منوي اصلي

::.موضوعات

::. آرشیو سایت

::. تبليغات

::.آخرین اخبار سایت

::.امکانات دیگر

خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوم تیر 1392
تا دقایقی دیگر

جشن نیمه شعبان و ذبح 14 قربانی در مرند برگزار می شود


جشن نیمه شعبان، به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت و روز مستضعفان تا دقایقی دیگر در بلوار شهرداری توسط ستاد مردمی نیمه شعبان شهرستان مرند برگزار می شود.


به مناسبت میلاد حضرت قائم (عج) و روز مستضعفان در یک حرکت خود جوش و مردمی، امروز (روز یکشنبه) مراسم باشکوهی در شهر مرند برگزار می گردد.

گفتنی است در این مراسم که تعداد 14 راس گوسفند به نیت 14 معصوم قربانی خواهد شد و در بین 300 خانواده بصورت ناشناس پخش خواهد شد.

لازم به توضیح است ویژه برنامه ذبح قربانی در بلوار شهرداری و مقابل ساختمان شهرداری راس ساعت 18:30 و با حضور مسئولین و مردم شهرستان مرند اجرا می شود

منبع : مانداگارانا


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه یکم تیر 1392

"شایستگی،باید ملاک انتخاب در دولت فراجناجی باشد"

مسعود پزشكيان در جمع خبرنگاران، افزود: در اين زمينه بايد منتظر ماند تا چگونگي استفاده از افراد در دولت آينده آشكار شود تا بتوان نتيجه ‌گيري منطقي از عملكرد رييس جمهوري منتخب كرد. 

وي با بيان اينكه در دولت فراجناحي افراد بايد بر اساس شايستگي انتخاب ‌شوند، اظهاركرد: در دولت فراجناحي افراد براساس مهارت و شايستگي‌هاي خود انتخاب مي شوند و جريان اصلاحات بايد نسبت به اين امر توجه جدي كند. 

پزشكيان با اشاره به اينكه كار فراجناحي كردن كار سختي نيست و البته ساده‌ و درست است گفت: حجت الاسلام حسن روحاني بايد طبق شعارهايي كه داده است از تمام جرياناتي كه در انتخابات شركت كردند هم در نظر و هم در عمل استفاده كند و در ميدان عمل به آنها اجازه ظهور و بروز دهد. 

وي خاطرنشان كرد: در اين حالت و بهره مندي از نيروهاي كارآمد منجر به كاهش فشارها شده و بهبود وضعيت موجود را سبب خواهد شد.
پزشكيان با تاكيد بر اينكه قانون مداري بسياري از مشكلات كشور را حل خواهد كرد، افزود: اگر قانون به درستي اجرا شود عدالت نيز به درستي محقق شده و مطالبات مردم به درستي پاسخ داده خواهد شد. 

منبع:ایرنا


حرفی از آن هزاران ...
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه یکم تیر 1392پیام تسلیت نماینده مردم مرند و جلفا بمناسبت رحلت پدر بزرگوار شهردار پر تلاش مرند

خوش خبر: در پی درگذشت عالم ربانی حجت الاسلام حاج میرزا یعقوب هاشمی پدر بزرگوار آقای سیدرضا هاشمی شهردار مرند ، دکتر حسن نژاد نماینده ی مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی پیام تسلیتی به شرح زیر ارسال نمودند :

خدمت برادر بسیار بزرگوار و شهردار پر تلاش و سخت کوش و فداکار مرند حاج سید رضا هاشمی

 
جناب آقای هاشمی شهردار فدارکار و سخت کوش مرند اندوه بی پایان ما از این واقعه دردناک قابل وصف نیست مصیبت وارده به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض مینمایم

درگذشت پدر گرامیتان حجت السلام سید یعقوب هاشمی چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می‌نشیند، ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره‌ای جز تسلیم و رضا نیست.این ماتم جانگداز را به،خانواده محترم تان صمیمانه تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر و اجر و برای آن عزیز سفرکرده علو درجات طلب می‌کنم.

واین افتخار را خانواده مرحوم سید یعقوب هاشمی به خود دارند که در دامن خویش فردی مومن و فداکارو شهردار پر تلاشی همچون فرزند برومند سید رضا هاشمی را به یادگار و پرورش داده است .

باتشکر – نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی


حوادث
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث پنجشنبه سی ام خرداد 1392

انا لله و انا الیه راجعون

اذ مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسد ها شئ

با کمال تاسف و تاثر و تالم ارتحال عالم جلیل القدر و دانشمند فرهیخته و روحانی پرتلاش


حجه الاسلام و المسلمین الحاج میرزا یعقوب هاشمی

((پدر بزرگوار جناب آقای حاج سید رضا هاشمی شهردار مرند ))
به اطلاع دوستان میرساند . مراسم تشییع پیکر این عالم جلیل القدر روز جمعه راس ساعت 10 صبح از مقابل مسجد سرهنگ به طرف قبرستان روستای اردکلو برگزار خواهد شد .
نشریه ی خوش خبر این ضایعه ی دردناک را به حضور شهردار محترم مرند جناب آقای سیدرضا هاشمی و کلیه ی خانواده های داغدار تسلیت می گوید .


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی شنبه بیست و پنجم خرداد 1392

نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری
تعداد شرکت کنندگان در این انتخابات، 36 میلیون و 704 هزار و 156 نفر بود که مشارکتی 72.7 درصد رقم خورده است.
حسن روحانی ، یازدهمین رئیس جمهور ایران شد.

به گزارش عصرایران ، در پی پایان شمارش آرای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری ، حسن روحانی با کسب  18 میلیون و 613 هزار و 629 رأی برنده انتخابات شد و از 12 مرداد 1392 ، رسماً رئیس جمهور جدید ایران خواهد شد.

حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران
واجدین شرایط 50 میلیون و 483 هزار و 192 نفر بوده اند و تعداد شرکت کنندگان در این انتخابات،36 میلیون و 704 هزار و 156 نفر بود که مشارکتی 72.7 درصد رقم خورده است.

بعد از روحانی ، محمدباقر قالیباف با 6 میلیون و 77 هزار و292 رأی ، دوم شد و سعید جلیلی با 4 میلیون و 168 هزار و 946رأی به رتبه سوم دست یافت.

محسن رضایی هم با 3 میلیون و 884  هزار و  412 رأی در جایگاه چهارم قرار گرفت و ولایتی نیز توانست 2 میلیون و 268هزار و 753رأی به دست آورد و پنجم شود.

در نهایت سید محمد غرضی ، 446 هزار و  15 رأی به دست آورد.

تعداد آرای باطله نیز 1 میلیون و 245 هزار و 409 مورد بوده است.

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ، در روز 24 خرداد 1392 ، برگزار شد.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شنبه بیست و پنجم خرداد 1392

با کسب 18میلیون 613هزار و 329رأی
حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب شد

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با کسب 18میلیون 613هزار و 329رأی رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.

خبرگزاری فارس: حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مصطفی محمدنجار وزیر کشور گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با کسب 18میلیون 613 هزار 329 رأی اکثریت مطلق آرا را کسب و رئیس‌جمهور شد.

نجار تاکید کرد: در مجموع 36 میلیون و 704 هزار و 156 نفر در انتخابات شرکت کردند که نشان دهنده حضور 72.7 درصدی مردم در انتخابات است.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شنبه بیست و پنجم خرداد 1392

خبر تکمیلی :

میزان رای منتخبین شورای اسلامی شهر مرند و اعضای علی البدل :

1- محمد هراسی 8933

2- یوسف شیخ زاده 8816

3 - علی روکا 8553

4- محمد ابراهیمی 8522

5- داود محمدی 8357

6- جعفرحق جو 8042 

7 - جواد کوکبی 7989

8- هوشنگ عیسی زاده 7805

9 - محمدباقر بی پروا 7652

10 - حیدر عالی 7544

11 - جواد بابایی 7347

اعضای علی البدل :

12 - یداله هاشم زاده 6948

13 - رقیه خوش صفت 6769

14 مقصود استادی 6758

15 - سیدباقر حجازی 6725

16 - ابوالفضل خیرخواه 6479

آرای دیگر کاندیداها که انتخاب نشدند متعاقبا اعلام خواهد شد .خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه بیست و پنجم خرداد 1392
این یازده نفر

خوش خبر :یازده نفر اعضای چهارمین دوره ی شورای اسلامی شهر مرند مشخص شدند .

1- محمد هراسی

2- یوسف شیخ زاده

3- محمد ابراهیمی

4- علی روکا

5 - جعفر حق جو

6- داود محمدی

7- جواد کوکبی

8- هوشنگ عیسی زاده

9- محمدباقر بی پروا

10 - حیدر عالی

11- جواد بابایی


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی شنبه بیست و پنجم خرداد 1392

این که احمدی نژاد ، پس از ریاست جمهوری ، چه جایگاه و سمتی خواهد داشت ، پرسشی است که برای رسیدن به پاسخ اش ، زمان زیادی لازم نیست.
عصرایران - امروز 25 خرداد 1392 است و تا ساعاتی دیگر ، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری مشخص خواهد شد.
فارغ از این که چه کسی بر مسند ریاست جمهوری اسلامی ایران خواهد نشست ، یکی از موضوعاتی که مورد توجه است این که محمود احمدی نژاد ، تا چند وقت دیگر رییس جمهور خواهد بود؟ این امر ، هم برای حامیان او اهمیت دارد و البته هم برای منتقدانش.

برنده انتخابات جاری ، در ساعت 9 صبح روز 12 مرداد 1392 ، به حسینیه امام خمینی (ره) می رود تا حکم ریاست جمهوری اش توسط رهبر انقلاب تنفید شود و بلافاصله بعد از تنفیذ ، تا 4 سال دیگر ، رئیس جمهور کشورمان خواهد بود ؛ احمدی نژاد ، از آن پس ، فقط "رئیس جمهور سابق" نامیده خواهد شد.

با این حساب ، ریاست جمهوری احمدی نژاد به روزشمار افتاده و بعد از گذشت 48 روز ، در روز چهل و نهم ، کلید ریاست جمهوری را به رئیس جمهور جدید خواهد داد.
این که احمدی نژاد ، پس از ریاست جمهوری ، چه جایگاه و سمتی خواهد داشت ، پرسشی است که برای رسیدن به پاسخ اش ، زمان زیادی لازم نیست.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شنبه بیست و پنجم خرداد 1392

حضور گسترده مردم در انتخابات ولایتمداری آن‌ها را به اثبات رساند

 


نماینده مردم و جلفا در مجلس شورای اسلامی با حضور در پای صندوق‌ رأی در مسجد قیام شعبه شماره 38، حضور گسترده مردم در این دوره را نشانه ولایتمداری آن‌ها دانست.


 

 

محمد حسن‌نژاد  پس از شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مردم متدین و انقلابی شهرستان مرند امروز بار دیگر ولایت‌مداری خود را به اثبات رسانده و این حضور گسترده آن‌ها نشانه دیگری از بصیرت و آگاهی آن‌ها است.

وی تصریح کرد: از صبح امروز ( جمعه 24 خرداد) اکثر شعب اخذ رأی در شهرستان‌های مرند و جلفا مملو از حضور مردم بوده و از استان‌های دیگر نیز خبر یافتیم که مردم ایران اسلامی به صورت گسترده در پای صندوق‌های رأی حضور یافتند.

نماینده مردم مرند و جلفا با تأکید بر اینکه این حضور گسترده ملت ایران اسلامی، دشمنان خارجی را مأیوس و سرخورده کرده است، عنوان کرد: بار دیگر ملت ایران نشان دادند که برای تحقق آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی با بصیرت و آگاهی کامل در همه صحنه‌ها حضور می‌یابند و توطئه‌های دشمنان را خنثی خواهند کرد.

حسن‌نژاد در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در مرند مبنی بر اینکه چرا ملت ایران امروز با این انگیزه در پای صندوق‌های رأی حضور یافتند؟ گفت: علت انگیزه مردم به نوع رفتار دشمنان ما باز می‌گردد و هرگاه آن‌ها دشمنی و توطئه‌های خود را افزایش داده‌اند، مردم ما مصمم‌تر در صحنه حضور یافتند.

وی ادامه داد: وقتی در ماه‌های اخیر حجم زیادی از توطئه‌ها را مردم ما شاهد بودند، امروز به انگیزه بیشتری برای عمل به رهنمودهای رهبری در پای صندوق‌های رأی حضور یافتند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان بیان کرد: به فضل الهی امروز بار دیگر مردم شهرستانهای مرند و جلفا به همراه سراسر کشور در انتخابات شرکت کرده و نشان دادند که فرمایشات رهبری و عمل به تکالیف ملی و شرعی خود را بر هر کاری اهمیت می‌دهند.

منبع :دارانیوز


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : جمعه بیست و چهارم خرداد 1392

اين انقلاب در تمام زمينه‌ها در حال پيشرفت و تعالی است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری مرند دیدار چهره به چهره و جشن و سرور به مناسبت ولادت حضرت امام حسین (ع) ، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت امام زین العابدین (ع)با حضورحاج سید رضا هاشمی شهردار مرند ،معاونان ومدیران عامل سازمانها و مسئولان واحدهای شهرداری روز چهارشنبه مورخه 22/3/92 با اهالی کوی نشاط در مسجد صاحب الزمان برگزار گردید.


سید رضا هاشمی شهردار مرند به ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات را یادآورشد و اظهارداشت: همه ماموظفیم در انتخابات شرکت کنیم و به افراد مورد نظر خود رای دهیم و دیگران را نیز به شرکت در انتخابات تشویق کنیم تا در پای صندوقهای رای حضوری فعال داشته باشند زیرا مشارکت حداکثری مردم نشانه حمایت ملت بزرگ ایران از رهبری و پایبندی آنان به ارزشهای والای انقلاب اسلامی است.


هاشمی ادامه داد: حضورگسترده مردم در انتخابات موجب افزایش قدرت نظام درخصوص مسائل مختلف منطقه ای وجهانی،افزایش انسجام ملی.مصمم كردن مردم به ادامه راه انقلاب و موجب یاس ونا امیدی دشمنان نظام وانقلاب می شود.

وی، انقلاب ايران را مدافع حقيقی محرومان جهان و خار چشم استثمارگران دانست و افزود: دشمنان نظام اسلامی از بعد از پيروزی انقلاب اسلامی ایران،‌ پيوسته دسيسه‌ها و توطئه‌های مختلفی را جهت متوقف كردن حركت رو به جلو اين انقلاب انجام دادند اما به حمد الهی، اين انقلاب در تمام زمينه‌ها در حال پيشرفت و تعالی است.

وی خاطرنشان كرد: بدون ترديد اگر مردم در عرصه اين انتخابات هم همچنان در راه خدا گام بردارند و تابع ولی امر مسلمين باشند، شاهد پيروزی بزرگ در عرصه حماسه سياسی و اقتصادی هستیم.

شهردار مرند در ادامه به تشریح عملکرد در طول دوسال اخیر و برنامه های آتی شهرداری مرند پرداخت و به سوالاات وپیشنهادت شهروندان آن منطقه پاسخ و دستورات لازم را به واحدهای مربوطه صادر نمود.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : جمعه بیست و چهارم خرداد 1392

کلید انتخابات در دست مردم 
خوش خبر : امروز جمعه 24 خرداد از آغازین ساعات صبح مردم به سمت صندوق های رای حرکت می کنند . به گزارش خبرنگار خوش خبر در مقابل اکثر محل های اخذ آرا تراکم نسبت زیادی وجود دارد . در آغازین ساعات اخذ رای همزمان با حضور مردم در پای صندوق های رای دکتر حسن نژاد نماینده ی مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی به همراه هیات همراه در محل اخذ رای مسجد قیام حاضر شده و رای خود را به افراد مورد نظر خود در ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر داخل صندوق رای انداخت . همچنین حوالی ساعت 12 امروز سید رضا هاشمی شهردار مرند نیز به همراه همسر خود در محل اخذ رای شهرداری مرند حاضر شده و به نامزدهای منتخب خود رای دادند .

بنا به گزارش خوش خبر در مقابل بیشتر محل های اخذ رای تعدادی از طرف دارهای کاندیداهای مختلف اقدام به ترغیب و تحریک مردم در دادن رای به کاندیدای مورد نظرشان هستند . همچنین چندین سواری اقدام به پخش کارت و تراکت کاندیدای مشخصی در محدوده ی خیابان چهل متری مقابل مدرسه ی انقلاب نموده اند .

اما خبر دیگر این که در یک اقدام عجیب و ناعادلانه بنرهای تعداد محدودی از کاندیداها از مقابل ستادهایشان و محل های نصب شده پاره شده در حالی که بنرهای برخی دیگر از کاندیداها در سرجای خود همچنان باقی است و کسی هیچگونه تعرضی به آنها ننموده است  . بیشتر بنرهای کنده شده در حوالی مرکز شهر و متعلق به کاندیداهای جدید و شرکت کننده برای بار اول می باشد ، در حالی که بنر اعضای فعلی شورای شهر در محل خود و به قوت خود باقی است .

اما خبرهای رسیده در خصوص حضور مردم در پای صندوق های رای برای انتخاب یازدهمین ریاست جمهوری اسلامی ایران حاکی است مردم با شور و حال زایدالوصفی در پای صندوق ها حاضر شده و به کاندیدای منتخب خود رای می دهند و به این ترتیب به فراخوان عمومی مقام معظم رهبری در خلق حماسه ی سیاسی پاسخ مثبت می دهند . اما شنیده ها حاکی است در حالی که از دیشب بر تعداد بنرهای برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری در سطح شهر افزوده شده است ، بنرهای های ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی از نقاط مختلف شهر برچیده شده است ! همچنین شنیده ها حاکی است در مقابل برخی حوزه های اخذ رای تعدادی با انتساب خود به برخی نهادها در میان مردم حضور یافته و آنها را ترغیب به دادن رای به کاندیدای مشخصی می کنند و چنان وانمود می کنند که آقا فرموده به ... رای بدهید .


در حالی که عموم مردم غیور و انقلابی ایران خود از صدا و سیما مکررا توصیه ی مقام معظم رهبری را مبنی بر حضور حداکثری تمام سلایق و اقشار و خلق حماسه ی سیاسی شنیده و لبیک گفته اند برخی تلاش می کنند که مقام عظمای ولایت را محدود و منحصر به طیف و جناح خاصی بکنند همچنانکه معظم له در سخنان اخیر خود نیز موضع خود را در برابر هیچ کاندیدایی مشخص ننمودند .

اما خبر دیگر از شوراها اینکه به علت تراکم جمعیت و شلوغی بیش از حد طرفداران برخی از کاندیداها در مقابل یکی از حوزه های اخذ رای در منطقه ی علامه امینی که اقدام به رفتارهای غیر حرفه ای و بداخلاقی انتخاباتی می نمایند پلیس وارد عمل شده و تا حدودی آرامش را به آن حوزه ی اخذ رای بازگردانده اما عده ای همچنان به حضور معنی دار خود در آنجا اصرار ورزیده و ادامه می دهند .

منتظر خبرهای جدیدتر از انتخابات و حماسه ی سیاسی باشید.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : جمعه بیست و چهارم خرداد 1392

نماینده مردم مرند و جلفا:انقلاب تجاری در ارس بزودی اتفاق می افتد

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در مراسم جشن و شادمانی بمناسبت اعیاد شعبانیه و ابلاغ و اجرایی شدن قانون کالای همراه مسافر در منطقه آزاد ارس، با اذعان بر توانمندی های ارس اجرای قانون کالای همراه مسافر را انقلابی بزرگ در حوزه تجارت این منطقه دانست.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محمد حسن نژاد تصریح کرد: تا دیروز مردم منطقه از این که در ورود و خروج و انجام تجارت از مرز نخجوان مورد بی احترامی قرار می گیرند گلایه مند بودند اما قطعا بزودی شاهد تغییر مواضع رفتاری و اقتصادی آنسوی آب ارس خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مردم منطقه باید به اهمیت مزیت های قانونی کالای همراه مسافر آگاه بوده و برای بهره مندی از امتیازهای پرسود آن پیش قدمی کنند تاکید کرد: اجرای این قانون که از روز شنبه هفته آتی شروع می شود سود فراوانی خواهد داشت و بهتر است اهالی منطقه زودتر از دیگران برای استفاده از توان بالای امتیازهای این قانون برای راه اندازی تجارت و مراکز تجاری مدرن اقدام کنند.

نماینده مردم مرند و جلفا در ادامه اظهار داشت: برای جذب گردشگر بیشتر که یکی از مزیت ها مهم قانون کالای همراه مسافر است نیازمند هتل های زیبا و متعدد، فرودگاه و سالن مسافری گمرک در مبادی ورود و خروج منطقه آزاد ارس هستیم که در کمتر از یک سال باید محقق شوند و این همت مردم بومی و سرمایه گذاران را می طلبد.


منطقه آزاد ارس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه بیست و سوم خرداد 1392

پتانسیل های ارس در مقابل سایر مناطق آزاد منحصر بفرد است

قانون کالای همراه مسافر در ارس اقتصاد شمالغرب را متحول می کند


رئیس کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کلیبر و هوراند در جشن ابلاغ قانون کالای همراه مسافر منطقه آزاد ارس، این منطقه را دارای پتانسیل های منحصربفرد دانست و بر لزوم اتحاد برای آبادانی بیش از پیش آن تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس فتحی پور در مراسم جشن شب گذشته ارس وندان در پارک کوهستان ارس گفت: قانون کالای همراه مسافر موجب کاهش قیمت کالاها و خدمات در ارس و تامین کالاهای مورد نیاز استان و سایر مناطق همجوار می شود.

ارسلان فتحی پور تاکید کرد: شکوفایی ارس موجب رونق اقتصاد و معیشت شمالغرب کشور می شود پس باید در راستای تحقق حماسه اقتصادی و رونق اقتصاد استان و شمالغرب کشور متحد و منسجم برای توسعه ارس حرکت کنیم.

وی تاکید کرد: در حالیکه برخی از مناطق آزاد از این قانون ارزشمند برخوردار بودند مناطق آزاد ارس، انزلی و ماکو ازاین قاعده مستثنی بوده و اجازه بهره مندی از مزایای فراوان کالای همراه مسافر را نداشتند که با زحمات فراوان و تلاش مدیرعامل منطقه آزاد ارس آقای نجفی و نماینده مرند و جلفا آقای حسن نژاد این مجوز دریافت شد.

وی ارس را منطقه ای زیبا و خوش آب و هوا توصیف کرد و افزود: حاشیه رودخانه ارس یکی از زیباترین نقاط کشور است و قطعا از دیگر ثمرات قانون کالای همراه مسافر ورود چندین برابری گردشگران برای تهیه کالا و خدمات و بهره مندی از طبیعت زیبای ارس خواهد بود.


الهی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : فرهنگ و هنر یکشنبه نوزدهم خرداد 1392

خــــــــــــدای من !

نه آن قدر پاکم که کمکــــم کنی و نه آن قدر بدم که رهـــایم کنی …

میــــــــان این دو گمم !

هم خــــود را و هم تــــــو را آزار میدهم …

هر چه قدر تلاش کردم نتوانستم آنـــــــــی باشم که تو خواستی و

هــــــرگز دوست ندارم آنی باشم که تو رهـــــــایم کنی …

آنقدر بــی تو تنهــــــا هستم که بی تو یعنی “هیــــچ” یعنی “پـــــوچ” !

خـــــــــدایا هیــــــــچ وقت رهـــایم نکن.


گپی با یک کاندیدا
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه نوزدهم خرداد 1392


کمتر کسی است که دل در گرو مرند و مرندی داشته باشد و استاد دکتر میرهدایت سید مرندی را نشناسد . میر هدایت سیدمرندی بیش از 45 سال  در راه مرند شناسی و تاریخ مرند قدیم و معاصر تلاش نموده و در این راستا آثاری نیز از خود برجای گذاشته است . آثار عمده ی استاد سید مرندی درقالب کتب متعدد در تاریخ مرند ، انتشار مقالات گوناگون در نشریات مختلف سرتاسری ، استانی و منطقه ای در راستای معرفی مرند و بیان مشکلات شهر و بالاخص کاریکاتور برای مخاطبان و همشهریان ارایه شده ات گفتگوی کوتاهی را با ایشان کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر مرند هستند انجام داده ایم که شما را به خواندن آن دعوت می کنیم :

خوش خبر: استاد در یک کلام در رابطه با این دوره انتخابات شوراها نظرتان را بیان کنید ؟

ضمن تشکر از روشنگری های نشریه تان ، سید مرندی در طول سالیان متمادی نشان داده است که دردآشنا و زبان گویای مرند است . بنده تاکنون افتخارات زیادی برای مرند کسب کرده ام ، اولین نشریه ی مرند به نام اویاناق را در سال 58 منتشر نموده ام . کتاب های تاریخ مرند و مرند به روایت تصویر و سند را  تالیف و منتشر نموده ام. حرف دل مردم را در نشریات مختلف مرند نوشته ام که به لطف دوستان مطبوعاتی ام به چاپ رسیده است .

اما انتخابات شورای شهر یعنی سپردن اداره ی چهار سال آینده ی شهرمان به دست اعضای منتخب شورا ، حال اگر شما همشهری دلسوز که احساس مسئولیت می کنید ، نسبت به انتخابات شورای شهرتان بی تفاوت باشید ، اگر شما انتخاب نکنید ، افرادی که فقط شور انتخاباتی دارند عوض شما انتخاب خواهند گرد . پس با انتخاب افرادی اصلح و دلسوز ، بلوغ و شعور انتخاباتی خود را ثابت کنید و برای آینده ی شهر خود و فرزندانتان بی تفاوت نباشید . و من افتخار می کنم اگر در میان لیست انتخابی شما همشهری آگاه و مسئول قرار گیرم


تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی یکشنبه نوزدهم خرداد 1392
ضرورت تغییر در اندیشه ی انتخاباتی

خوش خبر : چند روزی به روز موعود ، روز انتخابات مانده است . یاد حرف یکی از بزرگان افتادم که در جمعی می گفت : مرند شهر عجیبی است ! در ایام انتخابات شور انتخاباتی دارند ، همه شادابند و انرژی دارند ، یک هفته  با سیاست و انتخابات خوش می گذرانند و پس از انتخابات تازه شعور منطق گرایشان می شکفد و چهار سال بر سر می زنند . و هم او می گفت : در عجبم از مردمی که همیشه در محافل و مجامع خود از فردی ابراز نفرت و برائت می کنند اما پس از انتخابات همان فرد بیشترین رای را می آورد ، بحثم در مورد انتخابات پیش روست ، انتخابات چهارمین دوره ی شوراها ، اجازه بدهید از عیبش گفتیم از حسنش نیز بگوییم ، در این دوره ی انتخابات بیش از 90 نفر کاندیدا هستند و این یعنی یک نوع بلوغ اجتماعی ، یعنی شجاعت اجتماعی ، یعنی احساس مسئولیت ویعنی ... . حضور این 90 نفر پیغام دیگری هم دارد و آن اینکه در این شهر قحط الرجال نیست ، فراوانند انسان های شایسته در این شهر، اگر چه این ها همه ی داشته هایمان نیستند و ای بسا شایسته ترین هایی بودند که بنا به دلایلی که باید واکاوی شود پا پیش نگذاشتند . در هرصورت تکثر کاندیدا ها نشانگر این است که در این شهر ... . حسن دیگر تکثر کاندیداها باز شدن قدرت تفکر و مانور شهروندان در انتخاب شایسته ترین هاست . به عبارت ساده تر تعداد کم نیست که بگوییم ناچار شدیم فلانی را انتخاب کنیم یا در رودربایستی گیر کردیم یا آدم نبود فلانی را فرستادیم !! و... بنابراین امروز آنچه ضروری است این است که باید در انتخاب خود مته روی خشخاش بگذاریم ، (اگرچه ابتدا این مته گذاری باید از طرف هیات های محترم اجرایی و نظارت صورت می گرفت ، حال که اینگونه نشده است و همه ی ثبت نام کنندگان محترم صلاحیت گرفته اند!!) خودمان باید دقت بکنیم ، مته روی خشخاش بگذاریم وعقل و اندیشه مان را به کار گیریم . باید فارغ از هر گونه احساس قرابت و تعلق خاطری ، سوابق نامزدهای محترم را بررسی کنیم . باید به پیشینه ی افراد توجه کنیم . بیاییم آورده ها و برنامه هایشان را مورد بررسی قرار دهیم .
قبل از همه ، سابقه و پیشینه ی آنهایی را که سابقه ی عضویت در شورا ها را داشته اند بررسی کنیم چه آنهایی که در دوره های قبل عضو بوده اند و چه آنها که در دوره فعلی عضو هستند . توانایی هایشان را مورد بررسی قرار دهیم ، کارهای مثبتشان را ارج نهیم و کوتاهی هایشان را مورد انتقاد قرار دهیم این بزرگواران دوره ای یا دوره هایی امتحان پس داده اند تواناییشان مشخص شده است ، صداقتشان معلوم شده است ، امانت داریشان تجربه شده است ، خدمت گذاریشان سنجیده شده است . اگر کاری انجام داده اند ، اگر خدمتی کرده اند خدا پدرشان را بیامرزد و خسته نباشند و اگر نتوانسته اند کاری انجام دهند یا تواناییش را نداشته اند ، اگر خدای نکرده ریگی به کفششان بوده ، اگر خدای نکرده شهری را به پشیزی  فروخته اند ، اگر خدای نکرده برای انعقاد قراردادی امتیازی طلب کرده اند و اگر... ، این جاست که ضرورت تغییر ضروری می نماید . این جاست که آزموده را آزمودن خطاست . با تمام احترامی که به همه ی بزرگواران پیش کسوت در امر شوراها قائلیم ، واقعیت این است که بر اساس شعارهای خود این عزیزان و سایر کاندیداهای محترم ، شهرمان در شان شهروندان مرند نیست ، شهرمان پیشرفت ، توسعه و آبادانی چندانی را تجربه نکرده است . اگر چه پس از حضور شهردار زحمت کش و تلاشگر شهرمان آقای سید رضا هاشمی تغییرات و پیشرفت های خوبی در راستای عمران ، توسعه و زیباسازی شهرحاصل شده است ، اما واقعیت این است که این همه تلاش هنوز نتوانسته است مرند را آنچنان که شایسته اش هست در جایگاه دومین شهر بزرگ استان پس از تبریز قرار دهد . هنوز وضعیت ترافیکی شهرمان خسته کننده هست ، هنوز مبلمان شهری مان زشت است ، هنوز کوچه ها و معابرمان از لحاظ زیباسازی مناسب نیستند ، هنوز شهر شش هزار ساله مان پیاده رو ندارد و هنوز ... آری این چنین بود که ضرورت تغییر پیش آمد . اجازه دهیم عرصه و میدان برای تازه نفس ها نیز باز شود و خودمان در ازای خستگی چند ساله ناشی از فعالیت در عرصه ی شوراها ! استراحتی بکنیم و راهنما و مشاوری باشیم برای منتخبین جدید .
اما در مورد سایر کاندیداهای محترم که تاکنون صندلی شورا را تجربه نکرده اند باید بگوییم که شهر پر شده است از شعارهای رنگارنگ و فریبنده و اغواگر ، به گونه ای که آدم باورش می شود که واقعا می شود کاری کرد و چه نا آگاه و کم توان بوده اند پیشینیان ما که نتوانسته اند این شعار ها را بدهند و به این شعارها جامه ی عمل بپوشانند . عجبا که در این ایام همه شاعر می شوند و استاد ادبیات ، اما دریغ از کسی که برنامه ای ارایه دهد ، راه چاره ای نشان دهد ( با عرض پوزش از آن عده ی اندک نامزدهای محترم که برای آینده ی خود برنامه ارایه نموده اند که صد البته منظورمان آن عزیزان نیستند ) واقعیت این است که نباید فریب شعار های غیر واقعی آنچنانی را بخوریم . بیاییم به توانایی ها و برنامه های کاندیداهای محترم توجه کنیم . الان دیگر زمان محله گرایی و قو گرایی و قبیله گرایی نیست . (بنابه فرموده پیامبر اکرم (ص) آخرت مان را به دنیای دیگران نفروشیم . و امروز این دیگران همین کاندیداهای محترم هستند ، خودمان را نردبان ترقی و خدای نکرده گناه و تخلف دیگران نکنیم . ) شهر زیبا در سایه ی اندیشه های بزرگ و زیبا حاصل خواهد شد و ان هایی که محله ای و قبیله ای می اندیشند و محله ای و قبیله ای شعار می دهند ، تاریخ گواهی می دهد که دروغگویانی بیش نیستند که تاکنون حتی نتوانسته اند و در حد واندازه ی محله ی خود نیز ظاهر شوند . اگر امروز هنوز هم محله ی ... فاقد هر گونه امکانات اولیه ی رفاهی و ... است حاصل همان شعار های دروغین دیروز برخی هاست .
نکته ی آخر با کاندیداهای محترم !
بیاییم در کنار این موضوع مهم انتخابات به فرهنگ سازی در این عرصه نیز توجه کنیم اگر به جای تخریب و تحقیر دیگر رقبا به ارایه توانمندی ها و اهداف و برنامه های خود بپردازیم آن وقت درست عمل کرده ایم و فرهنگ سازی نموده ایم . اگر به جای تخریب فعالیت های انجام یافته در راستای عمران و آبادانی شهر به حمایت از طرح ها و پروژه های شهر و شهرداری برخیزیم ، آن وقت درست عمل نموده و فرهنگ شازی نموده ایم . نهایتا رشد و موفقیت خود را در تخریب و تحقیر دیگران جستجو نکنیم . الهی چنان کن سرانجام کار / تو خشنود باشی و ما رستگار .


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان یکشنبه نوزدهم خرداد 1392

سلام خدمت دوستان و ممنون از دوستانی کهمحبت دارند و با نظرات خود وبلاگ خوش خبر را پر بار تر می کنند

چند نفر از دوستان نظرات جالبی داشتند حیفم آمد که شما هم نخوانید :

دلسوز

ضمن تشکر ازمسئولین وبلاگ شما یک درخواست داشتم آن هم این است وبلاگی بنام دکتر (قلابی)یوسف دیزماری ارسباران نسبت به تخریت مرندیان اقدام می کند و چندین بار به علت نشر اکاذیب مسدود شده خواهشمند چهره واقعی نامبرده را به مرندیان اعلام کنید تا دیگر با آبروی مرندیان بازی نکند-

رضا جلالی

با سلام به نظر بنده 65درصد شورای فعلی کارنامه قابل قبولی ارائه کرده اند و حضور خانمها در کارهای اجرایی شهری و پاسخ گو بودن به سئوالات شبانه روزی مردم کمی برایشان مشکل دارد ولی در کارهای مشاوره ای در حوزه زنان میتوانند بهروری بیشتری نسبت به حضور درشورای شهر داشته باشند.

fatemeh hashemi

امام هادی (ع) اظهار داشت: حسادت همه حسنات انسان را از بین می ‌برد، خود برتر بینی سبب خشم مردم می‌شود. کسی که خود را بالاتر از همه بداند موجب خشم مردم و واکنش آنها در مقابل او شود. خودپسندی، خوشیفتگی، خود برتر بینی و خود بزرگ بینی هرکدام دارای معنای است که هرکدام در یک شخص باشد مضموم است.

یوسفی

آقای صفری با سلام
شکر این بار نیز به مانند انتخابات سالهای گذشته تعداد ثبت نام کنندگان و احساس دین و تکلیف به وفور موج می زند شاید به نظر برخی تعدد زیاد و متنوع کاندیداها یک نقصی برای انتخابات باشد ولی به نظرم این تعدد علاوه بر گرم نمودن تنور انتخابات و حضور حداکثری حق انتخاب مردم را نیز افزایش می دهد البته اگر تعصبات قومی و قبیله ای را کنار بگذاریم و به افراد صالح و متخصص و با انگیزه رای دهیم . اما در مورد تغییرات باید بگویم که به لطف نا دیده گرفتن اصل قانون دوره این اقایان نزدیک به دو دوره شد ولی میزان خدمات و دست اوردشان به اندازه یک دوره هم نبود البته اگر منصف باشیم برخی خدمات که در سال اخیر انجام گرفته به همت شهردار جدید که دارای انگیزه های لازم بود صورت گرفته والا این اقایان در سالهای قبل نیز حضور داشتند . ما در انتخابمان حتما باید از افراد جدید و جوان و پر انرژی با تحصیلات متنوع و هر چه بالاتر بهتر استفاده کنیم تا با افکار جدید و روز امد چهره این شهر قدیمی و باستانی را از این حالت فسرده و عقب مانده در بیاورند و آنگونه که در شان مردم اصیل این شهر است تبدیل نمایند . اما بانوان که همیشه نیم جمعیت گشور را تشکیل می دهند کاش به اندازه سهم شان و یا حداقل یک سوم تعداد اعضای شورا ،در شورا حضور داشته باشند تا شهرمان از افکار و ابتکارات و خصوصا از ریزبینی و نکته سنجی آنان محروم نباشد .در پایان من هم به مثل آزموده را ازمودن خطاست اعتقاد دارم .


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه شانزدهم خرداد 1392
چند تا سوال در ذهنم بود خواستم با دوستان عزیز در میان بگذارم . اگر پاسخ دهید ممنون می شوم
1- آیا تغییر در اعضای شورای شهر را مثبت ارزیابی می کنید ؟

2- آیا موافق انتخاب اعضای شورای شهر فعلی هستید ؟

3- آیا حضور خانم ها در شورا لازم است ؟

4- حضور چندین دکتر در رشته های مختلف در شورای شهر خوب است یا فرقی نمی کند ؟

5- آیا آزموده را آزمودن خطاست ؟

6- چند نفر دکتردر میان کاندیداها می شناسید ؟

7- چند نفر خانم در این دوره ی انتخابات حضور دارند ؟ 

باز هم سوالاتی دارم و خدمت خواهم رسید


آغاز تبلیغات کاندیداهای شوراهای شهر و روستا
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی پنجشنبه شانزدهم خرداد 1392
آغاز تبلیغات کاندیداهای شوراهای شهر و روستا

 از ساعت 00:00 امشب

سلام و انتهای شب دوستان بخیر

از ساعت 00 :00 امشب تبلیغات کاندیداهای شوراها آغاز شده ، در مرند نیز اکثر کاندیداها و هوادارانشان مشغول فعالیت بودند . یک گشت شبانه انجام دادیم و ابراز ارادتی ( بوسیله ی بوق و دست تکان دادن و خسته نباشید ) به بیداران عرصه ی رقابت شوراها نمودیم . تقریبا وضعیت نشان می داد که چه کسانی ، چقدر قضیه رو جدی گرفته اند . بنرها در حال نصب شدن بود و هواداران برخی کاندیداها مشغول پخش کارت و پوستر بودند . اما تازه های روش تبلیغات : یکی از کاندیداها کارت های تبلیغاتیش را بر در خانه ها می چسباند . تجربه نشان داده است آنها که پول دار ترند خیلی سعی می کنند خودشان را فقیر و مستضعف نشان دهند . یکی دیگر از کاندیداها چادر زده است ( این دیگه آخرشه !!) . بعضی ها هم با خیال راحت خوابیده اند و ظاهرا در آمار و ارقام خود ، خود را منتخب بالقوه حساب می کنند !! اما در کل فضای دل چسبی است و برای همه ی کاندیداهای عزیز آرزوی موفقیت می کنم


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

اولین تغییر توسط ریاست جدید دانشگاه آزاد پس از 24 ساعت !!

حاشيه‌هاي يك عزل و نصب جنجالي در کتابخانه ملی !


خوش خبر : در کمتر از 24 ساعت از به کرسی نشستن دکتر میرزایی رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند اولین تغییر در معاونت آموزشی این واحد توسط ایشان اعمال شد . دکتر ناصری آذر که پیش از این مسئولیت معاونت آموزشی واحد مرند را به عهده داشت کلید اتاق این معاونت  را به آقای رضاپور داد .

این جابجایی عجولانه و نابهنگام ، آنهم درست موقع برگزاری امتحانات پایان ترم بسیاری و از جمله آگاهان امور را متعجب و شوکه نموده است .

ضمن خیرمقدم و عرض تبریک خدمت دکتر میرزایی به خاطر مسئولیت جدیدشان سوالی پیش آمد که به عرض می رساند :

آقای دکتر خداقوت ولی چه عجله ای بود ؟ هنوز می رسیدید و جلسه ی آشنایی با معاونان ، کارکنان ، اساتید و... تشکیل می دادید بعد شروع به اعمال تغییرات می نمودید .

آقای دکتر ! آیا این تغییر برق آسا ، حکایت از تغییرات انفجاری دیگر دارد ؟ نکند قبل از آمدن اوضاع دانشگاه مرند را رصد می کردید ؟

در اولین نگاه از دید دانشگاهیان و شهروندان و آگاهان امر این تغییر با توجه به شتاب زیاد ، ناخوشایند جلوه نمود ، بهتر بود نفسی تازه می کردید ، دستی برمیز و دکوری تغییر می دادید و آنگاه شروع به اعمال تغییرات در معاونت ها و سایر پست ها می نمودید . نهایتا به عنوان مطبوعات خواستار توضیح و توجیه این تغییر شتاب زده هستیم تا افکار عمومی را نسبت به این عمل روشن نماییم .


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

جلوی توهین به هاشمی، موسوی، خاتمی و احمدی‌نژاد را می‌گیرم

2a7547a4c340519e45b121be275a94b4_S

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، گفت: در ابتدا به همه هموطنان زرتشتی، یهودی، مسلمانان شیعه و سنی، همه اقوام ایرانی و به همه عزیزان خارج از کشور سلام عرض می‌کنم و خوشحالم که بعد از چهار سال، یکی از اعضای کابینه اصلاحات فرصت یافت که در رسانه ملی حضور یابد.

وی در برابر این پرسش که “چرا وارد عرصه انتخابات شدید؟”، اظهار کرد: من احساس خطر و نگرانی کردم. من آمده‌ام چون نگران آرمان‌هایی هستم که برای آن انقلاب کرده‌ام و اکنون نمی‌توانم درباره سوالاتی که فرزندم می‌پرسد، جواب دهم. من نگرانی یکپارچگی کشور، نگران گسست نسل اول و سوم و نگران پیشرفت کشور هستم.

معاون اول دولت هشتم در ادامه با بیان اینکه “من معتقدم انقلاب اسلامی مردمی‌ترین انقلاب دنیا بود”، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در بهشت زهرا گفت که من به نمایندگی از مردم دولت تشکیل می‌دهم. این جمله جایگاه مردم‌سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه “در طول انقلاب اسلامی به طور متوسط هر سال انتخابات داشته‌ایم که با مشارکت حداکثری همراه بوده است”، تصریح کرد: ما باید سعی کنیم انتخابات با حداقل عیب برگزار و شبهه‌ها رفع شود. نگرانی از تخلف و تقلب در انتخابات پیش می‌آید و ما باید سعی کنیم یک انتخابات پرشور و با اعتماد کامل برگزار شود.

وی در ادامه با بیان اینکه “وضعیتی که در آن قرار داریم به دلیل حاکمیت یکپارچه اصولگرایان در طول هشت سال گذشته است”، اظهار کرد: قرار بود سیاست، اخلاقی شود اما اخلاق، سیاست‌زده شد و انتخاباتی که قرار بود به جشن ملی تبدیل شود، به یک بازی باخت – باخت تبدیل شد و جناح پیروز در انتخابات برای اینکه به رقیب برای حضور در انتخابات تبریک بگوید، مردم را خس و خاشاک نامید.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان این اعتقاد که “فضای امنیتی در کشور حاکم شده است”، تصریح کرد: به عنوان یک ناظر و منصف اعلام می‌کنم که فضای دانشگاه‌ها امنیتی شده است و این فضا با روح حاکم بر قانون و انقلاب منافات دارد. امام خمینی (ره) گفتند که دانشگاه‌ها کارخانه آدم‌سازی است اما اکنون چه اتفاقی در دانشگاه‌ها افتاده است؟ دانشجو به دلیل پرسشگری، ستاره‌دار و استاد، بازخرید شده است. تشکل‌های صنفی و دانشجویی و انجمن‌های اسلامی نیز منحل شده‌اند.

عارف در ادامه با بیان اینکه “ما یک فرهنگ غنی داریم که با آن می‌توانیم با فرهنگ الحادی مقابله کنیم”، ابراز عقیده کرد: در بخش فرهنگ، نگاه امنیتی حاکم شده است. من برای اینکه تکلیف خود را انجام دهم تصمیم گرفتم در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنم. دانشویان ما مطالبات جدی دارند و پرسش‌های جدی درباره یاران امام(ره) داشته‌اند. قرار بود در انقلاب اسلامی «الگوسازی» کنیم اما «الگوسوزی» کردیم که این فضا با شئونات انقلاب، جهت‌گیری انقلاب و سند چشم‌انداز سازگاری ندارد.

وی با بیان اینکه “در حوادث سال‌های گذشته، همه ما مقصریم و نمی‌توانیم پاسخگوی نسل سوم انقلاب باشیم”، گفت: ما نسل اولی‌ها مدیون نسل سوم هستیم. اکنون در هر خانه‌ای که بحث سیاسی مطرح می‌شود، بین نسل اول و سوم دعوا می‌شود و مقصر، نسل اول هستند. ما باید نسل اول را با جدیت در میدان قرار دهیم تا نسل سوم در مسیر صحیح انقلاب قرار بگیرد.

معاون اول دولت هشتم همچنین گفت: ما در دهه عدالت و پیشرفت قرار داریم اما چرا از توانایی بسیاری از کارشناسان خود استفاده نمی‌کنیم؟ اصولگرایان به صورت یکپارچه به مدت هشت سال اداره کشور را بر عهده داشتند و مطمئنا به این نتیجه رسیده‌اند که بدون اصلاح‌طلبان نمی‌توانند کشور را اداره کنند.

عارف با بیان اینکه “من آمده‌ام اخلاق و تدبیر را در همه شئون کشور پیاده کنم، عقلانیت را برگردانم و کشور را در ریل صحیح پیشرفت قرار دهم”، اظهار کرد: آمده‌ام با نفت بشکه ۱۰۰ دلار، پدر، شرمنده فرزند نباشد. آمده‌ام تا دانشجو ستاره‌دار نشود و استاد اخراج نشود. آمده‌ام کشور را در ریل پیشرفت قرار دهم. آمده‌ام و تا آخر خواهم ماند. آمده‌ام تا به مطالبات بر حق همه مردم پاسخگو باشم. آمده‌ام تا ۳۰ سال تجربه مدیریت کلان در بخش‌های مختلف کشور و هشت سال در کابینه دولت اصلاحات را در اختیار کشور و مردم قرار دهم.

در ادامه، مجری برنامه این پرسش را مطرح کرد که “آیا به نفع کاندیدای دیگر کناره‌گیری خواهید کرد؟”، که عارف پاسخ داد: این سخنان بیشتر از اردوگاه مخالفان من به گوش می‌رسد. فکر می‌کنم از تنها کاندیدایی که این سوال را پرسیدید من بودم. در ائتلاف ۱+۲ بنا بود یکی از آنها بماند ولی از آنها هم این سوال را نپرسیدید و این بیانگر ترفندی که است که جریان مقابل، علیه من به راه انداخته است. من آمده‌ام و با توکل به خدا تا آخر می‌ایستم و ان‌شاءالله می‌مانم.

وی در پاسخ به اینکه “منظور شما از شعار معیشت، منزلت و عقلانیت چیست؟”، گفت: این شعار من نیست بلکه ایده و گفتمانی است که برای کشور داریم. برنامه‌ام را در ۱۵۰ صفحه تنظیم کرده‌ام و بر روی سایت شخصی من قرار دارد. من پنج حوزه را با اولویت مطرح کردم که در زمینه معیشت اولین مساله، گرانی است.

عارف با بیان اینکه “کنترل دولت و کنار گذاشتن بی‌انضباطی دولت، اولین کار ماست”، افزود: ما استقراض از بانک مرکزی را قطع خواهیم کرد، تورم را تلاش خواهیم کرد به زیر ۱۰ درصد برسانیم و تک‌رقمی کنیم. اشتغال، برنامه دوم من است. ما تلاش خواهیم کرد هر سال یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم. طرح مسکن مهر را که دارای مشکلات و ایرادهایی است در قالب طرح مسکن ماندگار اجرا خواهیم کرد که با اولویت برای جوانان با زمین‌های داخل شهری که در داخل دولت است آغاز خواهد شد و تلاش خواهیم کرد رشد اقتصادی کشور را بر اساس برنامه‌ریزی به هشت درصد برسانیم.

وی ادامه داد: ما تک نرخی کردن ارز را دنبال می‌کنیم، همچنان که از سال ۸۲ تا حدود سال ۸۶ برای چندین سال نرخ ارز ثابت ماند. سیاست‌های کلی اصل ۴۴ را راه نجات کشور می‌دانیم و به طور جدی دنبال خواهیم کرد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره بحث منزلت نیز گفت: این آرزوی همیشگی تفکر اصلاح‌طلبی است. اصلاح‌طلبی یعنی منزلت و منزلت یعنی آبرو و شرافت همه ایرانیان. ما حقوق همه ایرانیان بویژه اقوام و اقلیت‌ها را به طور کامل رعایت خواهیم کرد و من اگر دولت تشکیل دهم، معاونت اقوام را ایجاد خواهم کرد.

عارف در ادامه اظهار کرد: موضوع دیگر درباره منزلت، جلوگیری از توهین به شهروندان است. اخلاق وضعیت نامناسبی پیدا کرده است. من جلوی توهین به مسئولان به رییس‌جمهور و دیگر مسئولان ارشد را خواهم گرفت. من جلوی توهین به آقای هاشمی، آقای موسوی، آقای خاتمی و آقای احمدی‌نژاد را خواهم گرفت و البته اگر به من توهینی شود، هیچ نخواهم گفت اما مقابل توهین به دیگران می‌ایستم.

وی ادامه داد: عقلانیت نیز به معنای مملکت‌داری با استفاده از عقل به جای شعار است. عقلانیت یعنی ثبات در مدیریت کشور ما نباید سلیقه‌ای برخورد کنیم. چگونه در یک استان ممکن است در طول چهار سال، شش بار استاندار عوض شده باشد؟ چطور استاندار می‌تواند با این روش برنامه‌های توسعه‌ای را عملی کند؟ عقلانیت یعنی با توهین، هزینه‌های کشور را بالا نبریم. یعنی اگر نمی‌توانیم درآمد کشور را بالا ببریم، هزینه‌ها را هم افزایش ندهیم. گاهی با موضع‌گیری‌هایی که می‌کنیم،‌ هزینه‌هایی می‌دهیم که از جیب نسل آینده است.

عارف درباره اینکه چگونه شعار خود مبنی بر ایجاد یک میلیون فرصت شغلی را عملی خواهد کرد، گفت: ما تجربه موفقی در این زمینه در دولت اصلاحات داشتیم. بالاترین رشد جمعیت در دهه ۵۵ تا ۶۵ بود و متولدین این دهه در دوران اصلاحات به سنین بالای ۱۵ رسیدند اما با وجود همه مشکلات درآمدی و با نفت بشکه‌ای زیر ۱۰ دلار ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ایجاد کردیم. ما به کمک این تجربه و با استفاده از کارشناسان یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌کنیم و این دست‌یافتنی است. ما می‌توانیم نرخ تورم را به زیر ده درصد برسانیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بالاترین نرخ بیکاری بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌هاست و جهت‌گیری ما برای این قشر است. ما ثبات اقتصادی را به جد دنبال خواهیم کرد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را احیا می‌کنیم. بهبود فضای کسب و کار را دنبال می‌کنیم. ما در این زمینه در سال ۸۴ رتبه ۱۱۳ را داشتیم که البته رتبه خوبی هم نبود اما امروز به رتبه ۱۴۵ سقوط کرده‌ایم. ما باید در زمینه بهبود فضای کسب و کار، کار جدی کنیم و خوشبختانه مجلس در این زمینه قانون خوبی تصویب کرده است. متاسفانه در سال‌های اخیر صنعت به حالت تعطیل درآمده است. در سال ۹۰ اشتغال ما منفی بوده است.

وی با بیان اینکه “جذب سرمایه را به طور جدی دنبال خواهیم کرد و برای این منظور باید اطمینان و ضمانت دهیم”، خاطرنشان کرد: سرمایه‌هایی که برای خرید ارز استفاده می‌شود باید به تولید بازگردد. باید سرمایه‌گذاری خارجی که متاسفانه امروز کمتر از متوسط بین‌المللی است، افزایش دهیم و برای این منظور چهار طرح صنعت گردشگری، توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه بخش انرژی و استفاده از موقعیت جغرافیای کشور را دنبال خواهیم کرد. پروازهای هواپیمایی بر فراز آسمان کشور ما ۵۰۰ میلیون دلار درآمد داشت که عملا در حال از دست دادن آن هستیم در حالی که از این میزان هم می‌توانیم آن را افزایش دهیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: ایران می‌تواند به عنوان هاب و قطب منطقه از نظر تجارت و ترانزیت کالا مطرح شود که علاوه بر اشتغالزایی، امنیت کشور را به دنبال دارد و کشورهای همسایه را نیز به ما وابسته می‌کند.

وی با تاکید بر عملی بودن ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در هر سال گفت: من اگر وعده دهم، عمل می‌کنم. مطمئنم یک میلیون و ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را ایجاد خواهیم کرد اما تعهدی را که می‌دهم یک میلیون فرصت شغلی است.

عارف با اشاره به قرار داشتن در دهه چهارم انقلاب گفت: ما دیگر نمی‌توانیم روش آزمون و خطا را دنبال کنیم. باید کسانی که کار را بر عهده بگیرند که سابقه و عملکردشان نشان از توانایی آنان در اداره کشور دارد و من فکر می‌کنم این توانایی را دارم. من مجری برنامه سوم توسعه بودم که موفق‌ترین برنامه بود و عموما موفقیت شاخص‌ها بالای ۸۰ و ۹۰ درصد بود.

وی با اشاره به چند نرخی بودن ارز در دوران اصلاحات اظهار کرد: چند نرخی بودن ارز به معنای فساد و رانت است. آقای خاتمی یک روز به من گفتند که این آرزوی من است که نرخ ارز تک نرخی شود. یک روز با مرحوم نوربخش صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم در این مورد کاری کنیم که ماندگار شود. بنابراین تصمیم بر این شد که شش میلیون دلار دولت هزینه کند و مابه‌التفاوت تمام ال‌سی‌ها، چه دولتی و چه غیردولتی، را بدهد و ما این را در بودجه دو سال مقرر کردیم. ارز تک‌نرخی شد و چندین سال تک‌نرخی ماند. این بیانگر توانایی و ظرفیت ماست.

عارف در ادامه و در پاسخ به این پرسش که “فعالیت صلح‌آمیز هسته‌یی را چگونه پیش می‌برید؟”، گفت: من معتقدم که پرونده هسته‌یی، یک پرونده سیاسی است. همه در دنیا می‌دانند که ما بنا داریم از همه فناوری‌های پیشرفته در جهت پیشرفت خود استفاده کنیم. موضع ما استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌یی بوده و از این حق خود به هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آییم.

وی با بیان اینکه “راه‌حل این پرونده، سیاسی است”، خاطرنشان کرد: باید اجماع خوبی در دنیا برای خود ایجاد کنیم و برای این کار باید وزارت خارجه را تقویت کنیم و وزارت خارجه تنها پل ارتباطی کشور با دنیا باشد. ما باید از دیپلمات‌ها و سفرای برجسته استفاده کنیم و در کنار دیپلماسی سیاسی از دیپلماسی علمی، مبادله فرهنگی، مبادله رسانه‌ای، دیپلماسی ورزشی و ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز استفاده کنیم.

عارف در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر اینکه “باید تعامل نخبگان ایرانی خارج از کشور با داخل حداکثر شود”، تصریح کرد: باید رفت و آمد خارجی‌ها را به کشور تسهیل کنیم و در این مسیر نگاه امنیتی نداشته باشیم. ما باید اجازه دهیم که به راحتی اساتید و محققان خارجی به کشور ما سفر کنند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: ما در کشور ظرفیت‌های زیادی داریم که باید از آنها استفاده کنیم. آقای هاشمی از استوانه‌های نظام است که رابطه خوبی با کشورهای اسلامی دارد. همچنین آقای خاتمی مبتکر طرح گفت‌وگوی تمدن‌هاست. چرا از این عزیزان برای تقویت رابطه خارجی خود استفاده نکنیم؟

عارف در پاسخ به این پرسش که “میزان انتقادپذیری شما چقدر است؟”، به دو خاطره از دوران ریاستش بر دانشگاه تهران اشاره کرد و افزود: در زمانی که من رییس دانشگاه تهران بودم، دانشجویانی را که اعتراض داشتند یا حتی اعتصاب می‌کردند، هیچ‌گاه به کمیته انضباطی معرفی نکرده‌ام.

وی با بیان اینکه “من در مقابل تندترین انتقادها سکوتِ آگاهانه می‌کنم”، تصریح کرد: اگر احساس کنم منافع و امنیت ملی در خطر است، در برابر انتقادها سکوت می‌کنم. من از انتقاد سازنده خیلی استفاده کرده‌ام و بنا دارم در کنار شورای مشاوران عالی، شورای منتقدین تشکیل دهم. من به منتقدان حقوق می‌دهم تا انتقاد کنند.

عارف در پاسخ به این پرسش که “شما چگونه با کانون‌های ثروت و قدرت برخورد می‌کنید؟”، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های من مقابله با فساد است و هدف من در این مسیر، نه مچ‌گیری بلکه پیشگیری است. من با شدت با فساد برخورد می‌کنم و در مقابل آقازاده‌ها کوتاه نمی‌آیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه با گردش آزاد اطلاعات و آزادی و حمایت از مطبوعات می‌توان با فساد مقابله کرد، تصریح کرد: برای مقابله با فساد، برنامه‌هایی با چهار محور طراحی کرده‌ام و یک مرکز یا شورایی برای مقابله با فساد تشکیل می‌دهم.

عارف در پایان در برابر این پرسش که “بین قانون و همفکران خود، کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟”، پاسخ داد: من بعد از انقلاب از پست اجرایی خود که قائم‌مقام وزیر بود، هیچ‌گاه سوءاستفاده نکردم. در مقابل قانون‌شکنی نزدیکانم کوتاه نمی‌آیم و اگر قرار باشد برای منافع ملی از حق خود بگذرم، این کار را انجام می‌دهم.


حرفی از آن هزاران ...
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

سوال مناظره بعدی کاندیداتورها لو رفت!

اینم سوال مناظره جذاب بعدی :

در عکس زیر ساعت چند است؟!

nf00230086-1

جوک های مردم برای مناظره اول!

برنامه بعدی مناظره صدا و سیما، مسابقه “ماست خوری” و “شیرین کاری” نامزدها خواهد بود!
و یا صدا و سیما اعلام کرد که نامزدهای محترم فرصت دارند تا ساعت ۲۳ روز شنبه، کاردستی های خود را به نشانی جام جم ارسال کنند!

در پیامکی دیگر آمده است که” به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، یکی از برنامه های مناظره بعدی میان نامزدهای محترم، مسابقه پازل و نقاشی با مداد شمعی خواهد بود که باید خود را آماده کنند!

در لطیفه ای دیگر، گفته می شود که مجری مناظره بعدی، عمو پورنگ خواهد بود!


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

هاشمی و خاتمی نظر قطعی روی روحانی دارند

nf00228551-1


مطمئن باشید آقای هاشمی نظر قطعی به وی دارد و آقای خاتمی هم بارها گفته است که من به شخصه به روحانی رأی می‌دهم و هیچ شکی در لیاقت، کفایت و تدبیر وی ندارم و این کافی است برای کسانی که می‌خواهند از نظر بزرگان با خبر باشند و هیچ مسئولیتی در دوران اصلاحات بالاتر از پرونده هسته‌ای نبود و غیر از حسن روحانی کسی مرد این میدان نبود و با افتخار مسئولیت خود را به بهترین وجه با حفظ اصل فناوری هسته‌ای و نگاه‌داری کشور از تحریم که همه ملت از آن آسیب دیده‌اند به انتها رسانید.

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با بیان اینکه همیشه محصول انتخابات، بهترین‌هاست گفت: من بهترین فرد را در این شرایط آقای حسن روحانی می‌دانم ضمن آنکه هاشمی نظر قطعی به روحانی دارد.

به گزارش فارس، حجت‎الاسلام علی یونسی در گردهمایی مسئولان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در اصفهان با اشاره به آیه ۵۸ سوره نساء اظهار کرد: این آیه به بزرگ‎ترین بار مسئولیت اشاره دارد و مفاد آن این است که خداوند از شما می‎خواهد که امانات را به اهلش بسپارید.

* قرآن با مشی دموکراسی سازگاری دارد

وی در شرح این آیه افزود: بزرگان تفسیر این‎گونه معنی کرده‎اند که منظور این آیه این است که شما موظف هستید که بار مسئولیت‎ها را به اهلش واگذار کنید و تک تک شما وظیفه دارید که حکومت را که بزرگ‎ترین مسئولیت اجتماعی است به انسان‎های لایق و امین واگذار کنید.

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با اشاره به اینکه از این آیه استنباط می‎شود که قرآن با مشی دموکراسی سازگاری دارد، تصریح کرد: همان‎گونه که می‎دانید تاریخ سیاسی بشر مملو از روش غیرانتخاباتی است و هم در گذشته و هنوز در اکثر کشورهای خاورمیانه و آفریقا و آمریکای لاتین شخص حاکم توسط مردم انتخاب نمی‎شود و یک حزب یا یک شخص در ارتش با کودتا حکومت را در دست می‎گیرد.

وی با اشاره به اینکه تاریخ ایران نیز با تاریخ تمدن بسیار درخشان خود از نظر انتخابات و دموکراسی تاریخ درخشانی ندارد، ادامه داد: ما تا قبل از مشروطه با واژه انتخابات ناآشنا بودیم و حتی همان موقع ایران در جنگ‎های طولانی ایران و یونان و یا ایران و روم افتخار می‎کرد که شاه پرتو خداست اما آنها به انتخاب حاکم از طریق مردم اعتقاد داشتند.

حجت‎الاسلام یونسی با بیان اینکه البته از نظر افلاطون تنها جمع معدودی که از اشراف بودند و توانایی پرداخت مالیات داشتند حق انتخاب حاکم داشتند، اذعان کرد: ولی به مرور زمان هزاران سال گذشت تا بشر به نقطه‎ای رسید که هر انسانی از حقوق شهروندی برخوردار است و حق انتخاب دارد.

وی با تأکید بر اینکه البته ما در این خصوص تاریخ بسیار محدودی داریم و با تأخیر حدود ۴۰۰ سال، پس از مشروطه وارد عرصه انتخابات شدیم، گفت: از زمانی که به این عرصه وارد شده‎ایم تا کنون هنوز در ابتدای کار هستیم و هنوز هم بازی دموکراسی را بلد نیستیم و مفاهیم را درست دریافت نکرده‎ایم و هرکسی که بر مسند حکومت می‎نشیند تلاش می‎کند که خود را برای همیشه در آن جایگاه نگه دارد و دیگران باید همیشه از وی اطاعت کنند.

وی با اشاره به اینکه حتی احزاب، نخبگان، فعالان و گروه‌های سیاسی ما اسیر رسوبات تاریخی استبداد، تک محوری، دیکتاتوری و فرد محوری هستند، اضافه کرد: ما نیاز به آموزش و تمرین دموکراسی داریم و هنوز فاصله زیادی با «شعار زنده باد مخالف» داریم.

حجت‌الاسلام یونسی با بیان اینکه ما هنوز مخالف را دشمن می‌پنداریم و بزرگان و فعالان سیاسی ما در ادبیات محاوره و نیز در هنگام مسئولیت خود به سیاه و سفید یا دوست و دشمن تقسیم می‌کنند، خاطر نشان کرد: هنوز واژه‌ای به نام مخالف در فرهنگ سیاسی ما وارد نشده است و زمانی که بحث داغ سیاسی می‌شود پس از انتقال این بحث‌ها به درون خانواده‌ها شاهد دعواها، تهمت‌ها و تحقیر کردن‌ها هستیم که یکی از مشکلات جدی ما است.

وی با اشاره به اینکه در ادبیات سیاسی ما باید سه واژه دوست، دشمن و مخالف نهادینه شود، متذکر شد: در این حالت زمانی که طرف مقابل خود را دشمن بپنداریم امکان اینکه این دشمن پدر، برادر و یا همسر باشد وجود دارد و این مطلب را می‎رساند که ما تازه در حال تمرین بر الفبای دموکراسی هستیم.

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با تأکید بر اینکه عده‌ای عناصر بیمار که فقط حیاتشان در اختلافات است نیز در این میان موج‌سواری کرده تا جامعه را به تنش و تشنج کشانده چراکه درصورت آرام بودن جامعه کسی کاری با آنان ندارد و در زمان آشوب مطرح می‎شوند، بیان داشت: اگر چه این افراد قلیل، اما در اثر زیادند که ما آنان را عناصر افراطی و تندرو می‎نامیم و مانع اصلی توسعه، امنیت و آرامش کشور هستند و سازمان‌های امنیتی باید برای برقرای امنیت به مهار این گروه بپردازند.

وی با بیان اینکه البته ما معتقد به حذف این افراد نیستیم چراکه منطق حذف و نابودی منطق اسلام نیست بلکه منطق اسلام منطق ارشاد، تنبیه و اصلاح است، ابراز کرد: عده‎ای مخالف ادامه دموکراسی در کشور هستند چراکه همیشه محصول انتخابات، بهترین‎هاست و این عده از دو گروه ضد انقلاب و خیلی به ظاهر انقلابی تشکیل شده‎اند اما رفتار و ادبیات این دو گروه شباهت زیادی به هم دارد.

حجت‎الاسلام یونسی با اشاره به اینکه گروه اول به تحریم انتخابات معتقد است و گروه دوم در لباس از دفاع از انقلاب و ولایت به دنبال ترساندن، مأیوس کردن انتخاب مردم هستند که عدم استقبال مردم را به دنبال دارد، گفت: این گروه دوم در عموم خود را اکثریت دانسته و در جلسات خصوصی خود به عبارت «اکثرهم لا یعقلون» معتقدند.

وی با بیان اینکه اکثریت ملت همیشه خواهان آرامش، امنیت، ثبات، رفاه، عدالت و اخلاق هستند که قشر مذهبی ما را تشکیل می‎دهند، اظهار کرد: این اکثریت، تعریفی که از مذهبی دارند، با تعریف مدل مریض که تنها شعار می‎دهند، متفاوت است و در روز عاشورا و شب‎های قدر شاهد حضور این قشر اکثریت هستیم که اهل تظاهر نیستند اما دلشان مالامال از عشق به مفاهیم واقعی دینی است نه مفاهیم جعلی یا شعاری.

* خاتمی گفتمان اصیل اسلامی را نهادینه کرد!

وی با بیان اینکه دلیل شادمانی یکباره ملت ایران در زمان ثبت نام هاشمی رفسنجانی چیست تصریح کرد: با توجه به اینکه آقایان هاشمی و خاتمی دو شخصیت هستند و ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشند اما مردم می‌دانند که هدف مشترک این دو شخصیت، نجات، توسعه و اعتلای کشور، انقلاب و ملت است و مشترکات این دو بسیار بیش از تفاوت‌هایشان است.

یونسی با اشاره به اینکه این گفتمان مشترک میان آقایان خاتمی و هاشمی قهر کردن با انقلاب، انتخابات و گوشه گیری، انزوا و بی‌تفاوتی نیست، گفت: آقای هاشمی همان روز پس از رد صلاحیت خود با همان صلابت مردم را دعوت به وحدت و مشارکت در انتخابات کرد و مصلحت کشور و ملت ما در این است که ما راه نجات را در انتخابات، خلق حماسه سیاسی و انتخاب بهترین‎ها ببینیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران ملت فرهیخته‌ای است و در این یک دهه اخیر به صورت چشمگیری فرهیخته و تحلیلگر شده است گفت: مهم این است که با درک اشتباهات به اصلاح و تکمیل آن بپردازیم.

وی تاکید کرد: گفتمانی که مخالف انتخابات است، گفتمان جنگ، تحریم، تورم و گفتمان دعوا و شرایط امنیتی است.

*۶ نفر از کاندیداها از یک اردوگاه هستند!

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با بیان اینکه تنها راه نجات ما شرکت در انتخابات به صورت عالی‎ترین شکل و انتخاب بهترین است و گرنه این مسیری که انتخاب شده است در این ۸ سال اخیر، امروز همه شاهد آثار زیان‎بار آن هستند، ادامه داد: در این ۸ نفر کاندیدای احراز صلاحیت شده حداقل ۶ نفر از آنان از یک اردوگاه هستند و همه به این وضع موجود منتقدند که اگر من به جای آقایان عارف و روحانی بودم به آنان می‎گفتم که شما خود شریک وضع موجود هستید اما با شور شدن بیش از اندازه این مسئله به چنین وضعی درآمده‎اید.

وی با توجه به اینکه اکنون اجماع ملی برای اینکه این گفتمان فتنه برانگیز، جنگ افروز و تفرقه افکن و تنگ نظرانه با شکست منجر شده است، به وجود آمده است، ابراز کرد: این مسئله نشان می‎دهد که این گفتمان اصلاح طلبی و اعتدال است که مورد قبول ملت است و امروز این تاریخ بهترین آزمایشگاه صحت و شکست این گفتمان است که متأسفانه به بدترین شکل همه ما ضرر کردیم.

حجت‎الاسلام یونسی با اشاره به اینکه این روش شکست خورده است و نباید بار دیگر به آن روش، به آن راه و به آن گفتمان رأی داد، اذعان کرد: درخواستی که من از شما دارم در این زمان اندک و با مشکلات فراوان با اراده خود بار دیگر نشان دهید که همه بن بست‎ها شکسته می‎شود و تصمیم بگیرید که شور و نشاط انتخابات سیاسی را بار دیگر به خیابان‌ها بکشانید و بار دیگر شما به گفتمان اصلاح طلبی و اعتدال طلبی که من بهترین فرد را در این شرایط آقای حسن روحانی می دانم رأی دهید.

* کسی غیر از روحانی مرد میدان هسته‎ای نبود!

وی با بیان اینکه حسن روحانی یک ذخیره ناشناخته است و از معدود باقیمانده‌های دهه ۶۰ و دهه انقلاب باشد چرا که بسیاری از آنان مانند مطهری‌ها، بهشتی‌ها و مفتح‌ها شهید شده‌اند و وی از این قافله جامانده است، خاطر نشان کرد: من از نظر تئوری، دانش و نیز تجربه کسی را بهتر از آقای روحانی برای شناخت دنیا و فن دیپلماسی و مذاکره نمی‎شناسم و حداقل ملت ما را از چند جنگ خطرناک ویران کننده نجات داد و شاید اگر شخص دیگری بود اسیر تفکر عناصر افراطی می‌شد و کشور را دچار جنگ با طالبان و یا جنگ با آمریکا می‌کرد.

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با اشاره به اینکه من وظیفه وجدانی، میهنی، ملی و دینی خود میدانم که باید از حسن روحانی حمایت کنم، گفت: مطمئن باشید آقای هاشمی نظر قطعی به وی دارد و آقای خاتمی هم بارها گفته است که من به شخصه به روحانی رأی می‌دهم و هیچ شکی در لیاقت، کفایت و تدبیر وی ندارم و این کافی است برای کسانی که می‌خواهند از نظر بزرگان با خبر باشند و هیچ مسئولیتی در دوران اصلاحات بالاتر از پرونده هسته‌ای نبود و غیر از حسن روحانی کسی مرد این میدان نبود و با افتخار مسئولیت خود را به بهترین وجه با حفظ اصل فناوری هسته‌ای و نگاه‌داری کشور از تحریم که همه ملت از آن آسیب دیده‌اند به انتها رسانید.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

انتخاب کاندیدای واحد از بین عارف و روحانی تا شنبه آینده

290456_820

روز گذشته جلسه‌ای را با مشاوران آقای خاتمی داشتیم که در این جلسه برخی از مشاوران آقای هاشمی نیز حضور داشتند و قرار شد که یک کارگروه هفت نفره تشکیل شود.

محمد علی نجفی خبر داد که در شنبه هفته آینده کارگروه هفت نفره جمع‌بندی خود را اعلام می‌کند و از میان محمدرضا عارف و حسن روحانی، کاندیدا‌ی واحد دو جریان اصلاح‌طلب و معتدل اعلام می‌شود.

به گزارش عصر ایران به نقل ایسنا، محمدعلی نجفی عضو شورای شهر تهران صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در هفته گذشته تلاش‌های بسیاری انجام شد که ائتلاف و اجماع نظری بین عارف و روحانی دو کاندیدا‌ی نزدیک به دو جریان اصلاح‌طلب و معتدل ایجاد شود اما به نتیجه‌ای نرسید.

وی ادامه داد: روز گذشته جلسه‌ای را با مشاوران آقای خاتمی داشتیم که در این جلسه برخی از مشاوران آقای هاشمی نیز حضور داشتند و قرار شد که یک کارگروه هفت نفره تشکیل شود.

این عضو شورای شهر تهران گفت: وظایف این کارگروه، مذاکره با تعدادی از بزرگان کشور، مذاکره با دو کاندیدا‌ی مورد نظر در جهت ائتلاف و ایجاد زمینه لازم برای اجماع و پیش‌بینی سازوکارهای لازم برای اجماع و ائتلاف مانند نظرسنجی در سطح وسیع در سراسر کشور است که من سخنگوی این کارگروه هفت نفره هستم. درصورتی که به نتیجه‌ نهایی دست یابیم، تا شنبه آینده کاندیدا‌ی واحد خود را اعلام می‌کنیم.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

زنانی که از ولایتی حمایت می‌کنند

حواشی سخنرانی ولایتی در دانشگاه علوم پزشکی

حواشی سخنرانی ولایتی در دانشگاه علوم پزشکی

حواشی سخنرانی ولایتی در دانشگاه علوم پزشکی


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوازدهم خرداد 1392
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس :

بخش هایی از مناظره در شان نامزدهای ریاست جمهوری نبود


مانداگارانا : دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با اشاره طرح سوالات چند گزینه‌ای از نامزدها ریاست جمهوری تصریح کرد : نمی‌توان کشور را با بله و خیر، یک، دو، سه و نظرسنجی اداره کرد و این بخش در شان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم نبود بلکه شبیه یک آزمون استخدامی بود در حالی که ما باید به فکر بعد از اتخابات هم باشیم و نباید شان رییس جمهور را به عنوان نماینده ملت پایین بیاوریم.


به گزارش پایگاه خبری مانداگارانا ، دکتر حسن نژاد با انتقاد از شیوه برگزاری مناظره تلویزیونی هشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت که بهتر است مناظره‌ها به شیوه 3 به 3 یا چهار به چهار ادامه یابد.

 

محمد حسن‌نژاد در گفت‌و گویی تاکید کرد : در گفت‌وگوی 8 نامزد انتخابات در واقع مناظره و سبک و سنگین کردن نظرات اتفاق نیفتاد زیرا در مناظره باید قدرت استدلال طرفین را نسبت به یکدیگر سنجید. 

وی اضافه کرد: اگر جلوی بداخلاقی‌های مناظره‌های انتخاباتی سال 88 گرفته شود، آن شیوه بهترین شیوه است نه اینکه 8 کاندیدا در کنار یکدیگر گفت‌وگو کنند که این شباهتی به مناظره نداشت. 

نماینده مردم مرند در مجلس تاکید کرد: در مناظره‌ها نقاط ضعف و قوت طرفین مشخص می‌شود و مردم می‌توانند راحت‌تر تصمیم بگیرند، اما آنچه که به عنوان مناظره از تلویزیون پخش شد، چنین ویژگی نداشت و به گونه‌ای بود که انگار هر یک از کاندیداها به صورت جداگانه به سوالات پاسخ می‌دهند نه اینکه یکدیگر را نقد کنند.

حسن‌نژاد با انتقاد از مدت‌زمان طولانی مناظره تلویزیونی، اضافه کرد: سری اول مناظره تلویزیونی بیشتر مردم را سردرگم کرد تا اینکه دیدی به مردم بدهد و آنها بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: من که خودم که اقتصاددان هستم نفهمیدم برنامه‌های کدام یک از نامزدها در حوزه اقتصادی جامع‌تر است، زیرا صحبت‌های کاندیداها بسیار کوتاه بود و از سوی دیگر نامزدها نقد نشدند.(ایسنا)


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوازدهم خرداد 1392

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مرند خبر داد :

مدرسه فوتبال شهرداری مرند راه اندازی شد


در راستایی استعدادیابی علمی نونهالان و نوجوانان علاقمند به فوتبال و تقویت روحیه ورزشکاری در بین نونهالان و نوجوانان مدرسه فوتبال شهرداری مرند راه اندازی نمود


به گزارش پایگاه خبری مانداگارانا ،سید رضا هاشمی شهردار مرند هدف از تاسیس این مدرسه فوتبال را افزایش سرانه ورزش در بین جوانان و جذب کودکان و نوجوانان به ورزش از جمله ورزش فوتبال دانست.

وی ترویج و توسعه برنامه های ورزشی را در شهر بهترین و موثر ترین فعالیت برای مبارزه با اعتیاد خواند و گفت: هزینه کردن در این زمینه بهترین نوع سرمایه گذاری برای تحقق سلامت اجتماعی است و ورزش برای جوانان تکیه گاهی امن به حساب می آید تا در پناه آن به نهایت رشد و کمال مطلوب انسانی دست یابند

علاقمندان به شرکت در این کلاسها با در دست داشتن کپی شناسنامه ،2قطعه عکس وپوشه تا تاریخ 31/3/92در وقت اداری به روابط عمومی شهرداری مرند مراجعه نمایند .

منبع:مانداگارانا


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوازدهم خرداد 1392

با حضور دکتر منادی و دکتر حسن نژاد :

مراسم توديع و معارفه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند برگزار شد


جلسه توديع و معارفه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند با حضور دكتر منادی ریئس منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده تبریز،اسکووآذرشهر ، و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ، دكتر حسن نژاد ،نماینده شهرستان مرند و جلفا و مهندس رسولی نژاد و دبیر منطقه13 دانشگاه آزاد اسلامی روسای ادارات و نهاد های شهرستان مرند و روسای واحد های منطقه 13 و جمعی از اساتيد ،كاركنان ، دانشجويان واحد مرند برگزار شدبا خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان یکشنبه دوازدهم خرداد 1392

قابل توجه دکتر حسن نژاد نماینده محترم شهرستان های مرند و جلفا

مطلب زیر توسط یکی از مخاطبان وبلاگ در بخش نظرات آورده شده که عینا منتشر می شود

درمسیر راه مرند وروستاهای دیزج علیا و دیده بان (جنب پل روگذر ولایت ) متجاوز از بیست سال پیش زیر گذر راه آهن بطور غیر فنی وناقص ساخته سپس رها شده است بارها نسبت به تکمیل زیر کذر درخواست شده متاسفانه نتیجه حاصل نشده .بعلت غیر اصولی بودن آبهای سطحی ذر زیر گذر انباشته می شود امکان عبور و مرور نیست از نمایند ه محترم درخواست میشود ازمحل زیر گذر روستای دیزج علیا -مرند بازدید نسبت به تکمیل اقدام عاجل معمول دارند

دیزجی


::. سخن آغازین

::.نویسندگان سایت

::. پیوندهاي روزانه

::. پیوند هاي وبلاگ
Change By: Hadiran ITT