منوي اصلي

::.موضوعات

::. آرشیو سایت

::. تبليغات

::.آخرین اخبار سایت

::.امکانات دیگر

تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی شنبه بیست و سوم آذر 1392
در روابط بین الملل ، هیچ کشوری به دیگری اعتماد ندارد ؛ آنچه در روابط بین المللی ، کشورها را به یکدیگر پیوند می دهد ، «اشتراکات نفع محور» است، مانند منافع مشترک یا دشمن مشترک و نظایر این. اعتماد در این میان ، جایگاهی ندارد.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه بیست و سوم آذر 1392

ابتدایی ها فردا را هم در خانه خواهند بود

خوش خبر : تازه ترین خبر از وضعیت تعطیلی مدارس مرند : فردا یکشنبه 24 آذر فقط مقاطع ابتدایی تعطیل هستند . بقیه بر و بچه های راهنمایی و دبیرستان و آقا معلماشون از امروز برنامه فرداشونو آماده بکنند .


نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شنبه بیست و سوم آذر 1392

از دولت جدید هیچ حرکتی برای پیشرفت در پروژه های نیمه تمام ندیده ایم :

انتقاد نماینده مرند و جلفا از بی توجهی دولت به پروژه های نیمه تمام

hasannejadnewpic

محمد حسن نژاد با انتقاد از عدم توجه به پروژه های نا تمام عمرانی شهرستان مرند گفت: متاسفانه پروژه های عمرانی زیادی از دولت قبلی به صورت ناتمام مانده و مردم از جناب رئیس جمهور انتظار دارند که به این پروژه ها رسیدگی کنند .

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه ۹۳ که توسط رئیس جمهور به مجلس ارئه شده است متاسفانه بر خلاف انتظار مردم نکته مثبتی نسبت به سال قبل ندارد و تغییراتی نسبت به کلیات بودجه سال قبل مشاهده نمی شود و کم و کاستی های زیادی دارد و تغییراتی در آن باید صورت گیرد و متاسفانه این کلیات بودجه علاوه بر این که برای بودجه استان هیچ منفعتی ندارد بلکه مضرات زیادی هم دارد.

محمد حسن نژاد با انتقاد از عدم توجه به پروژه های نا تمام عمرانی شهرستان مرند گفت: متاسفانه پروژه های عمرانی زیادی از دولت قبلی به صورت ناتمام مانده و مردم از جناب رئیس جمهور انتظار دارند که به این پروژه ها رسیدگی کنند ولی متاسفانه از زمان شروع به کار این دولت هیچ حرکتی برای پیشرفت در پروژه های نیمه تمام ندیده ایم و امیدواریم جناب رئیس جمهور به این مسئله توجه بیشتری داشته باشند.

وی در پایان به مساله بیمارستان های مرند اشاره کرد و گفت: متاسفانه بیمارستان های مرند مجهز به دستگاه ام آر ای نمی باشند و دلیل اصلی آن نبود بوجه کافی می باشد و این باعث شده که افرادی که به ام آر ای نیاز دارند متحمل مشکلات و هزینه های زیادی شوند که ناچار برای درمان خود باید به تبریز بیایند و ما به صورت جدی پیگیر این هستیم که بودجه لازم برای حل این مشکل را از نهاد های ذیربط تامین کنیم.

منبع : پایگاه خبری تحلیلی مانداگارانا 


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه بیست و سوم آذر 1392

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی :

حل مشکل تعاونی اعتبار فرهنگیان دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد

nopic

دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت : صبر و آرامش مردم در خصوص مشکلات پیش آمده بر سر تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند قابل تقدیر است و این قول و نوید را به مشتریان و مردم این شهرستان می دهم که حل مشکل تعاونی اعتبار فرهنگیان دیر یا زود دارد اما سوخت وسوز ندارد .

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مانداگارانا تصریح کرد : پیش نویس تفاهم نامه ادغام تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند با بانک مهر ایران تحویل هیئت مدیره این تعاونی شده است و در حال حاضر بحث بر سر حل و فصل مشکلات مالی و میزان کسری می باشد .

وی در ادامه اظهار داشت : با توجه به اینکه فعالیت هیئت مدیره جدید شرکت تعاونی اعتبار فرهنگیان غیر قانونی است به همین جهت می بایست تفاهم نامه و بررسی این مشکلات توسط هیئت مدیره قبلی صورت بگیرد که بنده نیز پیگیری مجدانه برای حل و فصل مشکل این تعاونی اعتباری دارم و اجازه نخواهم داد کوچکترین حقی از مردم ضایع شود .

دکتر حسن نژاد پایان سخنان خود تاکید کرد : برای ادغام زمان نیاز است و ما نیز در تلاشیم تا هرچه زودتر این اقدامات عملی شود و در این خصوص نیز تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند آخرین مراحل خود را نسبت به ادغام با بانک قرض الحسنه مهر ایران طی می کند و قول مساعد می دهم این مسئله بزودی حل خواهد شد .

منبع : پایگاه خبری تحلیلی مانداگارانا 


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : جمعه بیست و دوم آذر 1392

کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان مرند فردا صبح تعطیل است .

خوش خبر: بنا به خبر رسیده از طرف آموزش و پرورش شهرستان مرند کلیه مقاطع تحصیلی مدارس مرند فردا صبح و مقاطع پیش دبستانی و ابتدایی در شیفت بعد از ظهر فردا شنبه 23 آذر تعطیل است .


عکس و اندیشه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392
یا کریم تنها !
برف  21 آذر 1392


عکس و اندیشه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392
استاد جمشید مشایخی در برنامه ی نود


عکس و اندیشه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : مذهبی پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392
به مناسبت سالروز وفات آیت الله خوئی
به مناسبت سالروز وفات آیت الله خوئی
در تاریخ فقه شیعه کمتر از ده نفر را می توان به مانند آیت الله خوئی در تربیت تعداد شاگردِ مجتهد پیدا کرد.
به اسامی نگاه کنید:آیات سید علی سیستانی، حسین وحید خراسانی، محمدتقی جعفری، محمد اسحاق فیاض، سید موسی شبیری زنجانی، سید موسی صدر، سید محمدباقر صدر، میرزا علی فلسفی، محمدتقی بهجت، سید صادق روحانی، سید محمد روحانی، میرزا جواد تبریزی، سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، دکتر ابوالقاسم گرجی، سید محمدعلی قاضی طباطبائی، محمدجواد مغنیه، سید محمد بجنوردی، سید محمدحسین فضلالله، سید محمدحسین حسینی طهرانی، مسلم ملکوتی و......
خدایش رحمت کند.

در تاریخ فقه شیعه کمتر از ده نفر را می توان به مانند آیت الله خوئی در تربیت تعداد شاگردِ مجتهد پیدا کرد. به اسامی نگاه کنید:آیات سید علی سیستانی، حسین وحید خراسانی، محمدتقی جعفری، محمد اسحاق فیاض، سید موسی شبیری زنجانی، سید موسی صدر، سید محمدباقر صدر، میرزا علی فلسفی، محمدتقی بهجت، سید صادق روحانی، سید محمد روحانی، میرزا جواد تبریزی، سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، دکتر ابوالقاسم گرجی، سید محمدعلی قاضی طباطبائی، محمدجواد مغنیه، سید محمد بجنوردی، سید محمدحسین فضلالله، سید محمدحسین حسینی طهرانی، مسلم ملکوتی و...... خدایش رحمت کند.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392

میکاییل صادقیان شهردار هادیشهر شد 

خوش خبر : میکاییل صادقیان شهردار هادیشهر شد . وی پیش از این مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی مرند و کارمند شهرداری مرند بود . خوش خبر برای ایشان در مسئول

میکائیل صادقیان شهردار جدید هادیشهر شد

یت جدید آرزوی موفقیت می کند .


عکس و اندیشه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392

برف امروز مرند
عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392
هیچ وقت هیچ کس را دست کم نگیرید !!


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سه شنبه نوزدهم آذر 1392
ماموران زحمت کش شهرداری و راهداری در حال نمک پاشی و باز کردن راهها

77777777777


barf (2)


عکس و نظر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سه شنبه نوزدهم آذر 1392با توجه به بارش شدید برف و برودت شدید هوا مدارس شهرستان مرند در هیچ مقطعی تعطیل نگردید! در حالیکه دانشگاه آزاد مرند طی اطلاعیه ای اعلام کرده است از ساعت ۱۰ صبح فعالیت خود را شروع خواهد کرد!

لازم به ذکر است دانش آموزان پیش دبستانی و دبستانی شهرستان مرند ساعت هفت و سی دقیقه صبح با توجه به برودت شدید هوا که دمای هوا ۱۳ درجه زیر صفر بود ! راهی مدارس  شدند!!!

در حالیکه اکثریت به اتفاق سرویسهای مدارس قادر به سرویس دهی نبوده و تاکسی تلفنی ها هم قادر به پاسخگویی مردم نبودند ! اکثر دانش آموزان مجبور شدند پای پیاده برای کسب علم و دنش راهی مدارس شوند ! حال سلامتی و ایمنی دانش آموزان به عهده چه کسانی است ؟ خدا عالم است !

بیش از این نمی گوئیم ، چون بیم آن داریم به سرنوشت محمد مصطفایی ( خبرنگار صدا و سیما ) دچار شویم.


برای دیدن عکس های بیشتر به ادامه مطلب بروید


تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی سه شنبه نوزدهم آذر 1392

اندر اوضاع تعطیل نشدن مدارس مرند در 19 آذر 

عصر بخیر دوستان ، دیشب که برف شروع به باریدن کرد ، با آن شدت و کولاک اولیه ، همه مطمئن بودند که حداقل آموزش و پرورش مرند مقطع ابتدایی را روز سه شنبه یعنی امروز و در شیفت صبح تعطیل اعلام می کند . اما انتظار همه بی نتیجه بود و هیچ خبری در مورد تعطیلی امروز از صدا و سیما پخش نشد و صبح هم که رادیو تبریز تمامی تعطیلی ها را اعلام کرد با کمال تعجب نام مرند در بین شهرهای اعلام شده ذکر نشد ! در عجبم و البته مردم و اولیای دانش آموزان تعجب زده تر که چطور می شود روز گذشته که هوا تا این شدت سرد نبود و یخبندانی هم در کار نبود تعطیل اعلام می شود اما امروز که به سختی می شد از خانه بیرون آمد و در آن یخبندان حرکت نمود آقایان زحمت اعلام تعطیلی را حداقل در مقطع ابتدایی شیفت صبح به خود ندادند . شنیده ها حاکی است تعطیلی روز دوشنبه بدون اطلاع آموزش و پرورش و از طرف فرمانداری اعلام شده بود و آموزش و پرورشی ها دلخور از این مسئله روز سه شنبه را تعطیل اعلام نکردند . !!

حال روی سخن با در و دیوار است ، که اخوی ( ضربدر چند اخوی ) مردم و کودکان صغیر که نباید تاوان دلخوری شما را بدهند ، گیرم که آنها با آن جثه ی کوچک و نحیفشان ، افتان و خیزان و دست و پا شکسته به مدرسه آمدند ، انصاف شما کجا رفته ؟! حتمن خودتان بچه مدرسه ی ابتدایی ندارید ! ماشین هم که بحمداله ماشین اداره است و دغدغه ی تصادف هم ندارید ! ای کاش به جای خودخواهی و زور آزمایی بر سر کودکان این شهر کمی آینده خود را در نظر می گرفتید ، آن روزهایی که انتظار خواهید داشت همه از شما و دوران مدیریتتان به نیکی یاد کنند ، همان گونه باشد که انتظار دارید . راستی ما در  مدرسه به بچه ها می گوییم که هر فحشی که بدهید به خودتان برمی گردد . امیدوارم فحش هایی که امروز نثار ما و شما شد دود هوا شود . اما این مصرع اون شاعر بدجوری اذیتم می کند ، چون امروز چندین بار شنیدم " این عو عو سگان شما نیز بگذرد "


حوادث
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث دوشنبه هجدهم آذر 1392

کشف مواد مخدر و دستگيري توزيع کننده در شهرستان مرند

فرمانده انتظامي از کشف مواد مخدر و دستگيري توزيع کننده در اين شهرستان خبر داد

کشف مواد مخدر و دستگيري توزيع کننده در شهرستان مرند به گزارش صدتیتر ، به نقل از  پايگاه خبري پليس ، سرهنگ " فرهنگ نوروزي " در تشريح اين خبر ، گفت : ماموران کلانتري ۱۲ امام (ره) مرند در پي کسب اخبار و اطلاعات مبني بر اينکه فرد غريبه اي در منزل شخصي خودش حرکات مشکوکي را انجام مي دهد موضوع در دستور کار عوامل کلانتري قرار گرفت.

وي ادامه داد : با فعال نمودن منابع اطلاعاتي معلوم شد شخصي به نام " الف-ح " با همدستي همسرش به نام " س-س- م "در امر تهيه و توزيع مواد مخدر از نوع شيشه فعاليت دارد لذا اقدامات ويژه اي را جهت شناسايي و دستگيري عامل تهيه و توزيع مواد مخدر آغاز کردند.

فرمانده انتظامي مرنددر ادامه تصريح کرد: پس از شناسايي و تحت نظر قرار دادن فرد مورد نظر ، ماموران با عملياتي غافلگيرانه وي را به همراه همسرش در منزل مسکوني دستگير و در بازرسي از منزل متهم مقدار ۶۵۴ گرم مواد مخدر از نوع شيشه به همراه وسايل توزين و استعمال که به طرز ماهرانه اي جاسازي شده بود کشف شد.

سرهنگ " فرهنگ نوروزي " با تاکيد بر اينکه موفقيت پليس در اين عمليات بيش از هر عاملي به همکاري و مشارکت مردم بستگي داشت ،خاطرنشان کرد : شماره تلفن ۱۱۰ به عنوان پل ارتباطي ميان مردم و پليس آماده دريافت اخبار و اطلاعات مردمي مي باشد و شماره ۱۹۷ مرکز نظارت همگاني پليس نيز آماده دريافت پيشنهادات، انتقادات در خصوص عملکرد ماموران انتظامي مي باشد.


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه هجدهم آذر 1392

عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه هجدهم آذر 1392

منطقه آزاد ارس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه هجدهم آذر 1392

احداث مجتمع آموزشی و پرورشی دکتر شریعتی با اعتبار115 میلیارد ریال در منطقه آزاد ارس آغاز شد


همزمان با روز دانشجو مجتمع آموزشی و پرورشی دکتر شریعتی جلفا با حضور مسولان استانی و شهرستانی در منطقه آزاد ارس کلنگ زنی شد.

عملیات اجرایی مجتمع آموزشی دکتر شریعتی جلفا در منطقه آزاد ارس با حضور مردم، فرهنگیان، دانش آموزان و مدیران این منطقه آغاز گردید.

عملیات اجرایی فاز اول این پروژه با 16 کلاس و زیربنای 2400 مترمربع و برآورد اولیه 36 میلیارد ریال امروز آغاز شد.

این پروژه که در دو فاز شامل دو ساختمان آموزشی 16 و 18 کلاسه و سالن ورزشی، اجتماعات و استخر می باشد، در مجموع با مساحت کلی 7500 متر مربع و برآورد 115 میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در ابتدای این آئین مدرسه سازی را حرکتی در راستای ارج نهادن به ارزش های الهی دانست و افزود: مدرسه کنونی دکتر شریعتی جلفا که بدلیل تخریب مدرسه اصلی در یکی از قدیمی ترین مدارس شهر مستقر شده است در شان نظام و منطقه آزاد ارس نبود و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از فاز نخست این مجتمع باشیم.

محسن خادم عرب باغی افزود: متاسفانه وضعیت کنونی مدرسه ابتدایی شریعتی جلفا به دغدغه خاطر مردم و ارس وندان عزیز تبدیل شده بود و لازم بود این نگرانی در حوزه آموزش فرزندان این منطقه رفع شود.

وی ادامه داد: مدرسه سازی امری انسان دوستانه و برای تعالی بشریت است و باید همه اقشار جامعه از خیرین و سرمایه گذاران تا عموم مردم در این امر خداپسندانه و احداث و تجهیز مدارس منطقه مشارکت نمایند.


محمد حسن نژاد نماینده شهرستان های جلفا و مرند با بیان اینکه در سال های اخیر پیگیر نوسازی مدرسه دکتر شریعتی بوده ایم، ضمن بیان اینکه "به عمل کار برآید" گفت: بدون تعارف باید از مدیرعامل منطقه آزاد ارس آقای عرب باغی به خاطر حس انسان دوستانه ایشان قدردانی کنیم چراکه این مدرسه حتی از مدارس روستایی نیز وضع نامناسبی داشت و امیدواریم بزودی با مشارکت عمومی شاهد افتتاح این مدرسه باشیم.

حسن پور رئیس آموزش و پرورش شهرستان جلفا نیز ضمن قدردانی از پیگیری های منطقه آزاد ارس برای نوسازی مدارس در جلفا گفت: منطقه آزاد ارس گام های موثری برای ارتقاء سطح دانش در بین دانش آموزان دارد و در این راستا اولین مدرسه هوشمند در سطح شهرستان های استان در جلفا در حال فعالیت و ارائه مباحث آموزشی به شیوه های نوین آموزشی است.

گفتنی است در این مراسم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، رئیس سازمان نوسازی مدارس استان، نماینده مردم جلفا و مرند، فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان جلفا، فرمانده سپاه ناحیه جلفا، روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس، مدیرکل گمرک جلفا، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر جلفا و جمعی از سرمایه گذاران، خیرین و دانش آموزان و مدیران و آموزگاران مدرسه دکتر شریعتی منطقه آزاد ارس حضور داشتند.


السلام علیک یا ...
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : مذهبی شنبه شانزدهم آذر 1392

به مناسبت شهادت زهرای سه ساله کربلا
سيّد بدن شريف مخدّره را از ميان لحد بيرون آورده بر روى زانوى خود نهاد و سه روز به همين شکل بالاى زانوى خود نگه داشت و متّصل گريه مى كرد تا آنكه لحد حضرت رقیه(سلام الله علیها) را از بنياد تعمير كردند.
حرم مطهر حضرت رقیه (سلام الله علیها)عقیق: مرحوم آية الله حاج ميرزا هاشم خراسانى (متوفّاى سال 1352 هجرى قمرى ) در منتخب التواريخ مى نويسد: عالم جليل ، شيخ محمّد على شامى كه از جمله علما و محصّلين نجف اشرف است به حقير فرمود: جدّ امّى بلاواسطه من ، جناب آقا سيّد ابراهيم دمشقى ، كه نسبش منتهى مى شود به سيّد مرتضى علم الهدى و سن شريفش از نود افزون بوده و بسيار شريف و محترم بودند، سه دختر داشتند و اولاد ذكور نداشتند


علمی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : ورزش و حوادث شنبه شانزدهم آذر 1392

لامپهای کم مصرف باعث بروز بیماری های روحی و سرطان می شود

لامپهای کم مصرف باعث بروز بیماری های روحی و سرطان می شود

یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری گفت: تحقیقات نشان می دهد که استفاده از لامپهای کم مصرف باعث بروز بیماریهای روحی و روانی وهمچنین سرطان سینه و پروستات در افراد می شود.


به گزارش شفقنا به نقل از مهر؛ مجید ابهری افزود: لامپهای موجود در بازار که برای مصارف خانگی به کار می روند به دو دسته مهتابی (فلورسنت) و آفتابی تقسیم می شوند. در بین این دو لامپ که تا چند وقت پیش به طور فراوان استفاده می شد لامپهای دیگری به نام کم مصرف به بازار عرضه شد که به خاطر مصرف کم مورد استقبال قرار گرفت .

وی گفت: متاسفانه اینگونه لامپها علاوه بر مشکلات فنی مانند تاخیر در روشن شدن بعد از زدن کلید ، انتشار گاز گلخانه ای، کاهش قدرت نوردهی با گذشت زمان، ایجاد رنگ پریدگی در وسایلی که حساس به اشعه یو وی هستند مثل پارچه و فرش و ... برای سلامتی انسانها بدلیل انتشار اشعه ماورای بنفش عوارض روحی و روانی ایجاد می کنند .

این متخصص علوم رفتاری تاکید کرد: عوارض روحی و روانی لامپهای کم مصرف عبارتند از افسردگی، احساس خستگی و به خاطر کاهش ملاتونین باعث بروز سرطانهای سینه و پروستات می شود.

به گفته ابهری، بعداز پایان عمر اینگونه لامپها از بین بردن آنها نیز دارای خطر انتشار جیوه و مواد سمی است به همین دلیل توصیه می شود که افراد به مدت زیادی در پرتو نور این لامپها قرار نگیرند چرا که سردردهای ناشی از خستگی، احساس تهوع و انواع مختلف اضطراب دلایل وجود این لامپها درمنزل است.

عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شنبه شانزدهم آذر 1392

مدرسه ای رو باز! در اردوگاه آوارگان در حومه شهر جلال آباد در استان ننگرهار افغانستان. عکس زیر را خبرگزاری فرانسه منتشر کرده است.

 ظاهرا این دختر بچگان و پسران خردسال شانس دارند که همین مدرسه روباز هم قسمت شان شده تا سهم آنها از آینده نا مبهم شان دستکم بی سوادی نباشد، و گرنه در بخش هایی دیگر از افغانستان کودکان مخصوصا دختر بچگان به مدرسه نمی روند و گروه تندرو طالبان مدام به مدارس دخترانه حمله می کند.


الا بذکرالله تطمئن القلوب
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : مذهبی شنبه شانزدهم آذر 1392

دو ذکر گره گشا از زبان حاج آقا مجتبی تهرانی

ضعیفمتوسطخوبعالیبسیار عالی

13911013

بخشی از سخنرانی حاج آقا مجتبی تهرانی در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۸۹ در مسجد جامع بازار تهران

بسم الله الرحمن الرحیم

امام حسن عسکری علیه السلام خطاب به شیعیان خود فرمودند:

أَکْثِرُوا ذِکْرَ اللَّهِ وَ ذِکْرَ الْمَوْتِ وَ تِلَاوَةَ الْقُرْآنِ وَ الصَّلَاةَ عَلَى النَّبِیِّ فَإِنَّ الصَّلَاةَ عَلَى رَسُولِ اللَّهِ عَشْرُ حَسَنَات.

زیاد به یاد خدا باشید و بسیار به یاد مرگ باشید و فراوان تلاوت قرآن کنید و بر پیامبر زیاد صلوات بفرستید. پس بی‏ شک هر صلوات بر پیامبر ده حسنه محسوب می شود.


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : شنبه شانزدهم آذر 1392

ماندلا در ایران ، سال 1378


منطقه آزاد ارس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه شانزدهم آذر 1392
25 الی 28 آذر؛ چهارمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی منطقه آزاد ارس برپا می شود

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: همزمان با هفته پژوهش چهارمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی منطقه آزاد ارس از 25 الی 28 آذرماه سالجاری در محل سالن آمفی تئاتر آذران در جلفا برگزار می شود.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه چهاردهم آذر 1392

جلسه احیاء و بهسازی امام زاده احمد در محل شورای اسلامی شهر مرند برگزار شد

جلسه احیاء و بهسازی امام زاده احمد در محل شورای اسلامی شهر مرند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مرند جلسه طرح توسعه احیاءو توسعه و بهسازی امام زاده احمد با حضور حجت السلام والمسلمین حسینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی ،اعضای شورای اسلامی شهر ،شهردار مرند ،مسئولین ادارات و هیئت امنای امامزاده احمد روز سه شنبه 12 آذر محل سالن همایش شورای اسلامی شهر مرند برگزار شد .

در ابتدای جلسه ابراهیمی رئیس شورای اسلامی شهر مرند  ضمن عرض خیر مقدم گفت :  امامزاده احمد که مورد توجه و علاقه دوستداران اهل بیت از سراسر کشور است همچنان مظلوم باقی مانده وباید در احیاء و بهسازی  آن قامهای  اساسی برداریم.

ابراهیمی افزود ، سال‌هاست که امامزاده احمد  این شهرستان که از امامزادگان مطرح و مورد توجه مردم بومی و همچنین مسافران از سراسرکشور قرار دارد اما طرح احیاء و بهسازی ابن امام زاده بلاتکلیف مانده است و طرح جامع آن اجرایی نمی‌شود

رئیس شورای اسلامی شهرمرند گفت : با توجه به وجود پر برکت مرقد مطهر امامزاده احمد  که از آثار بزرگ معنوی و مذهبی استان محسوب می گردد، این طرح در اولویت های کاری قرارگیردکه باید در بهسازی و نوسازی و توسعه آن کلیه ادارات و سازمانها اهتمام ویژه  داشته باشند  .

وی افزود: امامزاده  احمد بسیار مورد علاقه و محبت علاقه‌مندان به خاندان عصمت و طهارت است و در ایام مذهبی در طول سال میزبان هیئت‌های عزاداری به ویژه در ایام محرم است، ولی محوطه محصور و کوچک این امامزاده جوابگوی جمعیت عظیم عزاداران نیست.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی در جلسه ای که به منظور بررسی وضعیت طرح توسعه امام زاده سید احمد (ع) در سالن همایش شورای شهر مرند برگزار شد ضمن اشاره به برخی فعالیتهای سازمان در سطح استان  وضعیت طرح توسعه امام زاده سید احمد (ع) شهر مرند را تشریح نمودند.

حجت الاسلام حسینی مدیرکل اوقاف استان در ارتباط با طرح توسعه امام زاده احمد گفت : طرح جامع توسعه امام زاده احمد از قبل تهیه شده بود و آنگونه که مستحضرید اینگونه طرح ها باید از طرف سازمان مرکزی مورد تایید قرار بگیرد .و خوشبختانه  طرح ارسالی مورد تایید قرار گرفته است و هیچ مانعی برای توسعه امام زاده احمد مشاهده نمی شود

وی افزود :  الحمدا... با مساعدت شورای محترم اسلامی شهر و همچنین شهردار معزز مرند و مسئولان مربوطه شهرستان  بر طرف گردید و عملیات اجرایی طرح توسعه امامزاده احمد آغاز گردید  . مدیر کل اوقاف استان در ادامه افزود : در طرح جامع امامزاده پیش بینی های لازم از جمله فضای سبز کتابخانه زائر سرا و دیگر امکانات رفاهی برای زائرین انجام خواهد شد و ان شا ا... با همکاری مسئولین شهرستان بخصوص شهردار و شورای اسلامی محترم شهر مرند شاهد تحولات عظیمی در این مکان مقدس خواهیم بود .

حجت الاسلام حسبنی در پایان گفت : با توجه به قداست و قدامت این امامزاده و چشم انداز زیبایی که این محل دارد و به خصوص در کنار بلوار 55 متری آیت ا... مرندی میباشد میتواند انتظارات چندین ساله مردم متدین و مومن مرند را بر آورده سازد .

وی با بیان این که خوشبختانه در تاریخ اسلام با الهام از این آموزه دینی زیرساخت های اعتقادی، معنوی و اخلاقی جامعه حراست و تحکیم شده است، ادامه داد: وقف موجب استحکام زیر ساخت های معنوی و اعتقادی در جامعه می شود که باید به این امر اهتمام ویژه ای داشته باشیم.
حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: اگر ما بتوانیم از سرمایه های ارزشمندی که امروز موقوفات کشور را تشکیل می دهند حراست کنیم و بهره وری از مراکز فرهنگی و اقتصادی را به حداکثر ممکن ارتقا دهیم یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین سرمایه‌ها را در اختیار خواهیم داشت.
ایشان افزود: با توجه به اینکه خود وقف یک پشتوانه اقتصادی است لذا اگر درست استفاده و بهره وری شود و درست به سمت هدف سوق داده شود با پشتوانه نیتهایی که وجود دارد می توان گامهایی بزرگ در راستای اشتغال آفرینی، کشاورزی، عمران و آبادانی، دستگیری از نیازمندان و گسترش دین و فرهنگ ، بهداشت و درمان، صنعت و زیر ساختهای صنعت فرهنگ ازدواج و علوم موثر و ... برداشت که الحمد الله رویکردی که در طی چهار پنج سال اخیر در سازمان اوقاف ایجاد شده است، باعث گردید تا این سازمان سنتی به یک سازمان مکانیزه تبدیل گشته و ساختار آن جهت برنامه ریزی در راستای سند بیست ساله تغییر یافته است بطوریکه امروز برنامه ریزی ما در سطح استان یک برنامه ریزی در سطح کلان و بالای 1000 میلیارد تومان می باشد.

ایشان ضمن تشریح اهمیت همکاری و یکپارچگی در مدیریت و آبادانی شهرها افزودند: اینکه بسیاری از آذری ها در شهر های خارج از منطقه از جمله تهران سرمایه گذاری می کنند ناشی از همین نگاه محدود و نگاه بسته می باشد و همه باید در راستای توسعه شهر و استان و ایران اسلامی قدم برداریم و ارگانها از بسته عمل نمودن بپرهیزند و در حال حاضر وضعیت عمران آبادی امام زاده های ما با شهر هایی چون اصفهان و شیراز قابل مقایسه نیست و بنده حتی جرات مقایسه هم ندارم ولی باید همت کنیم و غبار غربت را از این اما زاده ها بزداییم و شکر خدا خیزش در استان آغاز شده است و هرچند از رتبه 26 در سال 90 به رتبه 4 کشور در سال 91 رسیده ایم اما هنوز خرابی ها بسیارند.

حسینی افزود :  مانع اصلی در اجرای این طرح را در سالهای اخیر موضوع دفن برخی اموات در محدوده طرح بود که در کمتر از سی سال گذشته دفن شده بودند که با اذن شرعی بارها به بازماندگان اطلاع رسانی نمودیم تا با حفظ حرمتی که برای اموات مومنین قائل هستیم مردم عزیز در صورت تمایل قبر عزیزانشان را به جای دیگری انتقال دهند که خلاصه این موانع برطرف شده اند و اینک زمان اجرای طرح است اما ما به تنهایی قادر نیستیم  چراکه وضعیت چنین بودجه هایی در شرایط کنونی مساعد نیست و اگر چشم به بودجه دولتی داشته باشیم تا پنجاه سال آینده هم این طرح اجرا نخواهد شد و باید با پشتوانه مردم اقدام شود تا این امام زاده به یک قطب فرهنگی عظیم در کشور تبدیل شود.

حجت الاسلام حسینی در خصوص طرح امام زاده گفت: حدود چهل آیتم در نقشه پیش بینی شده است که عبارتس از: طرح توسعه امام زاده در حدود 3700 متر مربع ، کل بنا 26315 متر مربع، تربت خانه 373 متر مربع، مسجد یا شبستان 1039 متر مربع، صحن و حیاط 1750 متر مربع، 50 چشمه سرویس بهداشتی، وضوخانه 328 متر مربع، آبدارخانه 28 و آشپزخانه 127 متربع، کشتارگاه 136 و پارکینگ 3350 مترمربع، فضای سبز 5000 متر مربع، کفش کن 76 و  مجتمع فرهنگی 180 متر مربع، عرضه محصولات فرهنگی 37  و آتش نشانی 100 متر مربع، تجاری 837 و مجتمع درمانی 100 متر مربع، زائرسرا 450  و هتل  600 متر مربعو واحدهایی دیگری همچون  اتاق نگهبان ، پایگاه بسیج، خانه عالم، موتورخانه و تاسیسات، کتابخانه و سالن قرائت، دفتر پاسخ گویی به مسائل شرعی، سالن چند منظوره، پارک کودک، اتاق مشاوره و ... 


چه کسانی از تعاونی اعتبار فرهنگیان وام های میلیاردی گرفته اند ؟
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه چهاردهم آذر 1392

چه کسانی از تعاونی اعتبار فرهنگیان وام های میلیاردی گرفته اند ؟


خوش خبر: مشکلات صندوق های قرض الحسنه و موسسات مالی واعتباری و اخبار پیرامون آنها ، این روزها به یک موضوع عادی و تکراری تبدیل شده است و مردم نیز عادت کرده اند تا با شرایط پیش آمده کنار بیایند . پرداخت نشدن وام ها و تسهیلات در موعد مقرر که هیچ ، عدم پرداخت اصل پول سپرده گزاران ( بهتر است بگوییم پرداخت قطره چکانی اصل پول ) از طرف این صندوق ها و موسسات ضررهای جبران ناپذیری به صاحبان حساب و سهام آنها زده است . اما در این میان بعضا شنیده می شود که عده ای از صاحبان حساب نیز از لطف و توجه خاص این موسسات برخوردار شده و وام های آنچنانی و به اصطلاح امروزی میلیاردی گرفته اند . از جمله ی شایعاتی که در روزها و هفته های گذشته شاهد بودیم ، تخصیص تسهیلات میلیاردی به سید رضا هاشمی شهردار مرند بود . نظر به اینکه هیچ فرد حقیقی یا حقوقی در این رابطه بخصوص ارایه اسامی کسانی که از وام های میلیاردی برخوردار شده اند حاضر به همکاری نمی شود و با توجه به دسترسی آسان و بدون مشکل به آقای سید رضا هاشمی شهردار ساعی و سخت کوش مرند در گفتگوی کوتاهی از ایشان خواستیم در این خصوص توضیحات لازم را ارایه نمایند . ایشان ضمن ابراز تاسف از وضعیت بوجود آمده برای سپرده گزاران موسسات مذکور تصریح نمودند که بنده و خانواده ام و به عبارت دیگر برادران و دیگر اعضای خانواده ام ریالی وام و تسهیلات از موسسه مالی و اعتباری فرهنگیان نگرفته ایم و هیچ حساب و سپرده ای در این موسسه نداریم و این مسئله از طرف عده ای خاص مطرح گردیده که دوست دارند اصل موضوع که همان سپرده های مردم و پاسخ دادن به تعهدات موسسه در قبال سپرده گزاران است را به حاشیه بکشند .

وی افزود : این افراد به جای پخش شایعات نادرست و جوسازی های مغرضانه بهتر است به فکر حل مشکلات مردم و موسسه ی خودشان باشند . طبیعی است که این جانب و خانواده ام در صورت حصول اطمینان نسبت به افراد شایعه پراکن هرگونه شکایت را حق طبیعی و قانونی خود میدادیم .تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی چهارشنبه سیزدهم آذر 1392
آقای دکتر احمدی‌نژاد یقینا در تحریر نامه به آقای روحانی و تقاضای مناظره با ایشان به دنبال اهداف و انگیزه‌های مشخصی بوده‌اند. از یک سو ایشان می‌خواهند این پیام را القا کنند که آنچه آقای روحانی به دولت ایشان و عملکرد 8ساله‌شان نسبت می‌دهد حقیقت نداشته و برای اثبات نادرست بودن آن حاضرند با ایشان مناظره کنند.


تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی چهارشنبه سیزدهم آذر 1392
اگر در این کشور سیستم نظارتی قدرتمندی حاکم بود ، کسی که متهم به صدها مورد قانون شکنی و حیف و میل میلیاردها دلار از پول مردم است ، باید الان در جایگاه متهم محاکمه می شد و پاسخگوی روزهای خوشش بود نه این که بعد از آن مصائبی که بر سر ملک و ملت آورد ، راست راست بگردد و هماورد بطلبد!
عصرایران - محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق ایران، این روزها در تلاش است به سبک مألوف خود که ایجاد موج خبری است ، بار دیگر به کانون افکار عمومی باز گردد. عدم شرکت او در جلسه دادگاه نیز در همین راستا ارزیابی می شود و البته ، دعوت او از رئیس جمهور برای مناظره!


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : چهارشنبه سیزدهم آذر 1392

مراسم روزجهانی معلول در مرکز توانبخشی و نگهداری معلولان مرند برگزار گردید .

خوش خبر : به مناسبت 12 آذر روز جهانی معلول ، مراسم ویژه ای در مرکز نگهداری معلولان مرند برگزار گردید . در این مراسم که با حضور شهردار و رییس شورای اسلامی شهر ، امام جمعه و جمعی از شهروندان و معتمدین شهر برگزار گردید حسین کلانتری مدیرعامل این مرکز طی سخنانی به مشکلات و سختی های موجود در پیش روی این مرکز پرداخته و در ادامه دکتر اکبر یحیوی با ارایه ی بیلان کاری و مالی این مرکز در خصوص شرایط و وضعیت معلولان نگهداری شده در این مرکز مطالبی را ارایه نمود. امام جمعه ی شهرستان مرند نیز به عنوان آخرین سخنران در خصوص سبک زندگی اسلامی و وجوب توجه و احترام به سالخوردگان و معلولان در فرهنگ اسلامی سخنانی را ایراد نمود .


::. سخن آغازین

::.نویسندگان سایت

::. پیوندهاي روزانه

::. پیوند هاي وبلاگ
Change By: Hadiran ITT