منوي اصلي

::.موضوعات

::. آرشیو سایت

::. تبليغات

::.آخرین اخبار سایت

::.امکانات دیگر

انتقاد شدید کریمی اصفهانی از اقتصاد دولت؛
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی پنجشنبه بیست و هشتم دی 1391
انتقاد شدید کریمی اصفهانی از اقتصاد دولت؛

از احمدی نژاد توقع نداریم از قصاب محله‌شان مشورت بگیرد/ گران شدن ارز در ساعت 1 شب ربطی به خرد جمعی ندارد

از احمدی نژاد توقع نداریم از قصاب محله‌شان مشورت بگیرد/ گران شدن ارز در ساعت 1 شب ربطی به خرد جمعی ندارد


الان افرادی که اسم بازاری را هم یدک نمی‌کشند، شرکت‌های متعددی دارند که درآمدهایشان نجومی است. آن هم به دلیل سوءمدیریت‌ها. به دلیل عدم تعادل در اقتصاد. اصلاً چنین چیزی در هیچ مقطعی از زمان نبوده است که یک کسی این قدر یک دفعه متورم شود و این درآمدهای نجومی را پیدا کند.


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی جمعه پانزدهم دی 1391

فرهنگ شهرنشینی

اولین روزهایی که در سوئد بودم، یکى از همکارانم هر روز صبح مرا با ماشینش از هتل برمی داشت و به محل کار می برد.
ماه سپتامبر بود و هوای سوئد در این ماه کمى سرد و گاهی هم برفى است. در آن زمان، دو هزار کارمند ولوو با ماشین شخصى به سر کار می آمدند.
ما صبح ها زود به کارخانه می رسیدیم و همکارم ماشینش را در نقطه دورترى نسبت به ورودى ساختمان پارک می کرد و ما کلی پیاده راه می پیمودیم تا وارد ساختمان محل کارمان شویم.
روز اوّل، من چیزى نگفتم، همین طور روز دوم و سوم. تا اینکه بالاخره روز چهارم به همکارم گفتم:
"آیا جاى پارک ثابتى داری؟ چرا ماشینت را این قدر دور از در ورودى پارک می کنى در حالى که جلوتر هم جاى پارک هست؟
او در جواب گفت:چون ما زود می رسیم و وقت براى پیاده رفتن داریم.

بعد ادامه داد: باید این جاهای نزدیک را براى کسانى خالی بگذاریم که دیرتر می رسند و احتیاج به جاى پارکى نزدیک تر به در ورودى دارند تا به موقع به سرکارشان برسند.


کوتاه و اموزنده‏
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی جمعه پانزدهم دی 1391
کوتاه و اموزنده
احمق ترین مردم مردمی هستند که از اتومبیل شخصی تک نفره استفاده میکنند و از آلودگی هوا مینالند. ایمنی را رعابت نمیکنند و از حوادث غیر مترقبه شکایت میکنند. فرزندان خود را صحیح تربیت نمیکنند و از افزایش آمار جرم و جنایت مینالند. به ناموس مردم چشم میدوزند و از نبود امنیت در جامعه برای زنان و دختران گلایه میکنند. جلوی روسای خود تا کمر خم میشوند و از دیکتاتوری شکوه میکنند. در کلام خود از فحش و ناروا استفاده میکنند و انتظار جامعه آرام و مترقی را دارند. علم را برای ثروت میخواهند و از عقب افتادگی کشور و جامعه خود نالانند. زباله ها را به زمین میریزند و از بیماریها و زشتی های شهرشان بیزارند.

بعضی هایشان هم به کارهای احمقانه دیگران میخندند

صف های طویل در مقابل فروشگاهها
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر یکشنبه دهم دی 1391

صف های طویل در مقابل فروشگاهها

این روزها در مقابل بعضی فروشگاهها و سوپر مارکت ها شاها صف های تویلی هستیم که یادآور صف های دراز سال های آغازین انقلاب و دهه ی شصت می باشد . آن روزها صف های تویل مواد سوختی و غذایی و... امروز صف برنج !!

تصاویر زیر مربوط به صف برنج در مقابل فروشگاه بسیجیان می باشد که صبح امروز 10/10 /91 توسط خبرنگار نشریه شکار شده است . 
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی یکشنبه سوم دی 1391
حكومتهاي اسلامي نبايد بيت المال را براي جلال و جبروت خودشان صرف كنند/
پاسخ امام خمینی به خرید هامر در استانداری آذربایجان شرقی و دهن‌کجی به افکار عمومی
استانداري آذربايجان شرقي به دنبال پيگيري هاي خبري، به جاي تكذيب اين خبر، اعلام كرده بود كه توضيحي در اين باره ندارد و خيلي مطمئن، نيازي به پاسخگويي نديده است و كام افكار عمومي آنجا زهرمار مي شود كه نماينده تبريز در مجلس نيز در واكنش به اين مسئله مي گويد كه " استانداری آذربایجان شرقی دو دستگاه هامر دارد و این مساله خاصی نیست که بخواهند برایش توضیح دهند".


منبع : دارا نیوز

نشست خبری شهردار مرند
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه سی ام آذر 1391

نشست خبری شهردار مرند

با مطبوعات و رسانه های مجازی برگزار شد

خوش خبر : خبرنگاران مشاورین اصلی شهرداری در تمام امور هستند و خواسته مردم از طریق قلم اصحاب رسانه به گوش مسئولین می رسد . شهردار مرند در نشست خبری که عصر 26/9/91 درمحل شهرداری مرند برگزار گردید با اشاره به مطالب فوق گفت : هدف از تشکیل این نشست های خبری گذشته از ارایه گزارش از عملکرد شهرداری بیان و بررسی مشکلات شهر و شهروندان از زبان خبرنگاران می باشد .

وی افزود با توجه به تدوین بودجه ی سال 92 علاقه مندیم نظرات ، پیشنهادات و انتقادات لازم را از زبان خبرنگاران محترم که همان حرف دل شهروندان می باشد بشنویم و در برنامه ریزی های لازم جهت تخصیص بودجه ی سالانه مد نظر قرار دهیم .

سیدرضا هاشمی افزود : بودجه ی سال 92 در حال تدوین است و در این بودجه نیازهای کوتاه مدت ، بلند مدت و برنامه ی پنج ساله مد نطر قرار گرفته است و صد البته در اختصاص بودجه لازم برای طرح ها و پروژه های آینده نظرات و پیشنهادات خبرنگاران محترم و شهروندان عزیز راه گشا خواهد بود . بنده در همین نشست خبری اعلام می کنم که شهرداری مرند آماده است تا از نظرات و پیشنهادات شهروندان عزیز در اولویت بندی بودجه ی سال 92 نهایت استفاده را بکند فلذا شهروندان محترم نظرات و پیشنهادات خود را تا آخر دی ماه بصورت مکتوب به روابط عمومی شهرداری تحویل دهند .

وی با انتقاد از عدم برنامه ریزی مناسب برای بودجه در گذشته گفت : بزرگترین مشکل در گذشته عدم برنامه ی شهرداری بود ، اگر از زمان تشکیل شوراها برنامه وجود داشت و کارها بصورت سلیقه ای اعمال نمی شد و طبق برنامه پیش می رفت امروز هم چهره ی شهر زیباتر از این بود و هم در تخصیص هزینه ها صرفه جویی های زیادتری اعمال می شد .

شهردار مرند در تشریح پروژه های در نظر گرفته شده برای سال 92 ، با اشاره به این که تاکنون تنها کمتر از بیست درصد ایده ها و برنامه های خود را پیاده نموده ایم گفت : در سال 92 برای بانوان شهرمان پارک مخصوص بانوان ایجاد خواهیم نمود ، ورودی بعثت ، ساماندهی رودخانه ها ، ایجاد فضای سبز در حاشیه ی رودخانه ها ، کارخانه بازیافت زباله ، احداث ساختمان مدیریت بحران ، و ادامه ی پروژه ی یوموری تپه و ورودی های شهر ، احداث ترمینال جدید ، احداث پارک های محلات ، ایجاد نمایشگاه بین المللی و خودرو ، بازسازی و تجهیز ناوگان تاکسی رانی ، جزو پروژه هایی است که برای سال 92 در نظر گرفته ایم .

مشروح این نشست خبری را در شماره ی آینده ینشریه ی خوش خبر بخوانید


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه سی ام آذر 1391

عکس


مصاحبه گاردين با جلاد عربستان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث جمعه بیست و چهارم آذر 1391محمد سعد البشي، هر روز تا ۷ نفر را گردن مي زند. 
« برام اهميتي نداره، ۲تا، ۴تا، يا ۱۰تا. تا زماني که اراده ي الهي رو جاري ميکنم، مهم نيست چند نفرو اعدام ميکنم. »


شب‌های ایران از نگاه ناسا
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس جمعه بیست و چهارم آذر 1391
این تصویر قابلیت بزرگ‌نمایی داشته و کاربران می‌توانند با زوم کردن بر روی بخش های مختلف، جزئیات دقیقی از زیبایی‌های شب مناطق مختلف کره زمین را مشاهده کنند.
ایسنا: ناسا با استفاده از داده‌های ماهواره Suomi NPP، تصویری با قابلیت زوم کردن تهیه کرده که زیبایی‌های شب سیاره زمین را به تصویر می‌کشد.

این تصویر نسخه بهبود یافته‌ای از تصویری است که سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) در تاریخ پنجم دسامبر (15 آذر) از شب زمین تهیه کرده است.

برای تهیه تصویر «مرمر سیاه» (Black Marble) از فناوری ابداعی شرکت Gigapan در ترکیب با داده‌های ماهواره رصدگر زمین Suomi NPP استفاده شده است.

این تصویر قابلیت بزرگ‌نمایی داشته و کاربران می‌توانند با زوم کردن بر روی بخش های مختلف، جزئیات دقیقی از زیبایی‌های شب مناطق مختلف کره زمین را مشاهده کنند.

برای دیدن تصویر زیبای زمین در هنگام شب می‌توانید به این آدرس نشانی http://www.ouramazingplanet.com/3866-black-marble-zoomable-image.html مراجعه کنید.

زیبایی شب تهران در تصویر «مرمر سیاه»

زیبایی شب ایران در تصویر «مرمر سیاه»

زیبایی شب های مناطق مختلف جهان در تصویر «مرمر سیاه»تاکسی هوایی با کرایه ۳ میلیون تومانی!
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شهرهای تابعه یکشنبه نوزدهم آذر 1391
تاکسی هوایی با کرایه ۳ میلیون تومانی!

در حالی که مردم منطقه شمال غرب کشور پس از رفت و آمد از طریق سامانه های حمل و نقل از جمله اتوبوس و قطار بین شهری اینک میزبان تاکسی هوایی دراین منطقه شده اند، کرایه سه میلیون تومانی این تاکسی رویای پرواز را از سر آنها پرانده است.


قریب هشت سال است مشتی روضه خوان، سردمدار فکر و اندیشه دینی کشور شده اند
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : مذهبی یکشنبه دوازدهم آذر 1391

قریب هشت سال است مشتی روضه خوان،

سردمدار فکر و اندیشه دینی کشور شده اند


چه گفت و چه شد؛
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی یکشنبه دوازدهم آذر 1391

این جملات از کیست ؟ 

فقر و گرسنگی عده ای از مردم باید خواب را از چشم مسوولان بگیرد.

در فرهنگ ملت ایران، حلال و حرام، همسایه و همشهری معنا و مفهوم عمیق دارد.

قابل تحمل نیست که فامیل یا همشهری مان گرسنه باشد و ما راحت بخوریم و بخوابیم.

متاسفانه این فرهنگ به بخشی از کارگزاران کشور نیز منتقل شده است که می فهمند در بخشی از کشور فقر بیداد می کند اما شب ها راحت می خوابند.

تعجب آور است کسی مدیر باشد و در حوزه مدیریتش ، فقر و انسان های گرفتار را ببیند و در این حال با خیال آسوده و راحت به مسافرت های ده روز تفریحی برود.

بی تفاوتی در برابر مشکلات و آلام مردم ، جز دور شدن از فرهنگ خودی و سلطه مبانی فرد گرایی لذت جو هیچ چیز دیگری نیست.

ما از حرکت اجتماعی و با هم بودن لذت می بریم و حاضریم نان و پنیر بخوریم ولی با هم باشیم و در غم و شادی یکدیگر شریک باشیم.

تقویت روحیه اجتماعی ، لازمه پیشرفت است .

با تقویت روحیه فردی دیدیم که چگونه هزاران نوکیسه درست شدند در حالی که جوانان ما برای گردآوری یک کیسه سرمایه 50 میلیون تومانی معطل مانده اند.

اگر می خواهید بدانید این کلمات قصار از کیست ، به ادامه ی مطلب بروید


نخستین زن محجبه پارلمان انگلیس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس چهارشنبه هشتم آذر 1391

نخستین زن محجبه پارلمان انگلیس

نخستین زن محجبه پارلمان انگلیس در اولین سخنرانی خود ابراز امیدوری کرد که در آینده شاهد زنان محجبه بیشتری در پارلمان باشد.

ورد بولتن نوشت: سمیه کریم مسلمان پاکستانی الاصل مقیم بریتانیا که در انتخابات اخیر پارلمانی انگلیس وارد پارلمان شد نخستین سخنرانی خود را ایراد کرد.

 

 

کریم در گفتگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: این سخنرانی کاملا تجریه فراموش نشدنی بود و من نماینده زنان مسلمان جوان هستم.

وی با تاکید بر اینکه زنان مسلمان زیادی در بریتانیا زندگی می کنند، خاطر نشان کرد: من امیدوارم زنان بیشتری را با حجاب و روسری در پارلمان بریتانیا ببینیم که این موفقیتی بزرگ خواهد بود.


خط فقر کجاست؟
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس چهارشنبه هشتم آذر 1391
خط فقر دقیقا همین جاست.

فاصله ای هم با ما ندارد. درست زیر پای ماست.

خط فقر، خطی فرضی است مابین بتن یک پل.

زیر آن خوابیدن و از آن عبور کردن به فاصله یک مصوبه است! به فاصله یک امضای ناقابل!

جمعی ناگهان از بالای آن میروند و جمعی زیر آن از چشم ها پنهان می مانند و شاید اصلا به حساب هم نیایند …

عدم ثبات اقتصادی و نداشتن امنیت شغلی، مالی و اجتماعی، ما را به زیر و بالای این خط منحوس سوق میدهد.

دنبال نرخ واقعی تورم و بیکاری نگردید چون خط فقر همین جاست!


اين هم آثار فقر در پايتخت
مکان : بالاتر از میدان ونک - روبروی بیمارستان هاشمی نژاد

پیشگویی نسترآداموس درباره ایران
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث چهارشنبه هشتم آذر 1391

پیشگویی نسترآداموس درباره ایران

پیشگویى نوسترآداموس درباره واقعه یازدهم سپتامبر و تأثیر شگرفى که بر نگرش و فرهنگ آمریکایى گذاشت مى‏تواند منجر به تحولى اساسى نسبت به دیدگاه غرب درباره انقلاب اسلامى ایران شود، همانکه نباید به سادگى از کنار آن گذشت.

عکس محرم
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس یکشنبه بیست و هشتم آبان 1391

عکس محرم
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : مذهبی یکشنبه بیست و هشتم آبان 1391
كوتاه بيا تير سه شعبه، كمي آراماي تير، خطا كن! هدفت قلب رباب است

يا حنجره سوخته تشنه آب است؟

كوتاه بيا تير سه شعبه، كمي آرام

هوهو نكن اين شاپرك تب‌زده خواب است

او آب طلب كرده فقط، چيز زيادي است؟

گيرم كه ندادند ولي اين چه جواب است؟

رنگش كه پريده، دو لبش مثل دو چوب است

نه، تير! تونه، چارة كارش فقط آب است


اين طفل گناهي كه نكرده كمي انصاف

اينجاست،‌ ببينيد كه حالش چه خراب است

اين مرثيه را ختم كنيد آي جماعت!

يك جرعه نه، يك قطره دهيدش كه ثواب است


امام حسین (ع) از دیدگاه دکتر شریعتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : مذهبی جمعه بیست و ششم آبان 1391

 امام حسین (ع) از دیدگاه دکتر شریعتی

خوش خبر: اگر این مطلب را خواندید و تاثیری در روحیه ی شما داشت ، ما را نیز از دعای خود بی نصیب نگذارید

امن بجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السوء

التماس دعا


رو به دیوار
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی جمعه نوزدهم آبان 1391

نگهداری امکانات و فضاهای موجود

وظیفه ی تک تک شهروندان است

خوش خبر : آیا تا حالا شده که پشت سر خودرویی در حال حرکت باشید و سرنشین خودرو جلویی در کمال بی مسئولیتی پاکت آشغال را وسط خیابان پرت کند؟ تا حالا بنرهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی را بر روی داربست دیده اید در حالی که از چند گوشه اش چاقو خورده و آویزان است ؟ شنیده ها حاکی است تعدادی از سطل های زباله تعبیه شده در پارک های تازه احداث به سرقت رفته است !!! چه کسانی ؟ با چه هدفی ؟ دست به این کار می زنند ؟

راستی حیفم آمد حالتان را با تصویری زشت و قبیح از یکی از سرویس بهداشتی های تازه ساخته شده به هم بزنم . یارو فرهنگ و ادبش قد نداده بود پس از نشستن برای رفع حاجت ، آبی در آنجا بریزد !!! به این می گویند .......................... فرهنگ شهرنشینی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!


نکته ی بعدی : به نظر شما رقابت خوب است یا حسادت ؟ اصلا رقابت چیست ؟ و حسادت چه ؟ حتما حسادت بین بعضی از صنف ها را شنیده اید ، حسادت از نوع فرهنگی اش هم به آن اصناف اضافه بکنید!! اوایل سال تحصیلی بنر یکی از آموزشگاههای غیر انتفاعی (آموزشگاه غیر انتفاعی شمس) را جلوی درب مدرسه آتش زده بودند !! شما که فکر نمی کنید این کار مربوط به یک عقده ای ، یا روانی و یا یک دیوانه باشد !! همین دیروز پارچه ی اسامی دانش آموزان ممتاز دبیرستان غیر انتفاعی شمس را از محل آویزان شده کنده و به سرقت برده اند .

راستی شما می توانید تصور کنید نصفه های شبی مدیری از سر حسادت پلاکارد رقیب را به سرقت ببرد و یا آتش بزند ؟ و یا.........................................


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر جمعه نوزدهم آبان 1391

هاشمی شهردار مرند : 

به دنبال احداث پارک های قوناقلار ، یوموری تپه و ترافیک

پارک بانوان را در مرند احداث می کنیم 


خوش خبر : سید رضا هاشمی شهردار مرند درگفتگو با خوش خبر گفت: برای سال آینده پروژه احداث پارک بانوان را در نظر گرفته ایم و انشاله پس از توافقات لازم این پارک را در یکی از بهترین نقاط شهر احداث خواهیم نمود .

وی با اشاره به ضرورت داشتن شهروندانی با نشاط گفت: برای داشتن شهری سالم ، شهروندانی سالم و با نشاط لازم است . به همین منظور انشاله بعد از ایام محرم و صفر برنامه های شاد و متنوع فرهنگی برای شهروندان گرامی تدارک دیده ایم .

وی افزود : مراسمی که با حضور هنرمندان سینما و تلویزیون در مرند برگزار شد و همچنین مسابقه ی فوتبال هنرمندان با تیم شهرداری مرند تنها یکی از برنامه های شاد ، مفرح و خیریه ی شهرداری مرند می باشد .

هاشمی با انتقاد از کسانی که مانع اجرای پروژه ها و طرح های شهرداری می شوند گفت : بزودی بیلان کاری شهرداری مرند را در رابطه با پروژه های عمرانی اجرا شده ، خدمت مردم عزیز ارایه خواهم نمود .

وی خاطر نشان کرد : متاسفانه برخی با عنوان نمودن دلایل غیر منطقی مانع اجرای طرح های شهرداری می شوند . شهرداری در قبال هزینه های انجام شده در قبال پروژه های گوناگون منابع لازم و کافی درآمد را دارد و ما هیچ گونهنگرانی از این بابت نداریم ، پس بهتر است به جای ممانعت ، شهرداری را در انجام پروژه های بزرگتر یاری نمایند .


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی جمعه نوزدهم آبان 1391
مطهری حداد عادل را تهدید کرد / در مورد سوابق شما و دوستانتان در رژیم سابق صحبت خواهم کرد!
مطهری گفت: اکنون این آقای حداد و دوستان‌شان در فراکسیون اقلیت مجلس هستند که در حال ایجاد تنش هستند. اگر این افراد که خود را ولایتمداران واقعی معرفی می‌کنند به این رفتار خود ادامه دهند، من درباره سابقه برخی از آن‌ها در رژیم شاه صحبت خواهم کرد!

به گزارش شبکه ایران به نقل از ایسنا، علی مطهری در واکنش به اظهارات اخیر حداد عادل اظهار کرد: آقای حداد عادل با اشاره به طرح سوال از رییس‌جمهور گفته‌اند نمی‌خواهم در بازار مسگرها ما هم ضربه‌ای وارد کنیم و سروصدا درست کنیم در حالی که بازار مسگرها را خود آقای حداد راه انداخته است.

وی ادامه داد: ایشان سوال مجلس هشتم را ناموفق خوانده است، در حالی که آن سوال برکات زیادی داشت و مسائل زیادی برای مردم روشن شد.

وی افزود: تعجب من از این است که چرا امثال آقای حداد این مقدار نسبت به انجام وظایف نمایندگی و حل مشکل اقتصادی مردم و دفاع از حقوق ملت بی‌تفاوت‌اند و چرا می‌خواهند برداشت خود از سخن رهبری را بر مجلس تحمیل کنند.

این نماینده مجلس نهم مدعی شد: شاید این‌ها تعهدی به دولت داده‌اند برای منتفی کردن سؤال، و شاید این مواضع بی‌ارتباط با انتخابات آینده ریاست‌جمهوری نباشد.

وی با اشاره به دیدگاه اخیر رهبری که هر گامی در دامن زدن به اختلافات را خیانت دانسته‌اند، در عین حال درباره برخی که سوال از رییس‌جمهور را «برخلاف منویات رهبری» دانسته‌اند، اظهار کرد: نسبت دادن تصمیمات مهم مجلس به رهبری، خواست مخالفان نظام است. آن‌ها همواره می‌گویند مجلس در جمهوری اسلامی یک دکور و ظاهرسازی است و از بالا اداره می‌شود و قادر به اتخاذ تصمیمات اساسی نیست. آقای حداد و دوستان‌شان در مجلس ناخودآگاه همین حرف را تبلیغ می‌کنند، در حالی که ما می‌گوییم مجلس مستقل است و بر اساس وظایف و اختیارات خود تصمیم می‌گیرد و اگر در یک مورد حیاتی برای نظام، رهبری حکم حکومتی صادر کنند به آن عمل می‌کند؛ لذا ما به یک مجلس واقعی که مظهر دموکراسی است اعتقاد داریم نه موجودی بی‌خاصیت برای خالی نبودن عریضه.

وی هم‌چنین درباره اعلام وصول نامتعارف در مجلس و از حد نصاب افتادن احتمالی سوال قبل از اعلام وصول و این‌که در اعلام وصول سؤال از سوی هیات رییسه تخلفی صورت گرفته باشد نیز گفت: اگر ایرادی به هیات رییسه باشد این است که پس از یک هفته مهلت قانونی مقرر در آیین‌نامه، پس گرفتن امضا را قبول کرد و به جای آن‌که سؤال را با 85 امضا به رییس‌جمهور ابلاغ کند با 77 امضاء ابلاغ کرد و الا در حد نصاب امضاها تردیدی نیست. ضمنا هیات رییسه وظیفه‌ای در اعلام اسامی امضاکنندگان و پس‌گیرندگان امضا قبل از ابلاغ سوال به رییس‌جمهور ندارد.

مطهری درباره تنش‌زا بودن سوال از رییس‌جمهور در شرایط خاص کشور گفت: این‌گونه نیست. رهبر انقلاب تأکید دارند که نمایندگان مجلس وظایف خود را به طور منطقی و اخلاقی و بدون جنجال انجام دهند. اکنون این آقای حداد و دوستان‌شان در فراکسیون اقلیت مجلس هستند که در حال ایجاد تنش هستند. اگر این افراد که خود را ولایتمداران واقعی معرفی می‌کنند به این رفتار خود ادامه دهند، من درباره سابقه برخی از آن‌ها در رژیم شاه صحبت خواهم کرد!


خبر کوتاه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه هجدهم آبان 1391
زمان برداشت یارانه آبان‌ماه اعلام شد

معاون امور یارانه‌های مستقیم سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت:‌ یارانه نقدی مرحله بیست و یکم، روز یکشنبه ۲۱ آبان قابل برداشت است.


<a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=919413&txt=زمان'  class=a_hid target=_blank>زمان</a> <a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=919413&txt=برداشت'  class=a_hid target=_blank>برداشت</a> <a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=919413&txt=یارانه'  class=a_hid target=_blank>یارانه</a> <a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=919413&txt=آبان‌ماه'  class=a_hid target=_blank>آبان‌ماه</a> <a href='http://www.shenidi.com/search.php?page_url=919413&txt=اعلام'  class=a_hid target=_blank>اعلام</a> شد


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان یکشنبه چهاردهم آبان 1391

دوستی نظری مطرح کرده بود و گله مند بود از اینکه چرا بسیاری از سوالاتی را که در بخش نظرات مطرح نموده بودند از شهردار نپرسیده ایم ؟

گفتگویی که انجام شده در رابطه با پروژه های آماده افتتاح و چند موضوع دیگر بود اما در مورد بقیه ی سوالات ، چشم ، انشاله گزارش مبسوطی در خصوص بعضی نظرات خوانندگان عزیز آماده خواهیم نمود . اما کفران نعمت است اگر این همه تلاش ها و زحمات را اطلاع رسانی نکنیم و در صورت اطلاع رسانی دوستان تنگ نظری بفرمایند و ما را بنگاه تبلیغاتی فرض کنند . هر وقت شماها در صنف خودتان خدمات خود را به یک بوسه یا یک صلوات ارایه نمودید آن گاه انتظار داشته باشید ما هم این همه هزینه و اطلاع رسانی را بدون دریافت حق الزحمه انجام دهیم . الحق که برخی شهروندان ، بلانسبت همشهریان فهیم ، آنقدر کوتاه فکر هستند که هر چیزی را برخود روا می دارند و تا ریال آخر فعالیت های خود را دریافت می کنند ، آن وقت انتظار دارند که مطبوعات خیر سر آنها هزینه بکند و رایگان خدمات ارایه دهد این گونه اشخاص بهتر است در قوه مشاعر خود تجدید نظر نمایند . وقتی خودشان می خورند میلیون میلیون و.... ! هر وقت مطبوعات حق خودش را بگیرد حضرات به نرمی مزاج دچار می شوند . کمی وسعت نظر حلال تمام مشکلات فکری و روحی آقایان خواهد بود !


تبریک
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان شنبه سیزدهم آبان 1391

در کوچه های شهر و در انظار مردمان

دیوانه وار نعــــره زنــــم رو به آسمـــان

آن دم که خواست حب علی از دلم رود

ای خالق جهان به دمی جان من ستان

عید غدیر مبارک

ghadir khom postal www.patugh.ir 13 کارت پستال جدید عید غدیر خم


ورزش و سلامتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث شنبه سیزدهم آبان 1391

با ورزشکاران ملی مرند بیشتر آشنا شویم 

http://iranvolleyball.com/images//Content/Contents/PicService/bfb0f3e4-ad30-41e1-bb7a-2594e29704d4/IMG_4469%20copy.jpg

b_0_0_0_00_images_tumb_91_other_other3_naghizadeh4.jpg

خوشبختانه چندی است که ورزشکاران خوبی از شهر ما در تیم های مطرح حضور می یابند ، از جمله ی این ورزشکاران اکبر ولایی بازیکن با ارزش تیم ملی والیبال نوجوانان کشور هست که اخیرا در بازی فینال والیبال نوجوانان آسیا به عنوان بهترین بازیکن میدان شناخته شد ، وحید خوش الحان از دیگر قهرمانان ملی در رشته ی پرورش اندام می باشد و میثم نقی زاده ی عزیز که اخیرا به تیم پرسپولیس پیوسته است . خدمت همه ی دوستان عزیز عرض کنم که انشاله بزودی با این قهرمانان مصاحبه هایی ترتیب خواهیم داد و در نشریه و وبلاگ خوش خبر ورزشی منتشر خواهیم نمود .

بجنگیم برای ارتقای ورزش مرند


گفتگو
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی پنجشنبه یازدهم آبان 1391

سیدرضا هاشمی :

ما آنچه که قول داده ایم انجام داده ایم

گفتگوی اختصاصی خوش خبر با سیدرضا هاشمی شهردار مرند

منتشر شده در نشریه ی خوش خبر شماره ی 479


سالم بمانید
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه یازدهم آبان 1391

دردهایی که باید جدی بگیریم ! 

دردهایی که باید جدی بگیریم !

بعضی دردها هستند که باید بیشتر از بقیه به آنها اهمیت بدهیم .
۱ درد قفسه سینه
چند نشانه خیلی مهم وجود دارد که نشان می دهند سلامتی ما در خطر است . درد مداوم قفسه سینه (دردی که ماندگار باشد و فورا" رفع نشود) همراه انواع مختلف تنگی نفس ، نشانه های خوبی نیستند و در صورت مشاهده این علائم فورا" با پزشکتان تماس بگیرید و یا به او مراجعه کنید.
۲ سردرد شدید
ممکن است سردرد شدید بخاطر میگرن باشد اما اگر علائم دیگر میگرن همراه این سردرد نباشد ، ممکن است نشان دهنده آنوریسم مغزی باشد. آنوریسمهای متوالی و پشت سر هم ممکن است باعث آسیب مغزی شوند بنا براین فورا" با پزشکتان تماس بگیرید.
۳ درد شدید در پهلوها
ممکن است پهلو درد شما با یک استراحت مختصر رفع شود اما اگر دردشما آنقدر شدید است که احساس می کنید با یک سیخ پهلوی شما را سوراخ می کنند و علاوه براین درد ، حالت تهوع و تب هم دارید ممکن است آپاندیس داشته باشید در زنها این علائم ممکن است نشان دهنده کیست تخمدان هم باشند.
۴ درد کمر و سوزن سوزن شدن شصت پا
اگر آنقدر کمرتان درد می کند که مجبور شدید با کمک یک نفر دیگر به اتاقتان بروید ، یک مسکن ضد التهاب امتحان کنید باید دردتان را رفع کند اما اگر این مسکن ها اثر نکرد حتما" به یک متخصص ارتوپد مراجعه کنید.ممکن است یکی از دیسکهای شما آسیب دیده باشد .
۵ درد ساق پا همراه تورم
اگر یک نقطه از ماهیچه ساق پای شما به شدت دردناک است ، ورم کرده و کمی قرمز است و وقتی آن را لمس می کنید کمی گرم است ، حتما" به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است دچار لختگی خون شده باشید در این صورت جدا" از ماساژ دادن خودداری کنید زیرا اینکار باعث می شود خون لخته شده راه بیفتد و ممکن است به ریه های شما برسد و راه رسیدن اکسیژن به ریه ها را مسدود کند.

منبع : آفتاب


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه یازدهم آبان 1391

شماره ی جدید نشریه ی خوش خبر - ویژه نامه ی مرند و منطقه ی آزاد ارس منتشر شد .

نگاره: ‏شماره ی جدید نشریه ی خوش خبر - ویژه نامه ی مرند و منطقه ی آزاد ارس منتشر شد . دوستانی که تمایل به دریافت ویژه نامه داشته باشند فرقی نمی کنه هر جای دنیا فقط آدرسشونو ایمیل کنند .‏


مجلس نهم
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر یکشنبه هفتم آبان 1391
مگر گاوها دلار می خورند كه هر روز ماست گران می‌شودمگر گاوها دلار می خورند كه هر روز ماست گران می‌شود
خانه ملت: عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینكه گاوها علف می خورند نه دلار كه هر روز قیمت ماست گران می شود گفت:۹۹ درصد كالاهای وارداتی به كشور با ارز مرجع واردكشور شده است پس دلیلی ندارد كه با تغییر قیمت دلار درچهارراه استانبول آن را گران بفروشیم.

نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی شنبه ششم آبان 1391

چند سوال از نماینده محترم دکتر حسن نژاد

و فرماندار محترم اقای رضوانی

سوال اول : آقای دکتر چه خبر ؟ کم پیدایید !! مثل هلال ماه رمضان شده اید !
دوم : همین دو سه ماه پیش ، همین دو سه ماه پیش یعنی حدود شصت ، شایدم نود روز پیش گفتید بیمارستان جدید مرند همین روزها به بهره برداری خواهد رسید . ممکنه بفرمایید منظورتان از همین روزها ، چند روز است ؟
سوم : از فرمانداری ویژه نه خبر!؟
چهارم : آقای دکتر  از طرح آبرسانی از ارس به مرند چه خبر ؟
اما یک زبانحال :
الا ای یوسف مصری که کردت سلطنت مغرور
پدر را بازپرس آخر کجا شد مهر فرزندی ؟
آقای فرماندار با آرزوی توفیق
شما بفرمایید از فرمانداری ویژه مرند چه خبر ؟
آقای رضوانی قرار بود در هفته ی دولت افتتاح هایی صورت بگیرد مثل استخر سرپوشیده ، بیمارستان تازه احداث ، آپارتمان های مسکن مهر ، پس چی شد این افتتاح ها ؟
اقای رضوانی از استادیوم 15 هزار نفری که بعدها شد پنج هزار نفری چه خبر ؟ چرا ورزشگاه ولیعصر (عج) در پایین باغ رضوان به بهره برداری نمی رسد؟
آقای دکتر و جناب مهندس رضوانی
در حالی که شهرداری مرند در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی یکه تاز می تازد شما دو بزرگوار در سکوت خبری قرار گرفته اید و صد البته بیشتر آقای دکتر حسن نژاد
آقای فرماندار حمایت های بی دریغ تان از فعالیت های شهرداری بر ما و شهروندان پوشیده و پنهان نیست ، قدردان حمایت هایتان هستیم ، چگونه برخی ادارات زیر مجموعه ی شما با وجود صراحت و قاطعیت شما ، بی محابا کم کاری می کنند ؟لطفا نفرمایید که این چنین نیست !! این از اداره راه که برای آسفالت ورودی مرند - خوی جانش در می آید ! ان از شبکه ی بهداشت و درمان که در راه اندازی بیمارستان آماده ی تجهیز شده ناتوان است و همین شبکه ی محترم املاکی را که خیرین برای احداث درمانگاه اهدا نموده اند بصورت خرابه ای در سطح شهر رها کرده است و این هم از اداره ی محترم آموزش و پرورش که در تامین معلم مدارسش ناتوان مانده است و دانش آموزان مظلوم ، فقیر ، بی گناه و بی پناه کلاس سوم دبستان قلمش الان یک هفته است که روی معلم ندیده اند
آقای فرماندار در بزرگواری و قاطعیت شما شکی نداریم ، اما خواهشا هم تعداد بازدیدهایتان را از ادارات زیر مجموعه تان افزایش دهید و هم در این بازدیدها حدالمقدور از مسئولین ادارات فاصله بگیرید و با مردم و کارمندان جزء بیشتر صحبت کنید تا واقعیت های موجود برای تان روشن شود وگرنه مسئولین همه شان به شما گزارش خواهند داد که همه جا امن و امان است و هیچ مشکلی در اداره مطبوعشان وجود ندارد !
نکته : سوال ها و موارد فوق ماحصل نظرات و تماس های شهروندان و صحبت های آنان در سطح شهر با یک خبرنگار می باشد و ... حرفی از آن هزاران کاندر عبارت آمد
نکته ی دوم : قرار بود خبرنگاران چشم و گوش مسئولین باشند و کمی و کاستی ها را از زبان مردم برای آنان بازگو کنند متاسفانه تاکنون این ارتباط حاصل نشده است . جلسات فرمانداری علیرغم قول و قرارهای فراوان بدون اطلاع رسانی به خبرنگاران و بدون حضور آنان برگزار می گردد . نماینده محترم هم چنان می آیند و می روند که روح هیچ خبرنگاری هم از ان مطلع نمی شود
نکته ی سوم خواهشا زود موضع دفاعی نگیرید ، کمی بیاندیشید بعد اگر پاسخی داشتید بفرمایید ، اگر نبود شرایط موجود را اصلاح نمایید


::. سخن آغازین

::.نویسندگان سایت

::. پیوندهاي روزانه

::. پیوند هاي وبلاگ
Change By: Hadiran ITT