منوي اصلي

::.موضوعات

::. آرشیو سایت

::. تبليغات

::.آخرین اخبار سایت

::.امکانات دیگر

آخرین اخبار سال 91 نیروی انتظامی مرند
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر سه شنبه بیست و نهم اسفند 1391

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند عنوان کرد:

آمادگی کامل  نیروی انتظامی شهرستان مرند در تعطیلات نوروزی 

خوش خبر به نقل از مانداگارانا : سرهنگ پاسدار فرهنگ نوروزی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند با تبریک فرارسیدن عید باستانی نوروز گفت: حال که سال نود و یک را با تمام اتفاقات و فراز و نشیب‌هایش پشت سر گذاشتیم خداوند متعال این بهترین مولا و این بهترین یاری‌رسان را شاکریم که توفیق یک سال خدمتگزاری به مردم عزیز و شهید پرور  را به ما عطا کرد و در سال جدید شادکامی، بهروزی، سرافرازی و سلامت همشهریان عزیز و خانواده‌ بزرگ نیروی انتظامی را در اقصی نقاط ایران عزیز آرزومندم و از آن وکیل مکفی و مقلب قلوب خواستارم که دلهای ما را از انوار پربرکت معرفت اهل بیت (ع) بهره‌مند نماید.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند با اشاره به برنامه‌ریزی‌های لازم برای استقبال از مسافرین نوروزی در مرند گفت: نیروی انتظامی مرند از آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به مردم در تعطیلات نوروزی برخوردار است. 

سرهنگ نوروزی با اشاره به آمادگی 100 درصدی عوامل نیروی انتظامی شهرستان مرند در استقبال از مسافرین نوروزی اظهار کرد: علاوه بر کلیه نیروهای انتظامی ، ‌نیروهای کمکی مناسب نیز پیش‌بینی شده تا در تعطیلات نوروزی مناطق مسکونی و اطراف شهر‌ را به دقت مورد نظارت قرار دهند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مرند دیگر اقدامات نیروی انتظامی را تامین امنیت و صیانت از محله‌های مسکونی در تعطیلات بهاری دانست و اظهار کرد: بخشی از اقدامات نیروی انتظامی با استفاده از نیروهای کمکی انجام می‌شود.

فرمانده انتظامی مرند ادامه داد: نیروی انتظامی این شهرستان با به کارگیری تمامی  نیروهای خود  امنیت و آرامش خاطر را به شهروندان و مسافرین نوروزی هدیه می‌دهد.

وی با تاکید بر لزوم مراقبت‌های اجتماعی شهروندان در تعطیلات نورزی خاطر نشان کرد: شهروندان هنگام رفتن به مسافرت با نصب دوربین مداربسته و دزدگیر منازل خود را مجهز به سیستم های امنیتی نمایند و یا به همسایگان نزدیک و یا آشنایان، نبود خود را در منزل اطلاع دهند تا منزل آنان مورد مراقبت قرار گیرد. 

نوروزی از شهروندان خواست تا هنگام مسافرت‌های برون شهری نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی کوشا باشند و از حمل پول نقد بپرهیزند.


اولتیماتم بی سابقه فرمانده انتظامی شهرستان مرند :

معتادین در مرند آماده مقابله سخت‌تر و انقلابي‌تر باشند

خوش خبر : فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان مرند ضمن هشدار به معتادین و توضیع کنندگان مواد مخدر در این شهرستان گفت : این افراد اگر به محدوده شهرستان مرند پا بگذارند با برخورد قاطع ، سخت‌تر و انقلابي‌تر پلیس شهرستان مرند روبرو خواهند شد . 

فرمانده انتظامی شهرستان مرند گفت : با کمک نیروهای عملیات ویژه و مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی آماده مقابله با هر گونه مواردی در رابطه با مواد مخدر هستیم و اجازه نفس کشیدن به معتادین را نخواهیم داد و به همه آنها می گوییم که عرصه را بر آنها تنگ خواهیم کرد .

وی همچنین در ادامه افزود : هر معتادی به محدوده شهرستان مرند پا بگذارند با برخورد قاطع ، سخت‌تر و انقلابي‌تر پلیس شهرستان مرند روبرو خواهند شد .

سرهنگ پاسدار فرهنگ نوروزی فرمانده انتظامی شهرستان مرند با بيان اينكه در اين چرخه موضوعاتي همچون پيگيري وضعيت معتادان خطرناك مورد توجه است گفت: ترك اجباري اين معتادان خطرناك در دستور كار است كه اقداماتي نيز در اين مورد صورت گرفت 

وي با بيان اينكه افزايش قيمت مواد مخدر نشان مي‌دهد كه اراده و عمليات ماموران پليس در امر مبارزه با مواد مخدر موفقيت آميز بوده است گفت: طبيعي است ما بايد بتوانيم چرخه مصرف كننده با توزيع كنندگان كلان و خرد را قطع كنيم. 

منبع خبر : مانداگارانا


مرند شهری بدون معتاد شد
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه بیست و ششم اسفند 1391

خوش خبر : سرهنگ پاسدار فرهنگ نوروزی فرمانده انتظامی شهرستان مرند گفت : با افتخار و اقتدار می گوییم که شهرستان مرند شهری بدون معتاد است .

IMAGE

فرمانده انتظامی شهرستان مرند اظهار داشت: در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر، رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی نقش مهمی دارند. تمام افرادی که به نوعی تریبونی در اختیار دارند باید در حوزه پیشگیری احساس مسئولیت کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند خاطر نشان کرد : با معتادین و توزیع‌کنندگان مواد مخدر در سطح این شهرستان با شدت برخورد شد و این روند ادامه دارد به طوری که با افتخار و اقتدار می گوییم که مرند شهری بدون معتاد است و اجازه نخواهیم داد هیچ توضیع کننده و یا معتادی به محدوده شهرستان مرند قدم بگذارد و مردم همراه با فرزندان خود در نیروهای نظامی و انتظامی برای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر تمامی تلاش و کوشش خود را بکار خواهند بست .

نوروزی به قاچاقچیان مواد مخدر هشدار داد : دانه درشت‌های تهیه و توزیع مواد مخدر در مرند  امنیت ندارند و مطمئن باشند به زودی قانون با آنها برخورد می‌کند.

وی در ادامه افزود : پلیس مرند بر اساس قانون با پدیده شوم قاچاق مواد مخدر برخورد می‌کند. در این راستا پلیس شهرستان مرند با تاکتیک‌های علمی و به روز توفیقات خوبی داشته است.

این مقام انتظامی ادامه داد : در چهارشنبه سوری هیچ گونه تلفاتی در مرند رخ نداد و مردم در کنار خانواده هایشان این رسم را جشن گرفت اند و همچنین تمامی واحد ها ، یگان های این فرماندهی در آماده باش کامل بودند و با هر گونه اخلال در امنیت و بستن خیابان ها برخورد نمودند و اجازه بر هم زدن آرامش را ندادند .

منبع : پایگاه خبری مانداگارانا


تندیس ستارخان در میدان سردارملی نصب گردید
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر سه شنبه بیست و دوم اسفند 1391

خوش خبر : با تلاش های فراوان شهرداری مرند تندیس زیبای ستارخان سردارملی ، در میدان سردارملی مرند نصب گردید .

سید رضا هاشمی شهردار مرند در گفتگو با خوش خبر گفت : به منظور ارج نهادن به مقام والای ستارخان مبارز بزرگ عصر مشروطه و در راستای زیبا سازی میادین شهر تندیس این مبارز بزرگ در میدان سردارملی نصب گردید .


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر سه شنبه بیست و دوم اسفند 1391
آخرین جلسه شورای اداری شهرستان مرند در سال 91


 فرمانداری شهرستان مرند چهارمین جلسه شورای اداری به ریاست رضوانی فرماندار شهرستان و با حضور حجت السلام نعمت زاده امام جمعه شهرستان ،فرمانده نیروی انتظامی ،فرمانده سپاه ،شهرداران ،بخشداران و روسای کلیه ادارات و سایر مسئولین در سالن همایش فرمانداری برگزار شد

رضوانی در این جلسه با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان و قرار گرفتن در جاده ترانزیت اروپا وآسیا و به عنوان دومین شهر پر جمعیت استان و همجواری با منطقه آزاد ارس از تصویب نهایی و ارتقاء فرمانداری مرند به فرمانداری ویژه در وزارت کشور و قرار گرفتن در گردشکار هیئت دولت خبر داد


مراسم روز ملی شهردار در مرند برگزار می شود
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه نوزدهم اسفند 1391

مراسم روز ملی شهردار در مرند برگزار می شود

 

به گزارش روابط عمومي شهرداري مرند : مراسم سالروز شهادت شهید باکری که روز ملی شهردارنامیده شده است در 25 اسفند در فرهنگسراي شهرداري مرند برگزار می شود اين مراسم جهت بزرگداشت آن شهید به همت شوراي اسلامي شهر و شهرداري مرند برگزار خواهد شد.

سيد رضا هاشمي شهردار مرند گفت: اين مهم نشان مي‌دهد كه ناميدن يک روز از روزهاي سال به نام شهردار نشان دهنده اهميت نقش شهردار در تبيين و تنظيم فرهنگ شهر نشيني، اداره شهر و اجراي پروژه‌هاي عمراني و شهرسازي براي توسعه و پيشرفت شهر است.
وي گفت ؛ مهدي باکري اولين شهردار شهيد است که به مدت 9 ماه به عنوان شهردار به شهروندان خدمت‌رساني کرده است و در 25 اسفند 1363 در عملیات بدر در حالی که فرماندهی لشگر عاشورا را بر عهده داشت در شرق دجله به شهادت رسید.
شهردار مرند در خاتمه گفت :جوانمردي و رشادت هاي شهيد باکري چه در زمان خدمتش در شهرداري و چه در جنگ تحميلي زبانزد بود و در واقع پيشنهاد روز شهادت شهيد باکري به عنوان روز شهردار به اين دليل است که او شهرداري خدمتگزار و از خود گذشته بود.


تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی پنجشنبه هفدهم اسفند 1391

شین آباد و زلزله آذربایجان ضایعه دردناکی برای دولت نیست

صادق زیباکلام :از ادبیات احمدی نژاد برای مرحوم چاوز شگفت‌زده شدم

یک استاد دانشگاه گفت: «اینکه برای مرگ چاوز عزای عمومی اعلام می شود، اما برای حادثه زلزله آذربایجان اعلام نمی شود به این دلیل است که زلزله آذربایجان یک ضایعه دردناک برای سیاست خارجی دولتی‌ها نبود؛ اما از دست دادن چاوز واقعا یک ضایعه دردناک برای آنها محسوب می شود.»


حوادث
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث سه شنبه یکم اسفند 1391

همدلی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی دوشنبه سی ام بهمن 1391
دست در دست هم دهيم به مهر
اگر 15 میلیون خانواده بطور متوسط 100 هزار تومن توی جیب دلالای آجیل بکنن، همین یک قلم میشه 1500 میلیارد تومن!!! پولی که بلافاصله میره توی یک مسیر دیگه
سلام هموطن
مطالعه اين متن، وقت زيادي از شما نمي گيرد. لطفا تا انتها بخوانيد:
همه ماها خوب میدونیم که اصلاً اوضاع خوبی توی کشور جریان نداره . قصد نداریم کسی رو متهم کنم. قصد شعار دادن نداریم. مشکل از این حرفا رد شده. این نوشته نه سیاسیه و نه قصد تحلیل اوضاع داره و نه دنبال متهم میگرده. این نوشته عین یه درده که این روزا داره یواش یواش عین خوره همه چیزو میخوره و جلو میره.

متاسفانه یک مشت دلال مثل زالو و کفتار به جون مردم افتادن و هر روز یک چیزی بهونه میکنن تا خون بیشتری از بدن بی رمق مردم بکشن . از ارز و طلا و ماشین و مسکن گرفته تا ارزاق عمومی و ... حالا چشممون به جمال آجیل هم روشن شد!!! من واقعاً نمیفهمم چه اتفاقی افتاده که آجیل توی یک هفته باید 2-3 برابر بشه!!! اگه تولید کننده سودی میبرد آدم برای خودش توجیه میکرد که لااقل آدمای زحمت کش سود بردند ولی متاسفانه زالوها و کفتارها به صف شدن تا شیره جون کشاورزو با مزه خون مردم یکجا بالا بکشن.

الان خیلی از هم وطنامون حتی دیگه توان سیر کردن شکم خودشون و خانواده شونو ندارن. توان خرید یه دست لباس رو ندارن. توان تامین هزینه تحصیل بچه اشونو ندارن ...


خبر از منطقه ی آزاد ارس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شهرهای تابعه دوشنبه سی ام بهمن 1391

همزمان با راه اندازی بخش های منفصل منطقه آزاد ارس؛

دوره های آموزش شهروندی در منطقه آزاد ارس افتتاح شدمدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس از آغاز دوره های آموزش ارس وندی همزمان با فعالسازی مناطق منفصل این منطقه در خداآفرین، نوردوز،جانانلو و قلی بیگلو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس صادق نجفی در حاشیه برگزاری آئین افتتاح دوره های آموزش شهروندی(ارس وند) با اشاره به فعالسازی 4 بخش منفصل منطقه آزاد ارس و لازمه آشنایی اهالی و سرمایه گذاران مناطق با قوانین مناطق آزاد گفت: آشنایی با حقوق شهروندی حق تمامی اقشار جامعه در محدوده منطقه آزاد ارس است.


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سه شنبه هفدهم بهمن 1391

با حضور استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد 

مجتمع آزمایشگاهی شهید احمدی روشن

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند

خوش خبر : مجتمع آزمایشگاهی شهید احمدی روشن دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند با حضور دکتر علیرضا بیگی استاندار  آذربایجان شرقی ، امام جمعه ، فرماندار ، شهردار و تنی چند از  مسئولان شهرستان مرند افتتاح شد . این مجتمع آزمایشگاهی در زمینی به مساحت 4250 متر مربع  و با هزینه ای بالغ بر هفده میلیارد ریال و در 35 واحد آزمایشگاهی در رشته های شیمی ، فیزیک ، علوم آزمایشگاهی ، پرستاری ، مامایی ، آناتومی ، میکروب شناسی ، گیاه شناسی و... به بهره برداری رسید .

در حاشیه افتتاح را در ادامه ی مطلب بخوانیدگرانی‌ها،مردم را «عصبی» کرده است
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی یکشنبه پانزدهم بهمن 1391
شیوع ۲۳ درصدی اختلالات روانی درکشور
«با بسیاری از کسانی که زورگیری می‌کنند، صحبت می‌کنم و از آن‌ها پرسیده‌ام دلیل این کار و یا رفتار شما چیست؟ یکی از آن‌ها می‌گفت ما زورگیر نیستیم به دلیل بیکاری و رعایت نشدن حقوقمان پس ازبیکارشدن توسط کارفرما‌ها، به اداره کار شکایت کردیم و آن‌ها هیچ اقدامی برای ما انجام ندادند. نه سنواتی و نه بازگشت به کاری.»


خبر دهه ی فجر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر جمعه سیزدهم بهمن 1391

آغاز ایام ا... دهه ی فجر در مرند با گلباران تمثال امام خمینی


خوش خبر : سی و چهارمین سال ایام ا... دهه ی فجر با گلباران تمثال حضرت امام خمینی ، بنیان گذار انقلاب اسلامی طی مراسمی در میدان شهید فهمیده ی مرند آغاز شد . در این مراسم که به میزبانی اداره ی آموزش و پرورش شهرستان مرند برگزار گردید امام جمعه ی شهرستان مرند در سخنانی ضمن اشاره به حرکت رو به جلو و پیشرفت های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها خاطر نشان نمود : ما باید پاسدار ارزش های اصیل و کلیه ی دستاوردهای انقلاب باشیم .

در ادامه ی مراسم زنگ انقلاب توسط حاج آقا ناطق مرندی پدر شهید به همراه قطعاتی از سرودهای انقلابی که تداعی کننده ایام پیروزی انقلاب بودند توسط گروه موزیک ارتش نواخته شد . اما زیباترین و پرهیجان ترین بخش برنامه رژه ی سوارکاران باشگاه اسب سواری کوثر مرند بود که با استقبال و تشویق حاضران مواجه شد

گزارش تصویری مراسم را در ادامه ی مطلب ببینید


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر سه شنبه دهم بهمن 1391

خبرهای ورزشی مرند را در وبلاگ خوش خبر ورزشی مرند بخوانید

http://khoshkhabar-sport-ma.blogfa.com/

خبرها و نتایج لیگ فوتسال مرند و دیگر خبرهای ورزشی


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان سه شنبه دهم بهمن 1391

قابل توجه دوستان عزیز

ساعت 22:20 ویژه برنامه ی تلویزیونی یک سال تلاش ، طرح ها و خدمات شهرداری مرند از شبکه ی استانی پخش خواهد شد


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس یکشنبه یکم بهمن 1391
ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا!!
عکسی از سنگفرش کردن خیابان های المان  با دستگاه مخصوص 
با کار ما در ایران یک مقایسه کوچک کنید
تازه بعد از سه ماه بستن خیابان وپیاده رو وکلی مزاحمت سه روز بعد اتمام هم اجرها شل شده ودر زمستان فواره زمینی درست می کند

عکسی از سنگفرش کردن خیابان های المان با دستگاه مخصوص
با کار ما در ایران یک مقایسه کوچک کنید
تازه بعد از سه ماه بستن خیابان وپیاده رو وکلی مزاحمت سه روز بعد اتمام هم اجرها شل شده ودر زمستان فواره زمینی درست می کند


موسیقی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : فرهنگ و هنر پنجشنبه بیست و هشتم دی 1391

حبیب مجوز خوانندگی گرفت
بعد از نزدیک به ۴ سال از حضور «حبیب محبیان» در ایران و آغاز دور جدید فعالیت‌های مجاز این خواننده در داخل کشور، او بالاخره با همراهی یکی از خواننده های مجاز داخل کشور، نخستین ویدئویش را آماده انتشار کرده که این ویدئو امروز از طریق سایت رسمی این خواننده و برخی سایت‌های دیگر منتشر می‌شود. 


به گزارش بهار ؛ سمیر زند که پیش از این دو آلبوم مجاز را در بازار موسیقی کشور منتشر کرده، درباره این ویدئو و دور جدید فعالیت‌های این خواننده در ایران گفت: «خدا را شکر بالاخره همه شرایط کاری برای ایشان به دستور مقامات فرهنگی و با همکاری مدیران عالی رتبه فراهم شده و ایشان دیگر یک خواننده رسمی است که قرار است براساس چارچوب‌های رسمی در ایران به فعالیت بپردازند. 

انتشار این ویدئو اولین گام در رسمیت بخشیدن به آثار جدید «حبیب» است که در آینده قطعاتی از او در مدح دفاع مقدس و ایران هم منتشر خواهد شد.»


انتقاد شدید کریمی اصفهانی از اقتصاد دولت؛
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی پنجشنبه بیست و هشتم دی 1391
انتقاد شدید کریمی اصفهانی از اقتصاد دولت؛

از احمدی نژاد توقع نداریم از قصاب محله‌شان مشورت بگیرد/ گران شدن ارز در ساعت 1 شب ربطی به خرد جمعی ندارد

از احمدی نژاد توقع نداریم از قصاب محله‌شان مشورت بگیرد/ گران شدن ارز در ساعت 1 شب ربطی به خرد جمعی ندارد


الان افرادی که اسم بازاری را هم یدک نمی‌کشند، شرکت‌های متعددی دارند که درآمدهایشان نجومی است. آن هم به دلیل سوءمدیریت‌ها. به دلیل عدم تعادل در اقتصاد. اصلاً چنین چیزی در هیچ مقطعی از زمان نبوده است که یک کسی این قدر یک دفعه متورم شود و این درآمدهای نجومی را پیدا کند.


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی جمعه پانزدهم دی 1391

فرهنگ شهرنشینی

اولین روزهایی که در سوئد بودم، یکى از همکارانم هر روز صبح مرا با ماشینش از هتل برمی داشت و به محل کار می برد.
ماه سپتامبر بود و هوای سوئد در این ماه کمى سرد و گاهی هم برفى است. در آن زمان، دو هزار کارمند ولوو با ماشین شخصى به سر کار می آمدند.
ما صبح ها زود به کارخانه می رسیدیم و همکارم ماشینش را در نقطه دورترى نسبت به ورودى ساختمان پارک می کرد و ما کلی پیاده راه می پیمودیم تا وارد ساختمان محل کارمان شویم.
روز اوّل، من چیزى نگفتم، همین طور روز دوم و سوم. تا اینکه بالاخره روز چهارم به همکارم گفتم:
"آیا جاى پارک ثابتى داری؟ چرا ماشینت را این قدر دور از در ورودى پارک می کنى در حالى که جلوتر هم جاى پارک هست؟
او در جواب گفت:چون ما زود می رسیم و وقت براى پیاده رفتن داریم.

بعد ادامه داد: باید این جاهای نزدیک را براى کسانى خالی بگذاریم که دیرتر می رسند و احتیاج به جاى پارکى نزدیک تر به در ورودى دارند تا به موقع به سرکارشان برسند.


کوتاه و اموزنده‏
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی جمعه پانزدهم دی 1391
کوتاه و اموزنده
احمق ترین مردم مردمی هستند که از اتومبیل شخصی تک نفره استفاده میکنند و از آلودگی هوا مینالند. ایمنی را رعابت نمیکنند و از حوادث غیر مترقبه شکایت میکنند. فرزندان خود را صحیح تربیت نمیکنند و از افزایش آمار جرم و جنایت مینالند. به ناموس مردم چشم میدوزند و از نبود امنیت در جامعه برای زنان و دختران گلایه میکنند. جلوی روسای خود تا کمر خم میشوند و از دیکتاتوری شکوه میکنند. در کلام خود از فحش و ناروا استفاده میکنند و انتظار جامعه آرام و مترقی را دارند. علم را برای ثروت میخواهند و از عقب افتادگی کشور و جامعه خود نالانند. زباله ها را به زمین میریزند و از بیماریها و زشتی های شهرشان بیزارند.

بعضی هایشان هم به کارهای احمقانه دیگران میخندند

صف های طویل در مقابل فروشگاهها
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر یکشنبه دهم دی 1391

صف های طویل در مقابل فروشگاهها

این روزها در مقابل بعضی فروشگاهها و سوپر مارکت ها شاها صف های تویلی هستیم که یادآور صف های دراز سال های آغازین انقلاب و دهه ی شصت می باشد . آن روزها صف های تویل مواد سوختی و غذایی و... امروز صف برنج !!

تصاویر زیر مربوط به صف برنج در مقابل فروشگاه بسیجیان می باشد که صبح امروز 10/10 /91 توسط خبرنگار نشریه شکار شده است . 
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی یکشنبه سوم دی 1391
حكومتهاي اسلامي نبايد بيت المال را براي جلال و جبروت خودشان صرف كنند/
پاسخ امام خمینی به خرید هامر در استانداری آذربایجان شرقی و دهن‌کجی به افکار عمومی
استانداري آذربايجان شرقي به دنبال پيگيري هاي خبري، به جاي تكذيب اين خبر، اعلام كرده بود كه توضيحي در اين باره ندارد و خيلي مطمئن، نيازي به پاسخگويي نديده است و كام افكار عمومي آنجا زهرمار مي شود كه نماينده تبريز در مجلس نيز در واكنش به اين مسئله مي گويد كه " استانداری آذربایجان شرقی دو دستگاه هامر دارد و این مساله خاصی نیست که بخواهند برایش توضیح دهند".


منبع : دارا نیوز

نشست خبری شهردار مرند
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه سی ام آذر 1391

نشست خبری شهردار مرند

با مطبوعات و رسانه های مجازی برگزار شد

خوش خبر : خبرنگاران مشاورین اصلی شهرداری در تمام امور هستند و خواسته مردم از طریق قلم اصحاب رسانه به گوش مسئولین می رسد . شهردار مرند در نشست خبری که عصر 26/9/91 درمحل شهرداری مرند برگزار گردید با اشاره به مطالب فوق گفت : هدف از تشکیل این نشست های خبری گذشته از ارایه گزارش از عملکرد شهرداری بیان و بررسی مشکلات شهر و شهروندان از زبان خبرنگاران می باشد .

وی افزود با توجه به تدوین بودجه ی سال 92 علاقه مندیم نظرات ، پیشنهادات و انتقادات لازم را از زبان خبرنگاران محترم که همان حرف دل شهروندان می باشد بشنویم و در برنامه ریزی های لازم جهت تخصیص بودجه ی سالانه مد نظر قرار دهیم .

سیدرضا هاشمی افزود : بودجه ی سال 92 در حال تدوین است و در این بودجه نیازهای کوتاه مدت ، بلند مدت و برنامه ی پنج ساله مد نطر قرار گرفته است و صد البته در اختصاص بودجه لازم برای طرح ها و پروژه های آینده نظرات و پیشنهادات خبرنگاران محترم و شهروندان عزیز راه گشا خواهد بود . بنده در همین نشست خبری اعلام می کنم که شهرداری مرند آماده است تا از نظرات و پیشنهادات شهروندان عزیز در اولویت بندی بودجه ی سال 92 نهایت استفاده را بکند فلذا شهروندان محترم نظرات و پیشنهادات خود را تا آخر دی ماه بصورت مکتوب به روابط عمومی شهرداری تحویل دهند .

وی با انتقاد از عدم برنامه ریزی مناسب برای بودجه در گذشته گفت : بزرگترین مشکل در گذشته عدم برنامه ی شهرداری بود ، اگر از زمان تشکیل شوراها برنامه وجود داشت و کارها بصورت سلیقه ای اعمال نمی شد و طبق برنامه پیش می رفت امروز هم چهره ی شهر زیباتر از این بود و هم در تخصیص هزینه ها صرفه جویی های زیادتری اعمال می شد .

شهردار مرند در تشریح پروژه های در نظر گرفته شده برای سال 92 ، با اشاره به این که تاکنون تنها کمتر از بیست درصد ایده ها و برنامه های خود را پیاده نموده ایم گفت : در سال 92 برای بانوان شهرمان پارک مخصوص بانوان ایجاد خواهیم نمود ، ورودی بعثت ، ساماندهی رودخانه ها ، ایجاد فضای سبز در حاشیه ی رودخانه ها ، کارخانه بازیافت زباله ، احداث ساختمان مدیریت بحران ، و ادامه ی پروژه ی یوموری تپه و ورودی های شهر ، احداث ترمینال جدید ، احداث پارک های محلات ، ایجاد نمایشگاه بین المللی و خودرو ، بازسازی و تجهیز ناوگان تاکسی رانی ، جزو پروژه هایی است که برای سال 92 در نظر گرفته ایم .

مشروح این نشست خبری را در شماره ی آینده ینشریه ی خوش خبر بخوانید


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه سی ام آذر 1391

عکس


مصاحبه گاردين با جلاد عربستان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث جمعه بیست و چهارم آذر 1391محمد سعد البشي، هر روز تا ۷ نفر را گردن مي زند. 
« برام اهميتي نداره، ۲تا، ۴تا، يا ۱۰تا. تا زماني که اراده ي الهي رو جاري ميکنم، مهم نيست چند نفرو اعدام ميکنم. »


شب‌های ایران از نگاه ناسا
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس جمعه بیست و چهارم آذر 1391
این تصویر قابلیت بزرگ‌نمایی داشته و کاربران می‌توانند با زوم کردن بر روی بخش های مختلف، جزئیات دقیقی از زیبایی‌های شب مناطق مختلف کره زمین را مشاهده کنند.
ایسنا: ناسا با استفاده از داده‌های ماهواره Suomi NPP، تصویری با قابلیت زوم کردن تهیه کرده که زیبایی‌های شب سیاره زمین را به تصویر می‌کشد.

این تصویر نسخه بهبود یافته‌ای از تصویری است که سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) در تاریخ پنجم دسامبر (15 آذر) از شب زمین تهیه کرده است.

برای تهیه تصویر «مرمر سیاه» (Black Marble) از فناوری ابداعی شرکت Gigapan در ترکیب با داده‌های ماهواره رصدگر زمین Suomi NPP استفاده شده است.

این تصویر قابلیت بزرگ‌نمایی داشته و کاربران می‌توانند با زوم کردن بر روی بخش های مختلف، جزئیات دقیقی از زیبایی‌های شب مناطق مختلف کره زمین را مشاهده کنند.

برای دیدن تصویر زیبای زمین در هنگام شب می‌توانید به این آدرس نشانی http://www.ouramazingplanet.com/3866-black-marble-zoomable-image.html مراجعه کنید.

زیبایی شب تهران در تصویر «مرمر سیاه»

زیبایی شب ایران در تصویر «مرمر سیاه»

زیبایی شب های مناطق مختلف جهان در تصویر «مرمر سیاه»تاکسی هوایی با کرایه ۳ میلیون تومانی!
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شهرهای تابعه یکشنبه نوزدهم آذر 1391
تاکسی هوایی با کرایه ۳ میلیون تومانی!

در حالی که مردم منطقه شمال غرب کشور پس از رفت و آمد از طریق سامانه های حمل و نقل از جمله اتوبوس و قطار بین شهری اینک میزبان تاکسی هوایی دراین منطقه شده اند، کرایه سه میلیون تومانی این تاکسی رویای پرواز را از سر آنها پرانده است.


قریب هشت سال است مشتی روضه خوان، سردمدار فکر و اندیشه دینی کشور شده اند
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : مذهبی یکشنبه دوازدهم آذر 1391

قریب هشت سال است مشتی روضه خوان،

سردمدار فکر و اندیشه دینی کشور شده اند


چه گفت و چه شد؛
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی یکشنبه دوازدهم آذر 1391

این جملات از کیست ؟ 

فقر و گرسنگی عده ای از مردم باید خواب را از چشم مسوولان بگیرد.

در فرهنگ ملت ایران، حلال و حرام، همسایه و همشهری معنا و مفهوم عمیق دارد.

قابل تحمل نیست که فامیل یا همشهری مان گرسنه باشد و ما راحت بخوریم و بخوابیم.

متاسفانه این فرهنگ به بخشی از کارگزاران کشور نیز منتقل شده است که می فهمند در بخشی از کشور فقر بیداد می کند اما شب ها راحت می خوابند.

تعجب آور است کسی مدیر باشد و در حوزه مدیریتش ، فقر و انسان های گرفتار را ببیند و در این حال با خیال آسوده و راحت به مسافرت های ده روز تفریحی برود.

بی تفاوتی در برابر مشکلات و آلام مردم ، جز دور شدن از فرهنگ خودی و سلطه مبانی فرد گرایی لذت جو هیچ چیز دیگری نیست.

ما از حرکت اجتماعی و با هم بودن لذت می بریم و حاضریم نان و پنیر بخوریم ولی با هم باشیم و در غم و شادی یکدیگر شریک باشیم.

تقویت روحیه اجتماعی ، لازمه پیشرفت است .

با تقویت روحیه فردی دیدیم که چگونه هزاران نوکیسه درست شدند در حالی که جوانان ما برای گردآوری یک کیسه سرمایه 50 میلیون تومانی معطل مانده اند.

اگر می خواهید بدانید این کلمات قصار از کیست ، به ادامه ی مطلب بروید


نخستین زن محجبه پارلمان انگلیس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس چهارشنبه هشتم آذر 1391

نخستین زن محجبه پارلمان انگلیس

نخستین زن محجبه پارلمان انگلیس در اولین سخنرانی خود ابراز امیدوری کرد که در آینده شاهد زنان محجبه بیشتری در پارلمان باشد.

ورد بولتن نوشت: سمیه کریم مسلمان پاکستانی الاصل مقیم بریتانیا که در انتخابات اخیر پارلمانی انگلیس وارد پارلمان شد نخستین سخنرانی خود را ایراد کرد.

 

 

کریم در گفتگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: این سخنرانی کاملا تجریه فراموش نشدنی بود و من نماینده زنان مسلمان جوان هستم.

وی با تاکید بر اینکه زنان مسلمان زیادی در بریتانیا زندگی می کنند، خاطر نشان کرد: من امیدوارم زنان بیشتری را با حجاب و روسری در پارلمان بریتانیا ببینیم که این موفقیتی بزرگ خواهد بود.


خط فقر کجاست؟
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس چهارشنبه هشتم آذر 1391
خط فقر دقیقا همین جاست.

فاصله ای هم با ما ندارد. درست زیر پای ماست.

خط فقر، خطی فرضی است مابین بتن یک پل.

زیر آن خوابیدن و از آن عبور کردن به فاصله یک مصوبه است! به فاصله یک امضای ناقابل!

جمعی ناگهان از بالای آن میروند و جمعی زیر آن از چشم ها پنهان می مانند و شاید اصلا به حساب هم نیایند …

عدم ثبات اقتصادی و نداشتن امنیت شغلی، مالی و اجتماعی، ما را به زیر و بالای این خط منحوس سوق میدهد.

دنبال نرخ واقعی تورم و بیکاری نگردید چون خط فقر همین جاست!


اين هم آثار فقر در پايتخت
مکان : بالاتر از میدان ونک - روبروی بیمارستان هاشمی نژاد

::. سخن آغازین

::.نویسندگان سایت

::. پیوندهاي روزانه

::. پیوند هاي وبلاگ
Change By: Hadiran ITT