منوي اصلي

::.موضوعات

::. آرشیو سایت

::. تبليغات

::.آخرین اخبار سایت

::.امکانات دیگر

آغاز تبلیغات کاندیداهای شوراهای شهر و روستا
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی پنجشنبه شانزدهم خرداد 1392
آغاز تبلیغات کاندیداهای شوراهای شهر و روستا

 از ساعت 00:00 امشب

سلام و انتهای شب دوستان بخیر

از ساعت 00 :00 امشب تبلیغات کاندیداهای شوراها آغاز شده ، در مرند نیز اکثر کاندیداها و هوادارانشان مشغول فعالیت بودند . یک گشت شبانه انجام دادیم و ابراز ارادتی ( بوسیله ی بوق و دست تکان دادن و خسته نباشید ) به بیداران عرصه ی رقابت شوراها نمودیم . تقریبا وضعیت نشان می داد که چه کسانی ، چقدر قضیه رو جدی گرفته اند . بنرها در حال نصب شدن بود و هواداران برخی کاندیداها مشغول پخش کارت و پوستر بودند . اما تازه های روش تبلیغات : یکی از کاندیداها کارت های تبلیغاتیش را بر در خانه ها می چسباند . تجربه نشان داده است آنها که پول دار ترند خیلی سعی می کنند خودشان را فقیر و مستضعف نشان دهند . یکی دیگر از کاندیداها چادر زده است ( این دیگه آخرشه !!) . بعضی ها هم با خیال راحت خوابیده اند و ظاهرا در آمار و ارقام خود ، خود را منتخب بالقوه حساب می کنند !! اما در کل فضای دل چسبی است و برای همه ی کاندیداهای عزیز آرزوی موفقیت می کنم


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

اولین تغییر توسط ریاست جدید دانشگاه آزاد پس از 24 ساعت !!

حاشيه‌هاي يك عزل و نصب جنجالي در کتابخانه ملی !


خوش خبر : در کمتر از 24 ساعت از به کرسی نشستن دکتر میرزایی رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند اولین تغییر در معاونت آموزشی این واحد توسط ایشان اعمال شد . دکتر ناصری آذر که پیش از این مسئولیت معاونت آموزشی واحد مرند را به عهده داشت کلید اتاق این معاونت  را به آقای رضاپور داد .

این جابجایی عجولانه و نابهنگام ، آنهم درست موقع برگزاری امتحانات پایان ترم بسیاری و از جمله آگاهان امور را متعجب و شوکه نموده است .

ضمن خیرمقدم و عرض تبریک خدمت دکتر میرزایی به خاطر مسئولیت جدیدشان سوالی پیش آمد که به عرض می رساند :

آقای دکتر خداقوت ولی چه عجله ای بود ؟ هنوز می رسیدید و جلسه ی آشنایی با معاونان ، کارکنان ، اساتید و... تشکیل می دادید بعد شروع به اعمال تغییرات می نمودید .

آقای دکتر ! آیا این تغییر برق آسا ، حکایت از تغییرات انفجاری دیگر دارد ؟ نکند قبل از آمدن اوضاع دانشگاه مرند را رصد می کردید ؟

در اولین نگاه از دید دانشگاهیان و شهروندان و آگاهان امر این تغییر با توجه به شتاب زیاد ، ناخوشایند جلوه نمود ، بهتر بود نفسی تازه می کردید ، دستی برمیز و دکوری تغییر می دادید و آنگاه شروع به اعمال تغییرات در معاونت ها و سایر پست ها می نمودید . نهایتا به عنوان مطبوعات خواستار توضیح و توجیه این تغییر شتاب زده هستیم تا افکار عمومی را نسبت به این عمل روشن نماییم .


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

جلوی توهین به هاشمی، موسوی، خاتمی و احمدی‌نژاد را می‌گیرم

2a7547a4c340519e45b121be275a94b4_S

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، گفت: در ابتدا به همه هموطنان زرتشتی، یهودی، مسلمانان شیعه و سنی، همه اقوام ایرانی و به همه عزیزان خارج از کشور سلام عرض می‌کنم و خوشحالم که بعد از چهار سال، یکی از اعضای کابینه اصلاحات فرصت یافت که در رسانه ملی حضور یابد.

وی در برابر این پرسش که “چرا وارد عرصه انتخابات شدید؟”، اظهار کرد: من احساس خطر و نگرانی کردم. من آمده‌ام چون نگران آرمان‌هایی هستم که برای آن انقلاب کرده‌ام و اکنون نمی‌توانم درباره سوالاتی که فرزندم می‌پرسد، جواب دهم. من نگرانی یکپارچگی کشور، نگران گسست نسل اول و سوم و نگران پیشرفت کشور هستم.

معاون اول دولت هشتم در ادامه با بیان اینکه “من معتقدم انقلاب اسلامی مردمی‌ترین انقلاب دنیا بود”، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در بهشت زهرا گفت که من به نمایندگی از مردم دولت تشکیل می‌دهم. این جمله جایگاه مردم‌سالاری در نظام جمهوری اسلامی ایران را نشان می‌دهد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه “در طول انقلاب اسلامی به طور متوسط هر سال انتخابات داشته‌ایم که با مشارکت حداکثری همراه بوده است”، تصریح کرد: ما باید سعی کنیم انتخابات با حداقل عیب برگزار و شبهه‌ها رفع شود. نگرانی از تخلف و تقلب در انتخابات پیش می‌آید و ما باید سعی کنیم یک انتخابات پرشور و با اعتماد کامل برگزار شود.

وی در ادامه با بیان اینکه “وضعیتی که در آن قرار داریم به دلیل حاکمیت یکپارچه اصولگرایان در طول هشت سال گذشته است”، اظهار کرد: قرار بود سیاست، اخلاقی شود اما اخلاق، سیاست‌زده شد و انتخاباتی که قرار بود به جشن ملی تبدیل شود، به یک بازی باخت – باخت تبدیل شد و جناح پیروز در انتخابات برای اینکه به رقیب برای حضور در انتخابات تبریک بگوید، مردم را خس و خاشاک نامید.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان این اعتقاد که “فضای امنیتی در کشور حاکم شده است”، تصریح کرد: به عنوان یک ناظر و منصف اعلام می‌کنم که فضای دانشگاه‌ها امنیتی شده است و این فضا با روح حاکم بر قانون و انقلاب منافات دارد. امام خمینی (ره) گفتند که دانشگاه‌ها کارخانه آدم‌سازی است اما اکنون چه اتفاقی در دانشگاه‌ها افتاده است؟ دانشجو به دلیل پرسشگری، ستاره‌دار و استاد، بازخرید شده است. تشکل‌های صنفی و دانشجویی و انجمن‌های اسلامی نیز منحل شده‌اند.

عارف در ادامه با بیان اینکه “ما یک فرهنگ غنی داریم که با آن می‌توانیم با فرهنگ الحادی مقابله کنیم”، ابراز عقیده کرد: در بخش فرهنگ، نگاه امنیتی حاکم شده است. من برای اینکه تکلیف خود را انجام دهم تصمیم گرفتم در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنم. دانشویان ما مطالبات جدی دارند و پرسش‌های جدی درباره یاران امام(ره) داشته‌اند. قرار بود در انقلاب اسلامی «الگوسازی» کنیم اما «الگوسوزی» کردیم که این فضا با شئونات انقلاب، جهت‌گیری انقلاب و سند چشم‌انداز سازگاری ندارد.

وی با بیان اینکه “در حوادث سال‌های گذشته، همه ما مقصریم و نمی‌توانیم پاسخگوی نسل سوم انقلاب باشیم”، گفت: ما نسل اولی‌ها مدیون نسل سوم هستیم. اکنون در هر خانه‌ای که بحث سیاسی مطرح می‌شود، بین نسل اول و سوم دعوا می‌شود و مقصر، نسل اول هستند. ما باید نسل اول را با جدیت در میدان قرار دهیم تا نسل سوم در مسیر صحیح انقلاب قرار بگیرد.

معاون اول دولت هشتم همچنین گفت: ما در دهه عدالت و پیشرفت قرار داریم اما چرا از توانایی بسیاری از کارشناسان خود استفاده نمی‌کنیم؟ اصولگرایان به صورت یکپارچه به مدت هشت سال اداره کشور را بر عهده داشتند و مطمئنا به این نتیجه رسیده‌اند که بدون اصلاح‌طلبان نمی‌توانند کشور را اداره کنند.

عارف با بیان اینکه “من آمده‌ام اخلاق و تدبیر را در همه شئون کشور پیاده کنم، عقلانیت را برگردانم و کشور را در ریل صحیح پیشرفت قرار دهم”، اظهار کرد: آمده‌ام با نفت بشکه ۱۰۰ دلار، پدر، شرمنده فرزند نباشد. آمده‌ام تا دانشجو ستاره‌دار نشود و استاد اخراج نشود. آمده‌ام کشور را در ریل پیشرفت قرار دهم. آمده‌ام و تا آخر خواهم ماند. آمده‌ام تا به مطالبات بر حق همه مردم پاسخگو باشم. آمده‌ام تا ۳۰ سال تجربه مدیریت کلان در بخش‌های مختلف کشور و هشت سال در کابینه دولت اصلاحات را در اختیار کشور و مردم قرار دهم.

در ادامه، مجری برنامه این پرسش را مطرح کرد که “آیا به نفع کاندیدای دیگر کناره‌گیری خواهید کرد؟”، که عارف پاسخ داد: این سخنان بیشتر از اردوگاه مخالفان من به گوش می‌رسد. فکر می‌کنم از تنها کاندیدایی که این سوال را پرسیدید من بودم. در ائتلاف ۱+۲ بنا بود یکی از آنها بماند ولی از آنها هم این سوال را نپرسیدید و این بیانگر ترفندی که است که جریان مقابل، علیه من به راه انداخته است. من آمده‌ام و با توکل به خدا تا آخر می‌ایستم و ان‌شاءالله می‌مانم.

وی در پاسخ به اینکه “منظور شما از شعار معیشت، منزلت و عقلانیت چیست؟”، گفت: این شعار من نیست بلکه ایده و گفتمانی است که برای کشور داریم. برنامه‌ام را در ۱۵۰ صفحه تنظیم کرده‌ام و بر روی سایت شخصی من قرار دارد. من پنج حوزه را با اولویت مطرح کردم که در زمینه معیشت اولین مساله، گرانی است.

عارف با بیان اینکه “کنترل دولت و کنار گذاشتن بی‌انضباطی دولت، اولین کار ماست”، افزود: ما استقراض از بانک مرکزی را قطع خواهیم کرد، تورم را تلاش خواهیم کرد به زیر ۱۰ درصد برسانیم و تک‌رقمی کنیم. اشتغال، برنامه دوم من است. ما تلاش خواهیم کرد هر سال یک میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم. طرح مسکن مهر را که دارای مشکلات و ایرادهایی است در قالب طرح مسکن ماندگار اجرا خواهیم کرد که با اولویت برای جوانان با زمین‌های داخل شهری که در داخل دولت است آغاز خواهد شد و تلاش خواهیم کرد رشد اقتصادی کشور را بر اساس برنامه‌ریزی به هشت درصد برسانیم.

وی ادامه داد: ما تک نرخی کردن ارز را دنبال می‌کنیم، همچنان که از سال ۸۲ تا حدود سال ۸۶ برای چندین سال نرخ ارز ثابت ماند. سیاست‌های کلی اصل ۴۴ را راه نجات کشور می‌دانیم و به طور جدی دنبال خواهیم کرد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره بحث منزلت نیز گفت: این آرزوی همیشگی تفکر اصلاح‌طلبی است. اصلاح‌طلبی یعنی منزلت و منزلت یعنی آبرو و شرافت همه ایرانیان. ما حقوق همه ایرانیان بویژه اقوام و اقلیت‌ها را به طور کامل رعایت خواهیم کرد و من اگر دولت تشکیل دهم، معاونت اقوام را ایجاد خواهم کرد.

عارف در ادامه اظهار کرد: موضوع دیگر درباره منزلت، جلوگیری از توهین به شهروندان است. اخلاق وضعیت نامناسبی پیدا کرده است. من جلوی توهین به مسئولان به رییس‌جمهور و دیگر مسئولان ارشد را خواهم گرفت. من جلوی توهین به آقای هاشمی، آقای موسوی، آقای خاتمی و آقای احمدی‌نژاد را خواهم گرفت و البته اگر به من توهینی شود، هیچ نخواهم گفت اما مقابل توهین به دیگران می‌ایستم.

وی ادامه داد: عقلانیت نیز به معنای مملکت‌داری با استفاده از عقل به جای شعار است. عقلانیت یعنی ثبات در مدیریت کشور ما نباید سلیقه‌ای برخورد کنیم. چگونه در یک استان ممکن است در طول چهار سال، شش بار استاندار عوض شده باشد؟ چطور استاندار می‌تواند با این روش برنامه‌های توسعه‌ای را عملی کند؟ عقلانیت یعنی با توهین، هزینه‌های کشور را بالا نبریم. یعنی اگر نمی‌توانیم درآمد کشور را بالا ببریم، هزینه‌ها را هم افزایش ندهیم. گاهی با موضع‌گیری‌هایی که می‌کنیم،‌ هزینه‌هایی می‌دهیم که از جیب نسل آینده است.

عارف درباره اینکه چگونه شعار خود مبنی بر ایجاد یک میلیون فرصت شغلی را عملی خواهد کرد، گفت: ما تجربه موفقی در این زمینه در دولت اصلاحات داشتیم. بالاترین رشد جمعیت در دهه ۵۵ تا ۶۵ بود و متولدین این دهه در دوران اصلاحات به سنین بالای ۱۵ رسیدند اما با وجود همه مشکلات درآمدی و با نفت بشکه‌ای زیر ۱۰ دلار ۷۰۰ هزار فرصت شغلی در سال ایجاد کردیم. ما به کمک این تجربه و با استفاده از کارشناسان یک میلیون فرصت شغلی ایجاد می‌کنیم و این دست‌یافتنی است. ما می‌توانیم نرخ تورم را به زیر ده درصد برسانیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: بالاترین نرخ بیکاری بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌هاست و جهت‌گیری ما برای این قشر است. ما ثبات اقتصادی را به جد دنبال خواهیم کرد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را احیا می‌کنیم. بهبود فضای کسب و کار را دنبال می‌کنیم. ما در این زمینه در سال ۸۴ رتبه ۱۱۳ را داشتیم که البته رتبه خوبی هم نبود اما امروز به رتبه ۱۴۵ سقوط کرده‌ایم. ما باید در زمینه بهبود فضای کسب و کار، کار جدی کنیم و خوشبختانه مجلس در این زمینه قانون خوبی تصویب کرده است. متاسفانه در سال‌های اخیر صنعت به حالت تعطیل درآمده است. در سال ۹۰ اشتغال ما منفی بوده است.

وی با بیان اینکه “جذب سرمایه را به طور جدی دنبال خواهیم کرد و برای این منظور باید اطمینان و ضمانت دهیم”، خاطرنشان کرد: سرمایه‌هایی که برای خرید ارز استفاده می‌شود باید به تولید بازگردد. باید سرمایه‌گذاری خارجی که متاسفانه امروز کمتر از متوسط بین‌المللی است، افزایش دهیم و برای این منظور چهار طرح صنعت گردشگری، توسعه بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه بخش انرژی و استفاده از موقعیت جغرافیای کشور را دنبال خواهیم کرد. پروازهای هواپیمایی بر فراز آسمان کشور ما ۵۰۰ میلیون دلار درآمد داشت که عملا در حال از دست دادن آن هستیم در حالی که از این میزان هم می‌توانیم آن را افزایش دهیم.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: ایران می‌تواند به عنوان هاب و قطب منطقه از نظر تجارت و ترانزیت کالا مطرح شود که علاوه بر اشتغالزایی، امنیت کشور را به دنبال دارد و کشورهای همسایه را نیز به ما وابسته می‌کند.

وی با تاکید بر عملی بودن ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در هر سال گفت: من اگر وعده دهم، عمل می‌کنم. مطمئنم یک میلیون و ۲۰۰ هزار فرصت شغلی را ایجاد خواهیم کرد اما تعهدی را که می‌دهم یک میلیون فرصت شغلی است.

عارف با اشاره به قرار داشتن در دهه چهارم انقلاب گفت: ما دیگر نمی‌توانیم روش آزمون و خطا را دنبال کنیم. باید کسانی که کار را بر عهده بگیرند که سابقه و عملکردشان نشان از توانایی آنان در اداره کشور دارد و من فکر می‌کنم این توانایی را دارم. من مجری برنامه سوم توسعه بودم که موفق‌ترین برنامه بود و عموما موفقیت شاخص‌ها بالای ۸۰ و ۹۰ درصد بود.

وی با اشاره به چند نرخی بودن ارز در دوران اصلاحات اظهار کرد: چند نرخی بودن ارز به معنای فساد و رانت است. آقای خاتمی یک روز به من گفتند که این آرزوی من است که نرخ ارز تک نرخی شود. یک روز با مرحوم نوربخش صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم در این مورد کاری کنیم که ماندگار شود. بنابراین تصمیم بر این شد که شش میلیون دلار دولت هزینه کند و مابه‌التفاوت تمام ال‌سی‌ها، چه دولتی و چه غیردولتی، را بدهد و ما این را در بودجه دو سال مقرر کردیم. ارز تک‌نرخی شد و چندین سال تک‌نرخی ماند. این بیانگر توانایی و ظرفیت ماست.

عارف در ادامه و در پاسخ به این پرسش که “فعالیت صلح‌آمیز هسته‌یی را چگونه پیش می‌برید؟”، گفت: من معتقدم که پرونده هسته‌یی، یک پرونده سیاسی است. همه در دنیا می‌دانند که ما بنا داریم از همه فناوری‌های پیشرفته در جهت پیشرفت خود استفاده کنیم. موضع ما استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌یی بوده و از این حق خود به هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آییم.

وی با بیان اینکه “راه‌حل این پرونده، سیاسی است”، خاطرنشان کرد: باید اجماع خوبی در دنیا برای خود ایجاد کنیم و برای این کار باید وزارت خارجه را تقویت کنیم و وزارت خارجه تنها پل ارتباطی کشور با دنیا باشد. ما باید از دیپلمات‌ها و سفرای برجسته استفاده کنیم و در کنار دیپلماسی سیاسی از دیپلماسی علمی، مبادله فرهنگی، مبادله رسانه‌ای، دیپلماسی ورزشی و ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز استفاده کنیم.

عارف در بخش دیگری از صحبتهای خود با تاکید بر اینکه “باید تعامل نخبگان ایرانی خارج از کشور با داخل حداکثر شود”، تصریح کرد: باید رفت و آمد خارجی‌ها را به کشور تسهیل کنیم و در این مسیر نگاه امنیتی نداشته باشیم. ما باید اجازه دهیم که به راحتی اساتید و محققان خارجی به کشور ما سفر کنند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین گفت: ما در کشور ظرفیت‌های زیادی داریم که باید از آنها استفاده کنیم. آقای هاشمی از استوانه‌های نظام است که رابطه خوبی با کشورهای اسلامی دارد. همچنین آقای خاتمی مبتکر طرح گفت‌وگوی تمدن‌هاست. چرا از این عزیزان برای تقویت رابطه خارجی خود استفاده نکنیم؟

عارف در پاسخ به این پرسش که “میزان انتقادپذیری شما چقدر است؟”، به دو خاطره از دوران ریاستش بر دانشگاه تهران اشاره کرد و افزود: در زمانی که من رییس دانشگاه تهران بودم، دانشجویانی را که اعتراض داشتند یا حتی اعتصاب می‌کردند، هیچ‌گاه به کمیته انضباطی معرفی نکرده‌ام.

وی با بیان اینکه “من در مقابل تندترین انتقادها سکوتِ آگاهانه می‌کنم”، تصریح کرد: اگر احساس کنم منافع و امنیت ملی در خطر است، در برابر انتقادها سکوت می‌کنم. من از انتقاد سازنده خیلی استفاده کرده‌ام و بنا دارم در کنار شورای مشاوران عالی، شورای منتقدین تشکیل دهم. من به منتقدان حقوق می‌دهم تا انتقاد کنند.

عارف در پاسخ به این پرسش که “شما چگونه با کانون‌های ثروت و قدرت برخورد می‌کنید؟”، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های من مقابله با فساد است و هدف من در این مسیر، نه مچ‌گیری بلکه پیشگیری است. من با شدت با فساد برخورد می‌کنم و در مقابل آقازاده‌ها کوتاه نمی‌آیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه با گردش آزاد اطلاعات و آزادی و حمایت از مطبوعات می‌توان با فساد مقابله کرد، تصریح کرد: برای مقابله با فساد، برنامه‌هایی با چهار محور طراحی کرده‌ام و یک مرکز یا شورایی برای مقابله با فساد تشکیل می‌دهم.

عارف در پایان در برابر این پرسش که “بین قانون و همفکران خود، کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟”، پاسخ داد: من بعد از انقلاب از پست اجرایی خود که قائم‌مقام وزیر بود، هیچ‌گاه سوءاستفاده نکردم. در مقابل قانون‌شکنی نزدیکانم کوتاه نمی‌آیم و اگر قرار باشد برای منافع ملی از حق خود بگذرم، این کار را انجام می‌دهم.


حرفی از آن هزاران ...
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

سوال مناظره بعدی کاندیداتورها لو رفت!

اینم سوال مناظره جذاب بعدی :

در عکس زیر ساعت چند است؟!

nf00230086-1

جوک های مردم برای مناظره اول!

برنامه بعدی مناظره صدا و سیما، مسابقه “ماست خوری” و “شیرین کاری” نامزدها خواهد بود!
و یا صدا و سیما اعلام کرد که نامزدهای محترم فرصت دارند تا ساعت ۲۳ روز شنبه، کاردستی های خود را به نشانی جام جم ارسال کنند!

در پیامکی دیگر آمده است که” به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، یکی از برنامه های مناظره بعدی میان نامزدهای محترم، مسابقه پازل و نقاشی با مداد شمعی خواهد بود که باید خود را آماده کنند!

در لطیفه ای دیگر، گفته می شود که مجری مناظره بعدی، عمو پورنگ خواهد بود!


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

هاشمی و خاتمی نظر قطعی روی روحانی دارند

nf00228551-1


مطمئن باشید آقای هاشمی نظر قطعی به وی دارد و آقای خاتمی هم بارها گفته است که من به شخصه به روحانی رأی می‌دهم و هیچ شکی در لیاقت، کفایت و تدبیر وی ندارم و این کافی است برای کسانی که می‌خواهند از نظر بزرگان با خبر باشند و هیچ مسئولیتی در دوران اصلاحات بالاتر از پرونده هسته‌ای نبود و غیر از حسن روحانی کسی مرد این میدان نبود و با افتخار مسئولیت خود را به بهترین وجه با حفظ اصل فناوری هسته‌ای و نگاه‌داری کشور از تحریم که همه ملت از آن آسیب دیده‌اند به انتها رسانید.

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با بیان اینکه همیشه محصول انتخابات، بهترین‌هاست گفت: من بهترین فرد را در این شرایط آقای حسن روحانی می‌دانم ضمن آنکه هاشمی نظر قطعی به روحانی دارد.

به گزارش فارس، حجت‎الاسلام علی یونسی در گردهمایی مسئولان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در اصفهان با اشاره به آیه ۵۸ سوره نساء اظهار کرد: این آیه به بزرگ‎ترین بار مسئولیت اشاره دارد و مفاد آن این است که خداوند از شما می‎خواهد که امانات را به اهلش بسپارید.

* قرآن با مشی دموکراسی سازگاری دارد

وی در شرح این آیه افزود: بزرگان تفسیر این‎گونه معنی کرده‎اند که منظور این آیه این است که شما موظف هستید که بار مسئولیت‎ها را به اهلش واگذار کنید و تک تک شما وظیفه دارید که حکومت را که بزرگ‎ترین مسئولیت اجتماعی است به انسان‎های لایق و امین واگذار کنید.

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با اشاره به اینکه از این آیه استنباط می‎شود که قرآن با مشی دموکراسی سازگاری دارد، تصریح کرد: همان‎گونه که می‎دانید تاریخ سیاسی بشر مملو از روش غیرانتخاباتی است و هم در گذشته و هنوز در اکثر کشورهای خاورمیانه و آفریقا و آمریکای لاتین شخص حاکم توسط مردم انتخاب نمی‎شود و یک حزب یا یک شخص در ارتش با کودتا حکومت را در دست می‎گیرد.

وی با اشاره به اینکه تاریخ ایران نیز با تاریخ تمدن بسیار درخشان خود از نظر انتخابات و دموکراسی تاریخ درخشانی ندارد، ادامه داد: ما تا قبل از مشروطه با واژه انتخابات ناآشنا بودیم و حتی همان موقع ایران در جنگ‎های طولانی ایران و یونان و یا ایران و روم افتخار می‎کرد که شاه پرتو خداست اما آنها به انتخاب حاکم از طریق مردم اعتقاد داشتند.

حجت‎الاسلام یونسی با بیان اینکه البته از نظر افلاطون تنها جمع معدودی که از اشراف بودند و توانایی پرداخت مالیات داشتند حق انتخاب حاکم داشتند، اذعان کرد: ولی به مرور زمان هزاران سال گذشت تا بشر به نقطه‎ای رسید که هر انسانی از حقوق شهروندی برخوردار است و حق انتخاب دارد.

وی با تأکید بر اینکه البته ما در این خصوص تاریخ بسیار محدودی داریم و با تأخیر حدود ۴۰۰ سال، پس از مشروطه وارد عرصه انتخابات شدیم، گفت: از زمانی که به این عرصه وارد شده‎ایم تا کنون هنوز در ابتدای کار هستیم و هنوز هم بازی دموکراسی را بلد نیستیم و مفاهیم را درست دریافت نکرده‎ایم و هرکسی که بر مسند حکومت می‎نشیند تلاش می‎کند که خود را برای همیشه در آن جایگاه نگه دارد و دیگران باید همیشه از وی اطاعت کنند.

وی با اشاره به اینکه حتی احزاب، نخبگان، فعالان و گروه‌های سیاسی ما اسیر رسوبات تاریخی استبداد، تک محوری، دیکتاتوری و فرد محوری هستند، اضافه کرد: ما نیاز به آموزش و تمرین دموکراسی داریم و هنوز فاصله زیادی با «شعار زنده باد مخالف» داریم.

حجت‌الاسلام یونسی با بیان اینکه ما هنوز مخالف را دشمن می‌پنداریم و بزرگان و فعالان سیاسی ما در ادبیات محاوره و نیز در هنگام مسئولیت خود به سیاه و سفید یا دوست و دشمن تقسیم می‌کنند، خاطر نشان کرد: هنوز واژه‌ای به نام مخالف در فرهنگ سیاسی ما وارد نشده است و زمانی که بحث داغ سیاسی می‌شود پس از انتقال این بحث‌ها به درون خانواده‌ها شاهد دعواها، تهمت‌ها و تحقیر کردن‌ها هستیم که یکی از مشکلات جدی ما است.

وی با اشاره به اینکه در ادبیات سیاسی ما باید سه واژه دوست، دشمن و مخالف نهادینه شود، متذکر شد: در این حالت زمانی که طرف مقابل خود را دشمن بپنداریم امکان اینکه این دشمن پدر، برادر و یا همسر باشد وجود دارد و این مطلب را می‎رساند که ما تازه در حال تمرین بر الفبای دموکراسی هستیم.

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با تأکید بر اینکه عده‌ای عناصر بیمار که فقط حیاتشان در اختلافات است نیز در این میان موج‌سواری کرده تا جامعه را به تنش و تشنج کشانده چراکه درصورت آرام بودن جامعه کسی کاری با آنان ندارد و در زمان آشوب مطرح می‎شوند، بیان داشت: اگر چه این افراد قلیل، اما در اثر زیادند که ما آنان را عناصر افراطی و تندرو می‎نامیم و مانع اصلی توسعه، امنیت و آرامش کشور هستند و سازمان‌های امنیتی باید برای برقرای امنیت به مهار این گروه بپردازند.

وی با بیان اینکه البته ما معتقد به حذف این افراد نیستیم چراکه منطق حذف و نابودی منطق اسلام نیست بلکه منطق اسلام منطق ارشاد، تنبیه و اصلاح است، ابراز کرد: عده‎ای مخالف ادامه دموکراسی در کشور هستند چراکه همیشه محصول انتخابات، بهترین‎هاست و این عده از دو گروه ضد انقلاب و خیلی به ظاهر انقلابی تشکیل شده‎اند اما رفتار و ادبیات این دو گروه شباهت زیادی به هم دارد.

حجت‎الاسلام یونسی با اشاره به اینکه گروه اول به تحریم انتخابات معتقد است و گروه دوم در لباس از دفاع از انقلاب و ولایت به دنبال ترساندن، مأیوس کردن انتخاب مردم هستند که عدم استقبال مردم را به دنبال دارد، گفت: این گروه دوم در عموم خود را اکثریت دانسته و در جلسات خصوصی خود به عبارت «اکثرهم لا یعقلون» معتقدند.

وی با بیان اینکه اکثریت ملت همیشه خواهان آرامش، امنیت، ثبات، رفاه، عدالت و اخلاق هستند که قشر مذهبی ما را تشکیل می‎دهند، اظهار کرد: این اکثریت، تعریفی که از مذهبی دارند، با تعریف مدل مریض که تنها شعار می‎دهند، متفاوت است و در روز عاشورا و شب‎های قدر شاهد حضور این قشر اکثریت هستیم که اهل تظاهر نیستند اما دلشان مالامال از عشق به مفاهیم واقعی دینی است نه مفاهیم جعلی یا شعاری.

* خاتمی گفتمان اصیل اسلامی را نهادینه کرد!

وی با بیان اینکه دلیل شادمانی یکباره ملت ایران در زمان ثبت نام هاشمی رفسنجانی چیست تصریح کرد: با توجه به اینکه آقایان هاشمی و خاتمی دو شخصیت هستند و ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشند اما مردم می‌دانند که هدف مشترک این دو شخصیت، نجات، توسعه و اعتلای کشور، انقلاب و ملت است و مشترکات این دو بسیار بیش از تفاوت‌هایشان است.

یونسی با اشاره به اینکه این گفتمان مشترک میان آقایان خاتمی و هاشمی قهر کردن با انقلاب، انتخابات و گوشه گیری، انزوا و بی‌تفاوتی نیست، گفت: آقای هاشمی همان روز پس از رد صلاحیت خود با همان صلابت مردم را دعوت به وحدت و مشارکت در انتخابات کرد و مصلحت کشور و ملت ما در این است که ما راه نجات را در انتخابات، خلق حماسه سیاسی و انتخاب بهترین‎ها ببینیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران ملت فرهیخته‌ای است و در این یک دهه اخیر به صورت چشمگیری فرهیخته و تحلیلگر شده است گفت: مهم این است که با درک اشتباهات به اصلاح و تکمیل آن بپردازیم.

وی تاکید کرد: گفتمانی که مخالف انتخابات است، گفتمان جنگ، تحریم، تورم و گفتمان دعوا و شرایط امنیتی است.

*۶ نفر از کاندیداها از یک اردوگاه هستند!

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با بیان اینکه تنها راه نجات ما شرکت در انتخابات به صورت عالی‎ترین شکل و انتخاب بهترین است و گرنه این مسیری که انتخاب شده است در این ۸ سال اخیر، امروز همه شاهد آثار زیان‎بار آن هستند، ادامه داد: در این ۸ نفر کاندیدای احراز صلاحیت شده حداقل ۶ نفر از آنان از یک اردوگاه هستند و همه به این وضع موجود منتقدند که اگر من به جای آقایان عارف و روحانی بودم به آنان می‎گفتم که شما خود شریک وضع موجود هستید اما با شور شدن بیش از اندازه این مسئله به چنین وضعی درآمده‎اید.

وی با توجه به اینکه اکنون اجماع ملی برای اینکه این گفتمان فتنه برانگیز، جنگ افروز و تفرقه افکن و تنگ نظرانه با شکست منجر شده است، به وجود آمده است، ابراز کرد: این مسئله نشان می‎دهد که این گفتمان اصلاح طلبی و اعتدال است که مورد قبول ملت است و امروز این تاریخ بهترین آزمایشگاه صحت و شکست این گفتمان است که متأسفانه به بدترین شکل همه ما ضرر کردیم.

حجت‎الاسلام یونسی با اشاره به اینکه این روش شکست خورده است و نباید بار دیگر به آن روش، به آن راه و به آن گفتمان رأی داد، اذعان کرد: درخواستی که من از شما دارم در این زمان اندک و با مشکلات فراوان با اراده خود بار دیگر نشان دهید که همه بن بست‎ها شکسته می‎شود و تصمیم بگیرید که شور و نشاط انتخابات سیاسی را بار دیگر به خیابان‌ها بکشانید و بار دیگر شما به گفتمان اصلاح طلبی و اعتدال طلبی که من بهترین فرد را در این شرایط آقای حسن روحانی می دانم رأی دهید.

* کسی غیر از روحانی مرد میدان هسته‎ای نبود!

وی با بیان اینکه حسن روحانی یک ذخیره ناشناخته است و از معدود باقیمانده‌های دهه ۶۰ و دهه انقلاب باشد چرا که بسیاری از آنان مانند مطهری‌ها، بهشتی‌ها و مفتح‌ها شهید شده‌اند و وی از این قافله جامانده است، خاطر نشان کرد: من از نظر تئوری، دانش و نیز تجربه کسی را بهتر از آقای روحانی برای شناخت دنیا و فن دیپلماسی و مذاکره نمی‎شناسم و حداقل ملت ما را از چند جنگ خطرناک ویران کننده نجات داد و شاید اگر شخص دیگری بود اسیر تفکر عناصر افراطی می‌شد و کشور را دچار جنگ با طالبان و یا جنگ با آمریکا می‌کرد.

وزیر اطلاعات دوران اصلاحات با اشاره به اینکه من وظیفه وجدانی، میهنی، ملی و دینی خود میدانم که باید از حسن روحانی حمایت کنم، گفت: مطمئن باشید آقای هاشمی نظر قطعی به وی دارد و آقای خاتمی هم بارها گفته است که من به شخصه به روحانی رأی می‌دهم و هیچ شکی در لیاقت، کفایت و تدبیر وی ندارم و این کافی است برای کسانی که می‌خواهند از نظر بزرگان با خبر باشند و هیچ مسئولیتی در دوران اصلاحات بالاتر از پرونده هسته‌ای نبود و غیر از حسن روحانی کسی مرد این میدان نبود و با افتخار مسئولیت خود را به بهترین وجه با حفظ اصل فناوری هسته‌ای و نگاه‌داری کشور از تحریم که همه ملت از آن آسیب دیده‌اند به انتها رسانید.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

انتخاب کاندیدای واحد از بین عارف و روحانی تا شنبه آینده

290456_820

روز گذشته جلسه‌ای را با مشاوران آقای خاتمی داشتیم که در این جلسه برخی از مشاوران آقای هاشمی نیز حضور داشتند و قرار شد که یک کارگروه هفت نفره تشکیل شود.

محمد علی نجفی خبر داد که در شنبه هفته آینده کارگروه هفت نفره جمع‌بندی خود را اعلام می‌کند و از میان محمدرضا عارف و حسن روحانی، کاندیدا‌ی واحد دو جریان اصلاح‌طلب و معتدل اعلام می‌شود.

به گزارش عصر ایران به نقل ایسنا، محمدعلی نجفی عضو شورای شهر تهران صبح امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در هفته گذشته تلاش‌های بسیاری انجام شد که ائتلاف و اجماع نظری بین عارف و روحانی دو کاندیدا‌ی نزدیک به دو جریان اصلاح‌طلب و معتدل ایجاد شود اما به نتیجه‌ای نرسید.

وی ادامه داد: روز گذشته جلسه‌ای را با مشاوران آقای خاتمی داشتیم که در این جلسه برخی از مشاوران آقای هاشمی نیز حضور داشتند و قرار شد که یک کارگروه هفت نفره تشکیل شود.

این عضو شورای شهر تهران گفت: وظایف این کارگروه، مذاکره با تعدادی از بزرگان کشور، مذاکره با دو کاندیدا‌ی مورد نظر در جهت ائتلاف و ایجاد زمینه لازم برای اجماع و پیش‌بینی سازوکارهای لازم برای اجماع و ائتلاف مانند نظرسنجی در سطح وسیع در سراسر کشور است که من سخنگوی این کارگروه هفت نفره هستم. درصورتی که به نتیجه‌ نهایی دست یابیم، تا شنبه آینده کاندیدا‌ی واحد خود را اعلام می‌کنیم.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه سیزدهم خرداد 1392

زنانی که از ولایتی حمایت می‌کنند

حواشی سخنرانی ولایتی در دانشگاه علوم پزشکی

حواشی سخنرانی ولایتی در دانشگاه علوم پزشکی

حواشی سخنرانی ولایتی در دانشگاه علوم پزشکی


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوازدهم خرداد 1392
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس :

بخش هایی از مناظره در شان نامزدهای ریاست جمهوری نبود


مانداگارانا : دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با اشاره طرح سوالات چند گزینه‌ای از نامزدها ریاست جمهوری تصریح کرد : نمی‌توان کشور را با بله و خیر، یک، دو، سه و نظرسنجی اداره کرد و این بخش در شان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم نبود بلکه شبیه یک آزمون استخدامی بود در حالی که ما باید به فکر بعد از اتخابات هم باشیم و نباید شان رییس جمهور را به عنوان نماینده ملت پایین بیاوریم.


به گزارش پایگاه خبری مانداگارانا ، دکتر حسن نژاد با انتقاد از شیوه برگزاری مناظره تلویزیونی هشت نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت که بهتر است مناظره‌ها به شیوه 3 به 3 یا چهار به چهار ادامه یابد.

 

محمد حسن‌نژاد در گفت‌و گویی تاکید کرد : در گفت‌وگوی 8 نامزد انتخابات در واقع مناظره و سبک و سنگین کردن نظرات اتفاق نیفتاد زیرا در مناظره باید قدرت استدلال طرفین را نسبت به یکدیگر سنجید. 

وی اضافه کرد: اگر جلوی بداخلاقی‌های مناظره‌های انتخاباتی سال 88 گرفته شود، آن شیوه بهترین شیوه است نه اینکه 8 کاندیدا در کنار یکدیگر گفت‌وگو کنند که این شباهتی به مناظره نداشت. 

نماینده مردم مرند در مجلس تاکید کرد: در مناظره‌ها نقاط ضعف و قوت طرفین مشخص می‌شود و مردم می‌توانند راحت‌تر تصمیم بگیرند، اما آنچه که به عنوان مناظره از تلویزیون پخش شد، چنین ویژگی نداشت و به گونه‌ای بود که انگار هر یک از کاندیداها به صورت جداگانه به سوالات پاسخ می‌دهند نه اینکه یکدیگر را نقد کنند.

حسن‌نژاد با انتقاد از مدت‌زمان طولانی مناظره تلویزیونی، اضافه کرد: سری اول مناظره تلویزیونی بیشتر مردم را سردرگم کرد تا اینکه دیدی به مردم بدهد و آنها بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: من که خودم که اقتصاددان هستم نفهمیدم برنامه‌های کدام یک از نامزدها در حوزه اقتصادی جامع‌تر است، زیرا صحبت‌های کاندیداها بسیار کوتاه بود و از سوی دیگر نامزدها نقد نشدند.(ایسنا)


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوازدهم خرداد 1392

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مرند خبر داد :

مدرسه فوتبال شهرداری مرند راه اندازی شد


در راستایی استعدادیابی علمی نونهالان و نوجوانان علاقمند به فوتبال و تقویت روحیه ورزشکاری در بین نونهالان و نوجوانان مدرسه فوتبال شهرداری مرند راه اندازی نمود


به گزارش پایگاه خبری مانداگارانا ،سید رضا هاشمی شهردار مرند هدف از تاسیس این مدرسه فوتبال را افزایش سرانه ورزش در بین جوانان و جذب کودکان و نوجوانان به ورزش از جمله ورزش فوتبال دانست.

وی ترویج و توسعه برنامه های ورزشی را در شهر بهترین و موثر ترین فعالیت برای مبارزه با اعتیاد خواند و گفت: هزینه کردن در این زمینه بهترین نوع سرمایه گذاری برای تحقق سلامت اجتماعی است و ورزش برای جوانان تکیه گاهی امن به حساب می آید تا در پناه آن به نهایت رشد و کمال مطلوب انسانی دست یابند

علاقمندان به شرکت در این کلاسها با در دست داشتن کپی شناسنامه ،2قطعه عکس وپوشه تا تاریخ 31/3/92در وقت اداری به روابط عمومی شهرداری مرند مراجعه نمایند .

منبع:مانداگارانا


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوازدهم خرداد 1392

با حضور دکتر منادی و دکتر حسن نژاد :

مراسم توديع و معارفه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند برگزار شد


جلسه توديع و معارفه رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند با حضور دكتر منادی ریئس منطقه 13 دانشگاه آزاد اسلامی و نماینده تبریز،اسکووآذرشهر ، و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ، دكتر حسن نژاد ،نماینده شهرستان مرند و جلفا و مهندس رسولی نژاد و دبیر منطقه13 دانشگاه آزاد اسلامی روسای ادارات و نهاد های شهرستان مرند و روسای واحد های منطقه 13 و جمعی از اساتيد ،كاركنان ، دانشجويان واحد مرند برگزار شدبا خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان یکشنبه دوازدهم خرداد 1392

قابل توجه دکتر حسن نژاد نماینده محترم شهرستان های مرند و جلفا

مطلب زیر توسط یکی از مخاطبان وبلاگ در بخش نظرات آورده شده که عینا منتشر می شود

درمسیر راه مرند وروستاهای دیزج علیا و دیده بان (جنب پل روگذر ولایت ) متجاوز از بیست سال پیش زیر گذر راه آهن بطور غیر فنی وناقص ساخته سپس رها شده است بارها نسبت به تکمیل زیر کذر درخواست شده متاسفانه نتیجه حاصل نشده .بعلت غیر اصولی بودن آبهای سطحی ذر زیر گذر انباشته می شود امکان عبور و مرور نیست از نمایند ه محترم درخواست میشود ازمحل زیر گذر روستای دیزج علیا -مرند بازدید نسبت به تکمیل اقدام عاجل معمول دارند

دیزجی


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوازدهم خرداد 1392

رئیس پلیس شهرستان مرند ؛

کاندیداها برنامه های انتخاباتی خود را با پلیس هماهنگ کنند


سرهنگ پاسدار فرهنگ نوروزی در حاشیه نشست هماهنگی نیروهای ستادی فرماندهی انتظامی شهرستان مرند در گفتگو با خبرنگار مانداگارانا گفت : در صورتی که ستادها قصد برگزاری جلسات یا سخنرانی هایی را داشته باشند می بایست به پلیس مراجعه نموده و پلیس نیز تمهیدات لازم را در خصوص خدمات ترافیکی، اجتماعی و انتظامی این جلسه ها اتخاذ می کند.


فرمانده انتظامی شهرستان مرند در مورد انتخابات پیش روی اظهار داشت: امروز ماهیت دشمن برای ملت ایران کاملا آشکار شده است و مردم پی برده اند که رمز پیشرفت در استقلال سیاسی و اقتصادی می باشد .

وی تصریح کرد : پلیس با توجه به اهمیت انتخابات شاخصه های انتخابات مطلوب و اسلامی را در دستور کار خود قرار داده و برای برگزاری انتخابات توأم با امنیت و آرامش تلاش خواهد کرد .

فرمانده انتظامی شهرستان مرند با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص بایدها و نبایدها انتخابات  گفت: این بایدها و نباید ها برای پلیس مشخص و موضوعاتی را که در حوزه کاری می بایست رعایت شود 

سرهنگ نوروزی با ابراز اینکه به کاندیداهای محترم اعلام خواهد شد که رؤسای ستادهای انتخاباتی شان را  از افراد موجه و قانون گرا در ستادهای خود انتخاب کنند تا تسلیم بودن در برابر قانون را به عنوان یک شاخصه اسلامی را مد نظر داشته باشند .

نوروزی از آمادگی پلیس برای مهار هرگونه ناهنجاری اچتماعی انتخاباتی با مشارکت مردم در انتخابات خبر داد و تصریح کرد: اقدامات ستادهای انتخاباتی توسط پلیس رصد و تذکرات لازم را به موقع خواهد داد.

این مقام انتظامی در ادامه توصیه کرد: از پاره کردن پوسترها و.. خودداری و ستادها رعایت اخلاق اسلامی و انتخاباتی را مد نظر داشته باشند،‌در غیر اینصورت پلیس با افرادی که قصد هرگونه اقدام هنجار شکنی سیاسی و اجتماعی را داشته باشند برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس مرند در پایان سعه صدر و تحمل پلیس را بالا دانسته و بیان داشت : پلیس با عقلانیت به امنیت جامعه نگریسته و حاضر است جانش را برای امنیت مردم فدا کند با تمام توان برای برگزاری انتخابات در امنیت کامل پای کار و با همکاری مردم،‌مسئولان ستادها و سایر دستگاه های مسئول در انتخابات، آماده برگزاری انتخابات در کمال امنیت و آرامش است.

منبع: مانداگارانا


حوادث
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : یکشنبه دوازدهم خرداد 1392

حادثه در جاده مرند – خوی

A0304667

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در خصوص حادثه‌ای دیگر گفت: در ساعت ۷:۰۵ صبح امروز به علت برخورد یک‌دستگاه وانت پیکان با یک‌دستگاه سواری پیکان در کیلومتر ۱۰۰ جاده مرند به خوی ۲ نفر جان خود را از دست دادند و ۳ نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده وانت پیکان اعلام کردند.

این حادثه که صبح امروز به اتاق فرمان مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان گزارش شد و طی آن آمبولانس های پایگاه ۲ میانه، یامچی، کوشکسرای و آمبولانس هلال احمر به جاده مرند خوی نرسیده به روستای “قرخ لار” اعزام شدند.

وی گفت: این حادثه ۳ کشته و ۲ مصدوم برجای گذاشته بود که هم اکنون وضعیت دو مصدوم سانحه نیز چندان رضایت بخش نیست.

منبع : یاشیل وطن


حوادث
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شنبه یازدهم خرداد 1392

در گذشت یکی از کوه پیمایان در یوموری تپه 

ایست قلبی و تنفسی

خوش خبر : یکی از کوه پیمایان همایش پیاده روی و کوه پیمایی روز گذشته ( جمعه 10 خرداد ) به هنگام کوه پیمایی دچار ایست قلبی شد و متاسفانه به علت نبود امکانات اورژانس و پزشکی جان خود را از دست داد . مرحوم سید حبیب محمودی روحانی پس از اینکه دچار حمله ی قلبی شده توسط سایر کوه پیمایان مورد امداد قرار گرفته ولی با توجه به مدت زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه در راه بیمارستان جان خود را از دست داد . وی برادر سید تقی روحانی ملی پوش اسبق والیبال ، پیشکسوت ورزش مرند می باشد .


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی شنبه یازدهم خرداد 1392

با پیگیری دکتر حسن نژاد نماینده ی مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی

اصلاح و بهسازی زیرگذرهای روستاهای تازه کند آخوند ، دولت آباد ، کندلج ، پیام و شوردرق انجام می گیرد


خوش خبر : مدیران کل راه و شهرسازی و راه آهن استان با همراهی نماینده مردم مرند و جلفا از وضعیت فعلی زیرگذرهای روستاهای تازه کند آخوند ، دولت آباد ، کندلج ، پیام و شوردرق بازدید نمودند . در این بازدید که به منظور مطالعه و اتخاذ تصمیمات مناسب جهت اصلاح و بهسازی زیرگذرهای روستاهای مذکور انجام گرفت دکتر حسن نژاد ضمن تاکید بر اینکه مسیرهای مذکور حادثه خیز هستند افزود : این زیرگذرها و مسیرها پاسخگوی تردد وسایل نقلیه و احشام اهالی این روستاها نمی باشند و باید مسئولان راه آهن و راه و شهرسازی اقدامات لازم را درخصوص اصلاح و بهسازی آنها انجام دهند .

دکتر حسن نژاد ضمن اشاره بر اصلاح زیرگذرهای مذکور بر تسریع در مدت زمان اجرای این پروژه ها نیز تاکید نموده و گفت : در وهله ی اول باید در کمترین مدت زمان ممکن این زیرگذرها باید اصلاح شوند تا مردم بتوانند به راحتی از این مسیرها تردد نمایند . اما در مرحله ی دوم باید مطالعات اساسی در راستای احداث راههای مناسب اعم از روگذر و زیرگذر انجام گیرد که بر این اساس کار مطالعه ی پل روگذر روستای دولت آباد به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت . همچنین مطالعات بهسازی اساسی مسیرهای سایر روستاهای ذکر شده نیز توسط اداره های کل راه آهن و راه و شهرسازی انجام خواهد شد .

 


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه نهم خرداد 1392

مشایی: ۴۸ساعت قبل رای‌گیری تایید می‌شوم

مشایی

خبرگزاری فارس در بخش زمزمه های خود نوشت:

با وجود عدم احراز صلاحیت لیدر جریان انحرافی از سوی شوراری نگهبان وی با اعضای ستاد خود دیدارهای روتین خود را داشته و در جلسه اخیر خود اعلام کرده است: ما برمی‌گردیم؛ ۴۸ ساعت قبل از رای گیری تایید و با ۳۳ میلیون رای رئیس جمهور می‌شوم.


خبر انتخاباتی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه نهم خرداد 1392

کلید همه مشکلات در دست روحانی

حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امشب در پایان برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری با نشان دادن کلیدی از آن به عنوان کلید مشکلات نام برد.

nf00228551-1


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه نهم خرداد 1392

آیت الله هاشمی رفسنجانی عزادار شد

n00229246-b

خانم هاشمی شریف آباد،خواهر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته درگذشت.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه نهم خرداد 1392

روز جمعه این هفته ؛

برنامه ائل گوجی با حضور عوامل شبکه سهند در مرند


محمد مصطفایی تصویر بردار و خبرنگار دفتر خبری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شهرستان مرند از تهیه ویژه برنامه تلویزیونی و خبری ائل گوجی (پلاک 11) با حضور عوامل شبکه سهند در مرند خبرداد.


به گزارش پایگاه خبری مانداگارانا ، مصطفایی در گفتگو با خبرنگار ما خاطر نشان کرد: این برنامه با موضوع انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی خواهد بود که فیلم پرسش و پاسخ و مصاحبه با مردم و کاندیداها به روی آنتن خواهد رفت  

مصطفایی با اشاره به حضور عوامل شبکه سهند و برنامه ائل گوجی و اجرای برنامه در این شهرستان گفت : براساس اعلام معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی (شبکه سهند) ،  این برنامه که به مناسبت انتخابات ۲۴ خرداد تدارک دیده شده است ، با معرفی اجمالی شهرستان مرند ، گفتگو با رئیس ستاد انتخابات شهرستان مرند و همچنین تعدادی از کاندیداها در قالب : گزارش،مصاحبه ، تربیون آزاد از شبکه سهند بر روی آنتن خواهد رفت .

براساس این گزارش ، این برنامه روز جمعه 10 خرداد ماه سال جاری از ساعت 9 صبح در محل تفرجگاه و پارک کوهستانی یوموری تپه شهر مرند برگزارخواهد شد.

همچنین گفتنی است با توجه به صعود همگانی شهروندان مرندی به تپه شهدا ، از سوی شهرداری و اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند و  هیات ورزش های همگانی شهرستان مرند به شرکت کنندگان جوایز ارزنده به قید قرعه اهداء خواهد شد.

منبع :مانداگارانا


سوزاندن سیاه پوستان در امریکا!!
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث پنجشنبه نهم خرداد 1392

سوزاندن سیاه پوستان در امریکا!!

از ابتدای تاسیس آمریکا روش‌های متعددی برای اعدام محکومان در این کشور استفاده شده است که از میان آنها می‌توان به…

از ابتدای تاسیس آمریکا روش‌های متعددی برای اعدام محکومان در این کشور استفاده شده است که از میان آنها می‌توان به “شکستن بر روی چرخ “، “زنده زنده سوزاندن “، “له کردن با سنگ ” و “چوبه‌دار ” را نام برد.
در حال حاضر ۵ روش برای اعدام در آمریکا وجود دارد که عبارت است اعدام با استفاده از صندلی الکتریکی، جوخه اعدام، تزریق سم، حلق آویز کردن.

سوزاندن:
این نوع اعدام از طریق سوزاندن محکومان به صورت‌های مختلف صورت می‌گرفت که ریختن “سرب گداخته ” در حلق محکومان و زنده به آتش انداختن و یا گودال‌های آتش که برای اعدام‌های جمعی استفاده می‌شده است از جمله این روش‌ها است. سوزاندن در اوایل قرن ۱۹ در آمریکا متوقف شد.
زمانی که تعداد زندانیان اعدامی زیاد بوده بعضا حجم آتش زیادی برای سوزاندن آنها استفاده می‌شده است.

سوزاندن تدریجی:
در این روش محکوم به تدریج در آتش می‌سوخت و جان می‌داد به صورتی که سوزاندن متهم از پاها شروع شده و پس از دست‌ها و بازوها، سینه، بالای سینه و نهایتا صورت‌بود که به مرگ منجر می‌شد. در این روش ۲ ساعت مرگ محکوم به طول می‌انجامید.خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه نهم خرداد 1392

تاکید امام جمعه مرند در پرداختن به اهمیت زکات در صدا و سیما

خبرگزاری فارس: تاکید امام جمعه مرند در پرداختن به اهمیت زکات در صدا و سیما

حجت‌الاسلام علی نعمت‌زاده در جلسه زکات شهرستان مرند با اشاره به اهمیت موضوع زکات و ترویج آن در جامعه، از نقش صدا و سیما در تهیه و پخش گزارش‌های متنوع از نحوه پرداخت زکات در جامعه تقدیر کرد و افزود: مسئولان برای تشویق هرچه بیشتر روستاییان در پرداخت به موقع زکات برای ارائه خدمات به خود روستاییان، اولویت را بیشتر به اشخاصی دهند که زکات پرداخت می‌کنند.

رئیس ستاد زکات شهرستان مرند در ادامه تصریح کرد: این اولویت‌ها بیشتر در توزیع کود شیمیایی طرح‌های عمرانی روستاها باید مدنظر گرفته شود.

وی اظهار داشت: در حوزه پرداخت مالیات هرکس زکات را به موقع پرداخت کند به مقدار پرداخت زکات مالیاتش نیز معاف خواهد شد.

امام جمعه مرند گفت: زکاتی که توسط مردم پرداخت می‌شود بیشتر در کمک به افراد نیازمند جامعه هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۳۰ میلیون تومان برای کمک به مناطق زلزله‌زده استان از زکات اهدایی مردم این شهرستان اهدا شد.

در ادامه این جلسه علی محمدزاده دبیر اجرایی ستاد اقامه زکات استان نیز اظهار کرد: سال‌های گذشته به دلیل سرمازدگی اکثر محصولات باغی و زراعی در استان موجب خسارات فراوانی شده بود ولی کشاورزان در پرداخت زکات همچنان پیشگام بوده‌اند.

فارس


lمدرسه ووشو در مرند
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه نهم خرداد 1392


کاریکاتور
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه نهم خرداد 1392


پیغام آشنایی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه نهم خرداد 1392
یک نظر از یک دوست قدیمی و بسیار عزیز رسیده بود که بسیار خوشحال و مسرورم کرد . آقا پیمان از دوستان دوران دانشگاه هستند که چند سالی بود که ارتباطمون قطع شده بود . دوستانی که تو دانشگاه بودند 83-86 پیمان رحیمی رو خوب می شناسند

پیمان رحیمی

دلم برا مرند یه ذره شده ...برا زمستونای برفی ...درختای اقاقیا تو کوچه هاش ...بچه های بی کینه ...برا نیمکتای دانشگاه آزاد ...خیلی دلم میخواد یه بار دیگه بیام مرندو ببینم .اینجا عسلویه جهنمه .

پیمان عزیز : بسیار خوشحال شدم که مجددا و به لطف خدا ارتباط برقرار شد . منم دلم برای روزای درسی و عصرای دانشگاه و برو بچه های پر انرژی و شیطون تنگ شده ، برا فرانکی ، اسماعیل ، اسد دایی ، صمد و... امیدوارم عمری باشه و بازم بتونیم دور هم جمع شیم از بهشت مرند به جهنم عسلویه سلام های گرم مرا برسان . دوست قدیمی تو غفار


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر چهارشنبه هشتم خرداد 1392

زمان و نحوه توزيع كارت ورود به جلسه

آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي92 اعلام شد

    

به گزارش دفتر روابط عمومي دانشگاه آزاداسلامي واحد مرند، دکتر ناصری آذر معاون آموزشي اين دانشگاه گفت:كارت ورود به جلسه آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاداسلامي از روز يكشنبه پنجم خرداد تايكساعت قبل از آزمون از طريق سايت www.azmoon.org قابل دريافت مي باشد. 


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر چهارشنبه هشتم خرداد 1392

تغییر در مدیریت شبکه ی بهداشت و درمان مرند


خوش خبر : دکتر حسین علی پور رییس شبکه بهداشت و درمان مرند شد . بنا به اخبار کسب شده توسط خبرنگار خوش خبر مراسم تودیع و معارفه ی ریاست شبکه ی بهداشت و درمان مرند امروز برگزار گردید . بر اساس شنیده ها امروز دکتر جمشیدی ریاست شبکه ی بهداشت و درمان مرند را به دکتر حسین علی پور تحویل داد .


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : چهارشنبه هشتم خرداد 1392

عکسهایی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند

منبع تصاویر : سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند / قسمت گالری عکس ها


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : چهارشنبه هشتم خرداد 1392

با رفتن دکتر سلمان پور

دکترحمید میرزایی بر کرسی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند نشست 

خوش خبر : طی حکمی از سوی دکتر فرهاد دانشجو رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور ، دکترحمید میرزایی جانشین دکتر علی سلمان پور در ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند شد . گفتنی است دکتر حمید میرزایی پیش از این معاون منطقه ی 13 دانشگاه آزاد اسلامی بودند .


تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی سه شنبه هفتم خرداد 1392
کاندیداهای شورای شهر نا آگاهانه طرح ها و پروژه های شهرداری را زیر سوال نبرند
images/slide/0 (1).jpg

خوش خبر : انتخابات شوراها نزدیک است و بازار تبلیغات روز به روز داغ تر م شود ، اگر چه تا موعد تبلیغات هنوز بیش از یک هفته باقی است . هر کدام از نامزدهای محترم شوراها به نوعی به امر تبلیغات زود هنگام مشغول هستند و به نوعی قانون را دور می زنند ، گرچه قانون و قانونگذار خودش هم در این رابطه اغماض می کند چون می داند که نقص دارد و برای یک امر مهم و چهار ساله یک هفته تبلیغات به مثابه تمسخر کاندیدا و ملت و خویشتن است . برخی از ماهها پیش کارت ویزیت و تقویم و سررسید توزیع می کنند ، برخی دیگر جلسات مختلف تشکیل می دهند . اما در این میان عده ای از نامزدها به دنبال سوژه و عرصه ای برای تهییج و تحریک مردم برای جذب آرای بیشتر هستند . هرکسی می کوشد تا به هر طریق ممکن جسارت و شجاعت خودش را در انتقاد و هجمه به رخ مردم بکشد !! و چه دیواری کوتاه تر از دیوار طرح ها و پروژه های شهرداری !! برخی کاندیداها شمشیر از رو کشیده اند و برخی دیگر محتاطانه به تخریب شهرداری و طرح ها و پروژه های در حال انجام آن می پردازند . عده ای کلیت طرح را زیر سوال می برند ، برخی موقعیت آن را و برخی دیگر در مورد اعتبار تخصیص یافته به این طرح داد اعتراض و انتقاد سرداده اند . عجیب است که برخی از کاندیداهای محترم کمترین اطلاعی در مورد پروژه ها و نحوه ی اجرای آن کسب نکرده اند و هیچ زحمتی هم به خود نمی دهند که اطلاعات موثق را از منابع موثق کسب کنند . سوال این جاست که اگر پروژه های در دست انجام شهرداری نبود این کاندیداهای محترم از چه چیزی و یا طرحی انتقاد می کردند ؟! آنچه مایه ی تاسف است سوئ استفاده برخی از نامزدها از سادگی و نا آگاهی برخی از شهروندان و به تبع آن عوام فریبی در سطح بسیار گسترده می باشد . با توجه به سابقه نه چندان خوشایند شهرداری در سال های گذشته در اجرای پروژه های مختلف ، امروز برخی برای کسب رای بیشتر اقدام به تخریب شهرداری و زیر سوال بردن پروژه ها می کنند . چه باید کرد ؟ انتخابات است و هرکسی باید به نوعی انرژی خود را تخلیه کند !

اما چه بد روشی را برای تبلیغات و جذب رای برگزیده اند

البته اینجا در پی حمایت از هیچ کس و یا نهاد و مجموعه ای نیستیم اما ای کاش نامزدهای محترم انتخاباتی به جای هجمه های بی محابا و ناآگاهانه ، قبلا برای کسب اطلاعات موثق و دقیق زمان صرف می نمودند و به صورت علمی و طبق آمار و ارقام به انتقاد از شهرداری می پرداختند . اکنون طرح هایی در سطح شهر در دست اجرا می باشد که هرکدام دارای نقشه ، مهندسین و ناظرین مختلف می باشند که نه بصورت احساسی و هیجانی بلکه به صورت تخصصی و کارشناسی به اجرای این طرح ها می پردازند . سوال این است که اگر همچون ساال های گذشته طرحی اجرا نمی شد آن وقت چه می خواستیم بگوییم و از چه چیزی می خواستیم انتقاد کنیم ؟ به نظر می رسد بهتر است کاندیداهای محترم به جای حملات غیر منصفانه به نقد آگاهانه روی بیاورند و ضمن انتقاد از نواقصات و کاستی ها به تقویت و حمایت از کارها و طرح های انجام یافته برخیزند و با بخشیدن انرژی مثبت به شهروندان توقعات و خواسته های آنان را نسبت به عملکرد و فعالیت های شهرداری آگاهانه و از روی منطق بالا ببرند و بهترین راه و روش را برای تبلیغات خود که همانا حمایت از تلاشگران و طرح های در حال اجرا می باشد برگزینند و زحمت کسب اطلاعات در مورد کلیه طرح های در حال اجرا را از منابع موثق به خود بدهند

در این خصوص بزودی با کاندیداهای مختلف و نهایتا با شهردار محترم گفتگویی را انجام خواهیم داد که حتما خواندنی خواهد بود


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر سه شنبه هفتم خرداد 1392

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

تغییرات در بودجه به اندازه‌ای نیست که دولت مدعی است


مانداگارانا:نماینده مردم مرند و جلفا درمجلس شورای اسلامی  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به انتقاد مطرح شده از جانب دولت مبنی بر این که افزایش درامدهای دولت توسط مجلس غیر واقعی و غیر قابل تحقق است، گفت:آنچه به هیچ عنوان قابل تحقق نبود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پیشنهادی در بودجه ارائه شده به مجلس برای اجرای هدفمندی در سال ۹۲ بود.


به گزارش پایگاه خبری مانداگارانا ، محمد حسن‌نژاد در واکنش به اظهارات دولت مبنی بر اعمال تغییرات گسترده در بودجه سال ۹۲ در مجلس و برهم خوردن شاکله بودجه و غیر واقعی شدن درآمدها در پی تغییرات بودجه در مجلس گفت:بودجه ارائه شده توسط دولت تغییرات چندانی نداشته است و تغییرات اعمال شده به اندازه ای نیست که دولت بتواند صحبت از تغییر شاکله داشته و چنین ادعایی را مطرح کند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: دولت زمانی می تواند مدعی تغییر شاکبه بودجه شود که ردیف ها جابه جا شده و تغییر کند در حالی که ردیفها تغییر چندانی نداشته است 

حسن نژاد هم چنین تصریح کرد: تنها تغییر مهم و قابل توجه در بودجه سال ۹۲ که مجلس در بودجه دولت اعمال کرده است، عدم تصویب اعتبار ۱۲۰ هزار میلیاردی بودجه مربوط به مسئله هدفمندی در سال ۹۲ بوده است.

وی ادامه داد: دولت در بودجه پیشنهادی خود اعتبار مربوط به اجرای هدفمندی را ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پیش‌ بینی کرده بود که این مسئله با مخالفت مجلس  رو به رو شد در نتیجه اعتبار مربوط به هدفمندی بر اساس نظر مجلس ۵۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته و تصویب شد.

حسن نژاد هم چنین تاکید کرد: بودجه یک برنامه است و باید بر اساس منطق و کار کارشناسی تدوین و تصویب شود و این کار کارشناسی نیز در مجلس بر روی بودجه اعمال می شود. 

این نماینده مجلس در واکنش به انتقاد مطرح شده از جانب دولت مبنی بر این که افزایش درامدهای دولت توسط مجلس غیر واقعی و غیر قابل تحقق است، گفت:آنچه به هیچ عنوان قابل تحقق نبود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان پیشنهادی در بودجه ارائه شده به مجلس برای اجرای هدفمندی در سال ۹۲  بود. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:تنها تغییر مهم اعمال شده در مجلس مقوله اعتبار هدفمندی بود که به نظر می رسد انتقاد دولت نیز تنها در خصوص همین مسئله است که این انتقاد نیز وارد نیست چرا که تصویب اعتبار ۱۲۰ هزار میلیاردی تورم غیر قابل کنترلی را به جامعه تحمیل می کند.


::. سخن آغازین

::.نویسندگان سایت

::. پیوندهاي روزانه

::. پیوند هاي وبلاگ
Change By: Hadiran ITT