به خانه دخترش و محبوبه‏اش سيده زنان عالم رفت، فرمود: «يا اسماء هاتينى ابنى‏»، پسرم را به من بده اسماء نوزاد مبارك را به جد بزرگوارش داد، رسول خدا (صلى الله عليه و آله) در گوش راستش اذان، و در گوش چپش اقامه فرمود: (كه نخستين صدائى كه گوش نوزاد با او آشنا شد، صداق حق جدش خاتم الانبياء (صلى الله عليه و آله) بود، صداى توحيد، صداى تكبير، صداى تهليل، و صداى تصديق به نبوت پيامبر( صلى الله عليه و آله) جد گرامش. كه خداى توفيق اين سنت‏سنيه را به امتش و به شيعيان حضرت مجتبى (عليه السلام) در مورد نوزادان عنايت فرمايد. پيامبر (صلى الله عليه و آله) فرمود: «يا على هل سميت الوليد المبارك؟» آيا اين نوزاد مبارك را نام گذارده‏اى؟ عرض كرد: «ما كنت لا سبقك يا رسول الله؟» بر شما سبقت نمى‏گيرم، هنوز لحظاتى نگذشته بود كه بشير وحى جبرئيل نازل شد، و فرمان خدا را به پيامبر (صلى الله عليه و آله) رسانيد، يا رسول الله «سميه حسنا» او را حسن نام گذار، پيامبر (صلى الله عليه و آله) شخصا براى حسن (عليه السلام) عقيقه كرد، و بسم الله گفت و دعا كرد.

 

وقوع غزوه بدر در 17 يا 19 ماه رمضان

در هفدهم يا نوزدهم ماه مبارك رمضان سال دوم هجرت، غزوه بدر واقع شد، (10) اين غزوه، نخستين مقابله سپاه اسلام با كفر، و نبرد اهل توحيد با اهل شرك بود، در اين غزوه مشركان از جنبه ساز و برگ و اسلحه و مهمات بر مسلمانان برترى داشتند، و نفرات و افراد آنها تقريبا سه برابر سپاه اسلام بود.

img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

فتح مكه بيستم ماه رمضان

فتح مكه در سال هشتم هجرى و بيستم ماه رمضان‏«انا فتحنا لك فتحا مبينا» (11) براستى ما براى تو پيروزى روشن و آشكارى ايجاد و مقرر نموديم ، طبق نقل كتابهاى (12) معتبر فتح مكه در بيستم ماه مبارك رمضان سال هشتم هجرت اتفاق افتاد.

تا سال هشتم هجرت با فتوحات پى در پى و پيروزيهائى كه نصيب اسلام شد شهر مكه، مركز شبه جزيره و معبد همگان، و مسجد الحرام، و كعبه معظمه و قبله اسلام و مسلمين،همچنان در تصرف بت پرستان و مشركان باقيمانده و بت پرستى و فساد و انحطاط اخلاقى و استثمار و استعباد انسانها در آنجا رائج‏بود، و سيصد و صت‏بت‏بر كعبه نصب بود كه مورد پرستش بت پرستان و قريش قرار مى‏گرفت، كه وقتى مكه را پيامبر (صلى الله عليه و آله) فتح كرد و در كنار خانه خدا پياده شد، و بى امان به شكستن بتها پرداخت، بزرگ بتها، «هبل‏» بود كه پيامبر (صلى الله عليه و آله) با چوبى به آنها اشاره مى‏كرد، يا گوشه كمان در چشم آنها مى‏خلانيد، و اين آيه را مى‏خواند، «قل جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل كان زهوقا» (13) پيامبر) بگو كه حق آمد و باطل نابود شد كه هر آينه باطل نابود شدنى است، رسول خدا (صلى الله عليه و آله) از على (عليه السلام) مشتى سنگريزه گرفت و بر آنها زد، و آيه «قل جاء الحق ...» را قرائت نمود همه بتها برو افتادند سپس همه را از مسجد بيرون بردند و شكستند.

پاى على(ع) بر دوش پيامبر (ص) جهت ‏شكستن بتها

براى انداختن چند بت ‏بزرگ از فراز ديوار كعبه، به فرمان پيغمبر (صلى الله عليه و آله) امير المؤمنين على (عليه السلام) پا بر كتف مبارك پيامبر (صلى الله عليه و آله) گذاشت و بتها را بزير افكند، و با پيامبر (صلى الله عليه و آله) با اين وضع شكوهمند و افتخار آميز همكارى كرد.

img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

شهادت حضرت امير المؤمنين(ع) در بيست و يكم ماه رمضان

يكى از حوادث بزرگ ماه رمضان شهادت مولاى متقيان على (عليه السلام) است، او از ياران با وفاى پيامبر (صلى الله عليه و آله) و وصى و وزير و ابن عم و داماد آن حضرت بوده كه پيامبر (صلى الله عليه و آله) در حق پسر عمش فرمود: «ان هذا اخى و وصيى و وزيرى و خليفتى فيكم فاسمعوا له و اطيعوا»، همانا على (عليه السلام) برادر و وصى و وزير و خليفه من است در ميان شما از او بشنويد و او را اطاعت كنيد. (14)

مطلب جالب و قابل تذكر اين است كه آن حضرت مساله شهادت خويش را خبر اد، صاحب كشف الغمه از كرامات حضرت على (عليه السلام) نقل مى‏نمايد: وقتى حضرت از قتال خوارج نهروان به كوفه برگشت، در ماه مبارك رمضان داخل مسجد شد، پس از دو ركعت نماز به منبر تشريف برد، خطبه بسيار زيبائى قرائت فرمود: «فخطب خطبة حسناء» آنگاه رو به فرزندش حضرت مجتبى (عليه السلام) كرد، فرمود يا ابا محمد چقدر از ماه رمضان رفته؟ عرض كرد سيزده روز يا امير المؤمنين، سپس از امام حسين (عليه السلام) پرسيد يا ابا عبد الله چقدر از اين ماه مانده، عرض كرد هفده روز يا امير المؤمنين، آنگاه امام (عليه السلام) دست مبارك خويش را به محاسن شريف خويش گذاشت كه در آن حال سفيد بود فرمود: اين محاسنم به خونم خضاب خواهد شد، سپس اين بيت را در مورد قاتلش فرمود:

اريد حياته و يريد قتلى خليلى من عذيرى من مراد (15)

من خواستار حيات و زندگى او هستم و او قصد جانم مى‏كند، كسى كه مورد علاقه من بود و او ابن ملجم مرادى است.

«ثم قال: هذا و الله قاتلى‏»، سپس اشاره به او فرمود: اين قاتلم مى‏باشد، گفتند يا امير المؤمنين آيا او را نمى‏كشى، فرمود: او كه هنوز با من كارى نكرده است . (16)

عبدالرحمان بن ملجم مرادى لعنة الله عليه وقتى اين كلمات را شنيد سخت ترسيد و خاموش نشست تا آن حضرت از منبر فرود آمد، پس آن ملعون برخاست‏به عجله در برابر آن حضرت بايستاد و عرض كرد يا امير المؤمنين من حاضرم و در خدمت‏شما هستم، اين دست راست و چپ من است كه در مقابل شما است، قطع كن دستهايم را و يا من را به قتل برسان، امام فرمود: چگونه تو را بكشم و حال آنكه جرمي از تو بر من واقع نشده است و اگر هم بدانم تو قاتل من هستى تو را نخواهم كشت، لكن بگو آيا از جهودانى زنى حاضنه داشتى؟ و روزى از روزها به تو خطاب كرد: «اى برادر كشنده شتر ثمود؟» عرض كرد چنين بود يا امير المؤمنين، حضرت ديگر سخن نگفت. (17)

img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

فتح اندلس توسط طارق بن زياد

در رمضان سنه 92 فتح اندلس به دست مسلمين به رهبرى طارق بن زياد صورت گرفت و خداوند او را بر «ملك لذريق‏» در كنار نهر (لكة) به پيروزى رسانيد. (18)

مسلمانان عرب و بربرهاى شمال آفريقا در سال 92 هجرى تحت فرماندهى سردار نمي طارق بن زياد كه خود از قوم سلحشور بربر و يكى از افسران لايق موسى بن نضير فرمانرواى آفريقا بود با 12 هزار سپاهى از تنگه ميان مراكش، و اسپانيا، (كه امروز به نام اين سردار نمي جبل الطارق ناميده شده) گذشت، و در اندك زمانى سراسر اسپانيا كه شامل كشور پرتقال كنونى هم بود فتح كرد، دكتر گوستاولوبون مى‏نويسد: اين فتح با نهايت‏سرعت انجام گرفت، تمام شهرهاى بزرگ دروازه‏ها را به روى اين سپاه گشودند، و مانند قرطبه، مالقه، غرناطه، طليطله، و شهرهايى ديگر بدون مزاحمت فتح شد و به تصرف مسلمين در آمد و در طليطله كه پايتخت مسيحيان بود، بيست و پنج تاج از سلاطين «گت‏» به دست مسلمانان افتاد. (19)

img/daneshnameh_up/1/1e/ramezan.jpg

روز قدس روز مقابله مستضعفين عليه مستكبرين آخرين جمعه ماه رمضان

يكى از وقايع تاريخى كه بسيار حائز اهميت است در اوائل پيروزى انقلاب اسلمي ايران كه به دست زعيم و رهبر كبير مسلمين جهان حضرت امام خمينى ره دائر شده، «روز جهانى قدس است‏» كه از روز جمعه آخر ماه مبارك رمضان 1399 قمرى (1358 شمسى) شروع و مقرر گشت هر ساله در چنين روزى تمام مسلمين جهان راهپيمايى كنند.

اينك قسمتى از پيام امام خمينى قدس سره به مناسبت روز جهانى قدس از نظر خوانندگان گرمي مى‏گذرد: روز قدس، جهانى است، و روزى نيست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفين با مستكبرين است، روز مقابله ملتهائى است كه در زير فشار ظلم آمريكا و غير آمريكا بودند، روزى است كه بايد مستضعفين مجهز بشوند، در مقابل مستكبرين، و دماغ مستكبرين را به خاك بمالند، روزى است كه بين منافقين و متعهدين امتياز خواهد شد، متعهدين امروز را روز قدس مى‏دانند و عمل مى‏كنند به آنچه كه بايد بكنند، و منافقين و آنهائى كه با ابرقدرتها در زير پرده آشنائى دارند، و با اسرائيل دوستى دارند در اين روز بى تفاوت نيستند، و يا ملتها را نمى‏گذارند كه تظاهرات كنند.

روز قدس، روزى است كه بايد سرنوشت ملتهاى مستضعف معلوم شود بايد ملتهاى مستضعف در مقابل مستكبرين اعلان وجود بكنند، بايد همانطور كه ايران قيام كرد، و دماغ مستكبرين را به خاك ماليد، و خواهد ماليد، تمام ملتها قيام كنند، و اين جرثومه‏هاى فساد را به زباله‏دانها بريزند.

روز قدس، روزى است كه بايد همت كنند و همت كنيم كه قدس را نجات بدهيم، روز قدس روزى است، كه بايد به اين روشنفكرانى، كه در زير پرده با آمريكا و عمال آمريكا روابط دارند هشدار داد، هشدار به اينكه اگر از فضولى دست‏بر ندارند سركوب خواهند شد.

روز قدس فقط روز فلسطين نيست، روز اسلام است، و روز حكومت اسلمي است. (20)

سخنرانى امام خمينى ره در روز قدس با محتواى و ابعاد وسيعى كه دارد، اهم نكاتش بر تجمع و اتحاد مسلمين براى سركوبى دشمنان اسلام تكيه شده، و اگر مسلمانان نيرومند جهان يد واحده شوند و اختلاف عقيده و اختلاف مذهب را كنار بگذارند، و براى دفاع از حريم اسلام، و قرآن، و كعبه، كه مشترك بين همه اقشار مسلمين عالم است‏بكوشند، هرگز اجازه تجاوز كفار و منافقين را به حريم اسلام و مقدسات آن نخواهند داد، تا جائى كه چند ميليون صهيونيست قبله اول مسلمين (بيت المقدس) را اشغال نموده، و در بين مسلمين تفرقه و جدائى بيندازند، و اينها هستند كه شيعه را از سنى، و سنى را از شيعه جدا مى‏نمايند، وحدت مسلمين را به هم مى‏زنند، تا كمر مسلمين را بشكنند، و از تفرقه آنان بهره‏هاى خود را ببرند.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی یکشنبه یکم مرداد 1391

دیدار و گفتگوی سید رضا هاشمی شهردار مرند و دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم در مجلس پس از بازدید از پروژه عابر گذر میدان امام

خوش خبر : دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا عصر جمعه از پروژه ی عابر گذر میدان امام بازدید نمود . در این بازدید که پس از دیدار نماینده مردم از کارخانه ماختا صورت گرفت سیدرضا هاشمی شهردار مرند نیز حضور یافته و با دکنر حسن نژاد دیدار و گفتگو نمود .

شهردار مرند پس از ارایه ی مختصات پروژه ضمن تشکر از اداراتی که همکاری های لازم را در پیشبرد این پروژه انجام داده اند در رابطه با مشکلات موجود در سر راه این پروژه نیز مطالبی را بیان نمود و از برخی ادارات که همکاری های لازم در در خصوص اجرای این پروژه نداشتند انتقاد نمود 

پس از بازدید فوق نماینده و شهردار مرند در دفتر ارتباطات مردمی نماینده حضور به هم رساندند و پشت درهای بسته به گفتگو پرداختند

سیدرضا هاشمی شهردار مرند در گفتگوی اختصاصی با خوش خبر طی بیان نکاتی در مورد این دیدار گفت : در این دیدار خصوصی در رابطه با راههای ایجاد اتحاد و همدلی بین مسئولین شهر گفتگوهای بسیار مفیدی انجام گرفت که نهایتا موارد مطرح شده در این دیدار منجر به تعامل بیشتر شهرداری و دیگر ادارات شهر با نماینده ی محترم خواهد گردید که این تعامل صد در صد به نفع شهر و شهروندان خواهد بود 

دکتر حسن نژاد نماینده ی مردم مرند و جلفا نیز این دیدار را بسیار مفید ارزیابی نموده و در گفتگویی با خوش خبر گفت : کارهایی که طی ماههای اخیر توسط شهرداری مرند انجام گرفته است در خور تقدیر بوده که من در این رابطه از شهردار محترم مرند تشکر می کنم و اشاره به این نکته را ضروری می دانم که از تمامی مسولینی که عملکرد مثبتی داشته باشند و در راه توسعه و اعتلای شهرستان های مرند و جلفا تلاش نمایند حمایت خواهم نمود . ایشان درخاتمه تسریع در انجام پروژه ها را از مسئولین شهر خواستار شدند

گزارش تصویری را در ادامه ی مطلب ببینید


مجلس نهم
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر یکشنبه یکم مرداد 1391

بازدید دکتر حسن نژاد از کارخانه ی آب معدنی ماختا 

خوش خبر: دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی دیروز از کارخانه ی آب معدنی ماختا در شهر بناب مرند بازدید نمود و از نزدیک با وضعیت تولید و مشکلات این کارخانه آشنا شد . در این دیدار مهندس ایرج تلاشی مدیرعامل کارخانه ی آب معدنی ماختا ضمن توضیح چرخه ی تولید این کارخانه در رابطه با مشکلات موجود بر سرراه تولید و عدم توجه برخی از مدیران جزء به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ی ایرانی و عدم حمایت و تسهیلات لازم جهت توسعه ی کارخانه و مقدار تولید با دکتر حسن نژاد گفتگو نمود .
دکتر حسن نژاد نیز در این بازدید بر حمایت همه جانبه از تولید ملی و کار و سرمایه ی ایرانی تاکید نمودند و خواستار توجه و حمایت مدیران مدیران از تولیدات ملی شد 

گفتنی است کارخانه آب معدنی ماختا با دارا بودن دو خط تولید و دو شیفت کاری برای 60 نفر اشتغال ایجاد نموده است .

گزارش تصویری در ادامه ی مطلب


معرفی کتاب
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : فرهنگ و هنر شنبه سی و یکم تیر 1391

فرهنگ تطبیقی کنایات دلدارنوشته ی میرحسین دلدار بناب منتشر شد

فرهنگ تطبیقی کنایات دلدار حاصل ۱۲ سال پژوهش میدانی و کتابخانه ای می باشد که شامل بیش ازسی هزار کنایه ی ترکی و فارسی به صورت تطبیقی با آوانگاری لاتین و توضیح معانی و موارد کاربرد کنایات ترکی است که در دو بخش به صورت /ترکی - فارسی/ و /فارسی- ترکی/ (دو سویه) تنظیم و در ۵۰۰ صفحه و در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده است .


این اثر در تیر ماه ۱۳۹۱ برای اولین بار از طرف انتشارات صداقت تهران روانه ی بازار کتاب شده است.

کتاب حاضر اولین کتاب کنایات به زبان ترکی است که به چاپ می رسد و از مزایای آن اینکه اولین فرهنگ تطبیقی است که تاکنون به بازار کتاب راه پیدا کرده است. مزیت دیگر آن عبارت از این است که شامل پاره ای از کنایات فارسی است که در فرهنگ کنایات چاپ شده به زبان فارسی موجود نمی باشد.

قطع کتاب وزیری بوده و در صفحات گلاسه و به شکل ظریف و دقیق و عاری از اغلاط معمول چاپی و تایپی است. قیمت روی جلد کتاب ۱۸۰۰۰ تومان می باشد.

محل پخش و فروش در تهران : انتشارات صدافت واقع در میدان انقلاب،خیابان ۱۲ فروردین،پاساژ۱۲ فروردین،واحد۲۱ می باشد. تلفن ۶۶۴۰۱۹۳۸ همراه ۰۹۱۲۱۷۵۳۷۰۶

درمرند:کتابفروشی بهار ،خیابان امام،روبروی مسجد المهدی،تلفن   ۲۲۳۳۳۰۳

گفتنی است از میر حسین دلدار بناب محقق و نویسنده ی مرندی در سال های گذشته دو کتاب به نام های عیاران در تاریخ ایران و شیخ اسماعیل طائب به چاپ رسیده است .


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه بیست و نهم تیر 1391

خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه بیست و نهم تیر 1391

اولین مرکز مدیریت پایش زیست محیطی پارک فرامرزی ایران وارمنستان افتتاح شد


خوش خبر : نخستین مرکز مدیریت پایش زیست محیطی پارک صلح و دوستی بین دو کشور ایران و ارمنستان با حضور معاون رییس جمهوری اسلامی ایران ،وزیر محیط زیست جمهوری ارمنستان و دکتر حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مرز نوردوز افتتاح شد.


::. سخن آغازین

::.نویسندگان سایت

::. پیوندهاي روزانه

::. پیوند هاي وبلاگ
Change By: Hadiran ITT