منوي اصلي

::.موضوعات

::. آرشیو سایت

::. تبليغات

::.آخرین اخبار سایت

::.امکانات دیگر

خانه ملت
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر چهارشنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۳

قطار تغییراتی که به کندی پیش می رود !
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سیاسی دوشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۳
قطار تغییراتی که به کندی پیش می رود !

http://www.mashhadkhabar.com/images/news/1367816302/1.jpg

با به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید یکی از طبیعی ترین انتظاراتی که از این دولت و مسئولان آن در سطح استان می رود ایجاد تغییرات در مدیریت های سازمان ها و ادارات مختلف در سطح استان و شهرستان ها و نشاندن مدیرانی همسو و همگام با دولت در مدیریت های مختلف می باشد  . اما این انتظار با تاخیری که در تغییر استاندار روی داد تا حدودی توقع خواستاران تغییر در مدیریت ها را پایین آورد و خبر از کندی این روند داد . سرعت پایین روند تغییرات در سطح مدیران کل استان نیز نشان از صبر و حوصله ی زیاد دولت تدبیر و امید در انجام تغییرات مدیریتی دارد و این که دولت دکتر روحانی هیچ گونه عجله ای را در این خصوص ندارد . اما بزرگترین تغییر در سطح مدیریت ارشد شهرستان ویژه مرند در اولین روزهای آخرین ماه سال 92 اتفاق افتاد و تقی کرمی سکان هدایت فرمانداری ویژه مرند را به دست گرفت و با این تغییر بهنام رضوانی پس از هشت سال کلید کاخ فرمانداری مرند را به کرمی سپرد . حال با این روند کند تغییرات مدیریتی دولت یازدهم چگونه می خواهد سیاست های خودش را پیش ببرد معمایی است که حل آن کار هر کسی نیست . با این حساب به نظر شما اولین تغییر مدیریتی سال 93 در شهرستان ویژه مرند از کدام اداره آغاز خواهد شد ؟ 

منبع : روزنامه ساقی ( ویژه اخبار و مطالب شهرستان های مرند و جلفا ) شماره 662


تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی دوشنبه یکم اردیبهشت ۱۳۹۳
سلام به همه دوستانی که علیرغم کم کاری های فراوان وبلاگ به آن وفادار مانده اند

عرض به حضور همه دوستان قضیه اینترنت و مخابرات و... برای خود حکایتی است که لااقل تعدادی از دوستان با آن دست و پنجه نرم کرده اند ، ما نیز مصیبتها کشیدیم تا امروز بالاخره مشکل اینترنت ما حل شد . پس چه بهتر اولین مطلبمان در مورد همین جناب مخابرات و هماراسیستم باشد . مطلبی که در زیر می خوانید در شماره 662 روزنامه ساقی ویژه نامه مرند و جلفا به قلم حقیر به نگارش درآمده بود .

بی توجهی مخابرات استان نسبت به مشتریان اینترنتی


http://www.sajjadsabri.ir/wp-content/uploads/2012/02/internet.jpg


" هم اکنون موقعیت شما در صف انتظار شماره 16 . در حال انتظار ( 2 بار تکرار) برای مکالمه با اولین اپراتور ، از اینکه صبورانه منتظر هستید صبورانه متشکریم " شاید این آزار دهنده ترین صدا برای کاربران اینترنت در سال جدید بود و همین یک جمله خانوم پیامگیر کافی است تا بیش از 120 دقیقه و بنا به اقوالی بیش از 4 ساعت پشت خط باشی به این امید که از آن طرف سیم یکی پیدا بشود و پاسخگوی قطعی اینترنتت باشد . اما دریغ از آن صدا ... و تو خسته می شوی و بدون نتیجه گوشی را روی تلفن می گذاری . ابر و باد و مه و خورشید و فلک و مخابرات استان و هماراسیستم در کارند تا شما نتوانید در تعطیلات نوروز از اینترنت پرسرعت ! استفاده کنید . این یعنی وقت طلاست و شما در استان و شهری زندگی می کنید که با پیشرفته ترین تکنولوژی پاسخگوی نیازهای اینترنتی شما آنهم با حداکثر سرعت هست . اگر گردشگر داخلی هستید ، اگر توریست خارجی هستید ، اگر سرمایه گذار هستید ، اگر تاجر هستید دیگر معطل نکنید پیشنهاد نوروزی ما این است که این طرف ها آفتابی نشوید چون در این دیار وسط دعوای مخابرات استان و هماراسیستم معلوم نیست چه کسی پاسخگوی کاربران اینترنت هست ؟! شاید برخی ها فکر می کنند اینترنت فقط کاربرد منکراتی و جاسوسی دارد ! و همان بهتر که از اول سال همین اینترنت دشمن شاد کن در نطفه خفه شود .
شاید اگر آن آقای مخابراتی واسطه نمی شد الان هم که شما این مطلب را می خوانید من هنوز پشت خط تلفن به صدای دل انگیز خانوم پیامگیر  گوش می کردم !!


ضرورت تاسیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری در سال جدید
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳
ضرورت تاسیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری در سال جدید

 خوش خبر - مرند : معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند در سخنانی اعلام نمود: "در تعطیلات نوروز امسال میزان حضور گردشگران در مرند نسبت به سال گذشته 40% افزایش داشته است ." البته این آمار از طرف ستاد اسکان میهمانان نوروزی اعلام شده و ای بسا مهمانان بیشتری از میزان اعلام شده در این شهرستان حضور یافته باشند و از طرف دیگر اگرنامناسب بودن وضعیت جوی و آب و هوا را نیز در نظر بگیریم می توانیم امیدوار باشیم که آغاز سال جدید به لحاظ گردشگری و مهمانپذیری برای شهرستان مرند بسیار پر رونق و پر برکت بوده است . حال شهر مرند با داشتن قدمتی به تاریخ زندگی نوح پیامبر و بنا به روایتی شش هزار ساله گنجینه بسیار غنی اما مدفون تاریخ ، آثار تاریخی و باستانی و میراث فرهنگی می باشد . بناهای تاریخی همچون مسجد جامع ، مسجد پیربالا ( بازار) ، خانه های تاریخی ، تپه های باستانی موسوم به قلعه یالدور ، مانداگارانا ، باروج ، کاروان سراها ، حمام ها ، امامزاده ها ، پیرهای مقدس ، گورستان های تاریخی ، روستاهای تاریخی و هدف گردشگری همچون زونوزق، دوگیجان ، لیوار ، یام ، عیش آباد ، پیربالا و... دیگر مناطق گردشگری و تفرج گاهها تنها نمونه هایی از پتانسیل های صنعت توریسم و گردشگری این شهرستان می باشد . اما در یک نگاه اجمالی به راحتی می توان دریافت که تعدادی از این آثار با گذشت زمان و در اثر دستبرد غارتگران میراث فرهنگی و برخی دستگاههای دولتی و خصوصی و به دلیل نداشتن یک متولی مشخص از بین رفته اند . آنچه روشن و مبرهن است دلایل زیادی در از بین رفتن این آثار موثر بوده است اما موثرترین عامل همان نبود اداره میراث و فرهنگی و گردشگری در این شهرستان می باشد . بنابراین آنچه که در سال جدید از مسئولان ارشد استان و شهرستان بخصوص فرماندار محترم و نماینده بزرگوار مردم در مجلس انتظار می رود ، تاسیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مرند می باشد تا شاید به این طریق جایگاه از دست رفته در این حوزه را مجددا احیا نماییم . 


مسابقات سوارکاری کورس بهاره روز 29 فروردین در شهرستان مرند برگزار می گردد .
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر شنبه بیست و سوم فروردین ۱۳۹۳
مسابقات سوارکاری کورس بهاره روز 29 فروردین در شهرستان مرند برگزار می گردد .

امین دشتبانی مدیر باشگاه سوارکاری کوثر مرند گفت: اولین دوره مسابقات سوارکاری استان با عنوان کورس بهاره ، جمعه 29 فروردین در پیست سوارکاری کوثر برگزار خواهد شد .
وی افزود: این سری مسابقات بر اساس زمانبندی و تقویم سالانه هیات سوارکاری استان در طول سال ، در رشته های مختلف و در شهرستان های استان برگزار خواهد شد که اولین دوره آن با عنوان کورس بهاره ، به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان مرند و هیات سوارکاری استان و شهرستان در پیست سوارکاری کوثر مرند برگزار خواهد شد .
مدیر باشگاه سوارکاری کوثر مرند گفت : حق شرکت حضور در مسابقات 100 هزار تومان می باشد که شرکت کنندگان به حساب هیات سوارکاری شهرستان واریز خواهند نمود و معاینه اسبها صبح روز مسابقه انجام خواهد گرفت و مسابقات راس ساعت 2/5 بعد از ظهر روز جمعه 29 فروردین برگزار خواهد شد و به برندگان جوایز نقدی تعلق خواهد گرفت . 


شهرداری مرند در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر جمعه پانزدهم فروردین ۱۳۹۳

شهرداری مرند در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

شهرداری مرند در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی

سید رضا هاشمی شهردار مرند در گفتگو با خبرنگارما با تبریک سال اقتصاد و فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی، اظهار داشت: نامگذاری سال‌ها توسط مقام معظم رهبری نقشه راه و  توسعه کشور است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" با بیان اینکه یکی از بهترین نامگذاری‌ها را نامگذاری امسال می‌دانم، اظهار داشت: هم به لحاظ عمق مطلب و هم به لحاظ فراگیری و جامعیت ، شعار امسال را یکی از بهترین شعارها  در جهت عمران و آبادانی شهر تاریخی ،فرهنگی مرند می‌دانم.

ایشان با بیان اینکه ما مسئولان باید در عرصه میدانی و عملیاتی شعار سال مقام معظم رهبری را محقق کنیم ، افزود: همکاری شهروندان قدرشناس در این راستا با شهرداری مرند  ضروری است.

وی با تاکید بر مشارکت همه کارشناسان و افراد نخبه وکارکنان و مدیران شهرداری در اتاق فکر مدیریت شهرداری مرند گفت: مشارکت دادن مردم در مدیریت شهری نیز امری مهم است و این امر می‌تواند به عنوان شعار سال جدید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی براساس مبانی فرهنگی توانست در دنیا آثاری را به جای بگذارد و جمهوری اسلامی با اتکا به نیروهای درونی و ظرفیت‌های داخلی‌اش که از مهم‌ترین آن‌ها مشارکت مردم است توانست در دنیا مطرح شود

شهردار مرند ، تبیین حقوق شهروندی، الزام شهروندان به رعایت قوانین، تکریم ارباب رجوع، اتمام پروژه‌های نیم‌تمام، تلاش برای افزایش خدمات و درآمدهای پایدار شهر مرند  را از مصادیق مدیریت جهادی دانست.

هاشمی در ادامه گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری مدیریت جهادی حرکتهای جهادی می طلبد و اگر بخواهیم مرند رشد کند و به جایگاه واقعی خود برسد باید با همت بلند، اراده، انگیزه، حرکت و مدیریت جهادی عمل کنیم.

شهردار مرند آمادگی شهرداری مرند را برای تحقق شعار سال را اعلام کرد و ارتقای فعالیت‌های فرهنگی در این شهرداری  را از اولویت‌های کاری برشمردو مشارکت ملت متعهد و مسئولان دلسوز را عامل اصلی تحقق شعار امسال دانست.

وی همچنین داشتن برنامه های عمران شهری، انجام کارهای کارشناسی شده، مطالعه و کارشناسی قبل از اجرای پروژه، نظارت مستمر در طول اجرای پروژه و در نهایت ارائه گزارش عملکرد به مردم را در اجرای برنامه ها و پروژه های شهری را ازاهمیت فراوان دانست.


سال نو بر همه ی همشهریان و هم میهنان عزیز مبارک باد
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : جمعه یکم فروردین ۱۳۹۳

" زکوی یار می آید نسیم باد نوروزی
از آن باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی
سخن درپرده می گویم چو گل از غنچه بیرون آی
گه بیش از پنج رویز نیست حکم میر نوروزی "

سال نو بر همه ی همشهریان و هم میهنان عزیز مبارک باد . باشد که در این سال جدید شهری آباد و میهنی آبادتر با مردمانی مهربان دلشادتر داشته باشیم .


س مثل سبد کــــــالا، ش مثل شــــادیانه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سه شنبه بیستم اسفند ۱۳۹۲
س مثل سبد کــــــالا، ش مثل شــــادیانه

طاهره نظری - گزارش : همین چند وقت پیش با تصویب نمایندگان مجلس، دولت موظف شد به منظور حفظ امنیت غذایی اقشار آسیب پذیر، طرح تامین سبد کالا را به اجرا در آورد. بالاخره فاز یک تمام شد. تقریبا همه سبد کالایشان را گرفته اند. از یک طرف مزایا و معایب سبد کالا و در طرف دیگر عذرخواهی از نحوه ی توزیع سبد باعث شد که ما ترک عادت کنیم و کلاهمان را قاضی. به چند روز پیش که بر می گردیم و وقایع را مرور می کنیم ، می توانیم سبد کالا را نیز از بلایای طبیعی بدانیم شبیه سیل ، سونامی و… اگر اغراق است هم یکی چیزی شبیه این بود.

چهره ی شهر شده بود مثل روزهایی که زلزله می آید و کمک های مردمی برای حادثه دیدگان ارسال و پخش می شود. این که حادثه دیده ایم یا نه بماند. از سر و کول هم بالا می رفتیم تا سبد کالایمان را بگیریم و حال فروشگاه ها پر از جنس است و خریدار نیست. بی انصافی نکنیم این چند روز آخر مردم بالاخره به صف ایستادند و به نوبت سبد خود را دریافت کردند ولی بعد از چند کشته و چند مجروح حق بدهید خیلی دیر به صرافت افتادیم.
حالا اگر فاز دوم هم اجرا شود حواسمان باشد که آموخته ها و دیده هایمان را فراموش نکنیم ولی خوب همه می دانیم علت تکرار تاریخ همیشه فراموش کاری ما انسان هاست. پس امیدوارم این بار اگر سبد کالایی پخش شد و در این روز های بهاری خواندیم آن مرد در باران آمد، آن زن سبد کالا دارد، دیگر آن زن بروس لی نشود و آن مرد پانسمان دار. البته مسئولان هم فکری برای مکان توزیع سبد باشند تا در این میان شهر بین این همه ترافیک و تردد، یک تپه انسان سر راه عابرین قرار نگیرد تا عابرین هم راهشان را کج کرده و بروند در خیابان و ماشین ها هم بوق ، بوق ، بوق …

از این ها که بگذریم یک نکته مثبت هم همزمان با این نکته ی منفی در حال پخش بود و آن هم جشن های دهه فجر. دستِ  دست اندرکاران این برنامه ها درد نکند با این شادیانه ها دل همه را شاد کردند. امید است که جشن ها فقط مختص به دهه ی فجر نباشد و از این به بعد هم شاهد اجرای این برنامه های مفرح در شهر باشیم تا هم کمکی برای گروههای هنری باشد و هم مردم از این فرصت برای تمدد اعصاب استفاده کنند.

مخصوصا روزهایی که دستان قانون، عدالت را ورق می زند. چه خوب می شد اگر اندکی (مثلا چند روز )پس از اجرای حکم در ملاء عام، مسئولین فرهنگی شهر ، یک برنامه ی تفریحی، فرهنگی یا حتی یک مسابقه عمومی برگزار کنند تا احساسات منقبض شده ی مردم پس از تماشا یا شنیدن اجرای حکم تخلیه شود.

به هر حال اگر فاز دوم سبد کالا اجرا شود خیلی دوست داریم که دولت تدبیر و امید لبخند را از قلم نیندازد و آن را هم به اجناس داخل سبد اضافه کند. چون همانطور که جای گوشت و پنیر و برنج در سفره ی ایرانی خالی است، جای لبخند هم بر لبان ما خالی شده و یارانه ای هم به آن تعلق نگرفته است.

انتقاد دکتر حسن نژاد از بی مهری مسئولان استان در حل مشکلات مرند
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۲
انتقاد دکتر حسن نژاد از بی مهری مسئولان استان در حل مشکلات مرند
http://www.mandagarana.ir/wp-content/uploads/2014/02/hasannejad.jpg

خوش خبر مرند : دکتر محمد حسن نژاد نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در مراسم معارفه تقی کرمی به عنوان فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت :با وجود پیگیری‌های لازم متاسفانه برخی از مدیران استانی با بی‌مهری و عدم حل این مشکلات تا امروز مردم منطقه را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است.

محمد حسن‌نژاد با انتقاد از عدم تخیصص اعتبارات لازم برای پروژه‌های آموزش عالی، راه و شهرسازی و نیرو در حوزه شهرستان‌های مرند و جلفا اظهار کرد: با وجود پیگیری‌های لازم متاسفانه برخی از مدیران استانی با بی‌مهری و عدم حل این مشکلات تا امروز مردم منطقه را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرده است.


تـقی کــرمی نصب بنر تبریک برای خود را ممنوع کرد
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۲
تـقی کــرمی نصب بنر تبریک برای خود را ممنوع کردhttp://www.mandagarana.ir/wp-content/uploads/2014/02/karami3.jpg

تقی کرمی در مراسم معارفه خود به عنوان معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند از مسئولان دستگاههای اجرایی و گروه‌های مختلف درخواست کرد از نصب بنرهای تبریک خودداری کنند.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مرند گفت : سیاست دولت تدبیر و امید پرهیز و کناره گیری از فضاسازی و خدمت شبانه روزی و بی منت به مردم در سایه همدلی وحدت و مشارکت همه جریان های سیاسی درون نظام است.


انجام مذاکرات جدید برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی مرند
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۲
انجام مذاکرات جدید برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی مرند
http://www.mandagarana.ir/wp-content/uploads/2014/02/minibos.jpg

خوش خبر مرند : مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی مرند با بیان این که مذاکرات جدیدی پیرامون نوسازی ناوگان اتوبوس رانی صورت گرفته گفت: در خرید و تجهیز اتوبوس های جدید برای ناوگان اتوبوسرانی محدودیت داریم و از این رو دولت فعلا اتوبوس های جدید در اختیار این سازمان ها قرار نمی دهد ، اما طی توافقاتی که ما بین شهرداری مرند و سازمان منطقه آزاد ارس صورت گرفت ، در سال آینده مینی بوس های جدید درون شهری به جهت توسعه حمل و نقل عمومی وارد ناوگان اتوبوس رانی شهرستان مرند خواهند شد .


تلاش ویژه پلیس مرند برای چهارشنبه آخر سال بدون حادثه
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : پنجشنبه هشتم اسفند ۱۳۹۲
تلاش ویژه پلیس مرند برای چهارشنبه آخر سال بدون حادثهhttp://www.mandagarana.ir/wp-content/uploads/2014/02/novrozi.jpg

خوش خبر مرند : فرمانده انتظامی مرند از تلاش پلیس برای برگزاری چهارشنبه آخر سال بی‌خطر خبر داد.

فرهنگ نوروزی در جمع دبیران و اولیاء دانش آموزان دبیرستان فرزانگان این شهرستان با اشاره به حوادث تلخی که در سال‌های گذشته برای جوانان رخ داده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های پلیس و خانواده ها پایان خوش چهارشنبه آخر سال است از والدین خواست تا حرکات و رفتار فرزندان خود را کنترل و آنها را از خطرات استفاده از مواد پرخطر آگاه سازند و هیچ لذتی را با لذت سلامتی عوض نکنند و آزار و اذیت دیگران را وسیله ای برای شادی خود قرار ندهند.


کارگر حادثه دیده در مرند بر اثر ضربه مغزی فوت کرد
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : چهارشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۲
کارگر حادثه دیده در مرند بر اثر ضربه مغزی فوت کرد

خوش خبر مرند : بر اثر سقوط یک دستگاه بالابر در هنگام حفر چاه در منطقه یام مرند ، یک جوان ۲۲ ساله بنام اتابک محمدزاده ، راهی بیمارستان امام رضا(ع) تبریز شد .

http://www.mandagarana.ir/wp-content/uploads/2014/02/MARIZ.jpg

وی هم اکنون در بخش ICU در وضعیت کما به سر می برد. ، یکی از بستگان این جوان مصدوم ، به خبرنگار مانداگارانا گفت: پدر ایشان معلولیت دارند که به این خاطر  قادر به کار کردن نیستند و اتابک نان آور خانواده محسوب می شود که ایشان نیز از پنجشنبه اول اسفندماه به دلیل سقوط دستگاه و ضربه به ساقه مغز در حالت کما هستند و پزشکان کاری از دستشان بر نمی آید و فقط گفته اند توکل به خدا کنید  .

گفتنی است ICU بیمارستان رازی مرند به دلایل نامعلوم از پذیرش بیماران بد حال سر باز میزند و آنها را به بیمارستان های دیگر اعزام می نماید که در این مورد خاص وی سه روز است که در بیمارستان امام رضا(ع) در کما به سر می برد .

تکمیلی : لحظاتی قبل با خبر شدیم متاسفانه ایشان ساعت ۱۷٫۳۰ فوت کرده اند.


تقی کرمی فرماندار شهرستان ویژه مرند می شود
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۹۲

تقی کرمی فرماندار شهرستان ویژه مرند می شود

http://www.mandagarana.ir/wp-content/uploads/2013/07/farmandari-vige-marand-240x137.jpg

خوش خبر مرند : مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان ویژه مرند روز شنبه با حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار می شود.

بنابه اظهارات منابع موثق بهنام رضوانی که حدود ۵۰ ماه است فرمانداری مرند را بر عهده گرفته بزودی از این سمت رفته و تقی کرمی فرماندار جدید این شهرستان به جای وی خواهد نشست.

تقی کرمی را بهتر بشناسیم

تقی کرمی متولد 1347 در یکانات شهرستان مرند است وی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد علوم سیاسی که پیش از این کارشناس دفتر ریاست جمهوری در زمان آیت الله هاشمی رفسنجانی ، کارشناس ارشد وزارت کشور در سال 1378 ، کارشناس سیاسی ، انتظامی استانداری استان آذربایجان غربی ، معاون فرماندار شهرستان شاهین دژ ، معاون فرماندار شهرستان مرند ، فرماندار شهرستان شبستر ، مدرس دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور شهرستان های مرند ،  شبستر و خوی ، عضو هیئت حل اختلاف کارگران و کارفرمایان شمال استان آذربایجان شرقی و آخرین مسئولیت وی کارشناس ارشد فرمانداری شهرستان ویژه خوی بوده است.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر جمعه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۲


انتقاد شدید دکتر حسن نژاد از مسئولان راه و شهرسازی شهرستان مرند :

ریاست راه و شهرسازی مرند از سمت خود خداحافظی کند

hasannejad92010

خوش خبر : دکتر محمد حسن نژاد با انتقاد شدید از عملکرد مسئولان راه و شهرسازی شهرستان ویژه مرند گفت : بی کفایتی مسوولان این اداره باعث شد بار دیگر یک شهروند مرندی در جاده مرند – بناب جان خود را از دست دهد ، در حالی که قرار بر این بود این اداره نسبت به تعریض این جاده اقدام کند که هنوز این اتفاق رخ نداده است و هر روز بر تعداد تلفات در این جاده مرگ بیشتر افزود می شود، از این رو سفارش اکید می کنم اگر مسئولین این اداره نمی توانند به توافقات خود عمل نمایند و به مشکلات پایان دهند از این سمت خداحافظی کنند .

 نماینده مردم شهرستان های مرند و جلفا در گفتگو با سایت تحلیلی و خبری  مانداگارانا در ادامه افزود : چند ماه پیش در دفتر شهردار مرند که مسئولین راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی و شهرستان ویژه مرند نیز حضور داشتند توافق کردیم تا این اداره نسبت به خاکریزی و تعریض جاده بناب – مرند ، ساماندهی راهدارخانه پیام مرند و ورودی شهر مرند از طرف بازرگان هرچه سریعتر اقدام کنند که از این مدت و توافق صورت گرفته ماه ها سپری می شود ولی مسئولین این اداره هیچ گونه حرکتی نسبت به این موضوع از خود نشان نداده اند .

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : چند روز پیش یکی دیگر از همشهریان متاسفانه در جاده مرند – بناب جان خود را از دست داد که عدم تعریض این جاده مهمترین دلیل تلفات جانی در این جاده است .

وی در ادامه افزود : متاسفانه جاده بین المللی و ترانزیتی مرند – بازرگان که تنها راه ارتباطی ایران و اروپا است نیز به حال خود رها شده است و وجه و آبروی ایران در این مسیر زیر سوال رفته است. این مسیر اولین و مهمترین مسیر ارتباطی بین ایران و اروپا می باشد و از اهمیت فوق العاده زیاد برخوردار است.

دکتر محمد حسن نژاد در خاتمه اظهار داشت : از معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مرند درخواست دارم تا با اینگونه مسئولین برخورد نمایند در غیر این صورت بنده به عنوان وکیل قانونی این مردم مجبورم این موضوع را از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیری نمایم و وزیر رابه مجلس شورای اسلامی بکشانم.

منبع : سایت تحلیلی و خبری مانداگارانا


تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی جمعه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۲

توضیحی بر یک انتقاد!!

صبح جمعه دوستان محترم و خوانندگان بزرگوار وبلاگ بخیر باشه . بابت همه ی نظراتی که گذاشتید از شما تشکر می کنم . نظراتتون در مورد مطلب راه و شهرسازی و موضوع شکایت رییس اداره آموزش و پرورش مرند که اکثرا خصوصی بودند .

اما در مورد تک مصرع آخر مطلبی که موضوع شکایت شده است ( این عوعو سگان شما نیز بگذرد ) تعدادی از دوستان سوال کرده اند . باید خدمت این دوستان عرض کنم ، این تک مصرع بخشی از شعر معروف " هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد " شاعر قرن هفتم و هشتم هجری قمری سيف الدين ابوالمحامد محمد الفرغاني معروف به سیف فرغانی می باشد . این تک مصرع شامل آن دسته از افراد مغرور و متکبر می شود که اصول و بدیهیات را فراموش کرده و زیر پا می گذارند و کسی نباید به آنها بگوید که بالای چشمت ابروست ! آنهایی که صاحب جاه و مقام و منصب هستند و با ظاهر ارزشمداری و اخلاق محوری اعمال خود را توجیه می کنند .

بعضی از دوستان عمدا و یا سهوا این گونه استنباط کرده اند ( و یا اصرار دارند بکنند !!) که عوعو سگان نعوذبالله برمی گردد به همکاران فرهنگی و دانش آموزان عزیز!! . واقعا باید به این استنباط سخیف خندید !! همکاران فرهنگی را چه سنخیتی با این مثل !! آنها که بزرگوارانه و ایثارگرانه به کار تعلیم و تربیت می پردازند و آزاد منشانه و آزاد اندیشانه حق و ناحق را از هم جدا کرده و همواره جانب حق را گرفته اند . هم اینان دلشان از برخی رفتارها خون است . و دانش آموزان که اصلا ربطی به این موضوع ندارند ، آنها فرشتگان معصومی هستند که به هر ساز این سیستم کجدار و مریض آموزش و پرورش رقصیده اند و بدون هیچ دادرسی در زیر انواع نظامهای جدید و قدیم و قدیمتر و زیر انبوه کتاب های درسی ضروری و غیر ضروری قدشان خم شده است و صدایشان در نیامده است  . این تک مصرع در ساده ترین تفسیر شامل هر آدم پاچه خوار و دون طبعی می شود که بدون توجه به حق و ناحق فقط جانب بالاسری خودشان را می گیرند . وگرنه در همین اداره و مدارس خودمان داریم از دوستان نزدیک ریاست محترم که همیشه حرف حق را گفته اند حتی به قیمت رنجش خاطر ریاست محترم .

ما خواستیم بگوییم آقای مسئول اگر این مقام و میز ریاست ماندنی بود به تو هم نمی رسید . ما خواستیم بگوییم آقای مسئول تیغ بران گر به دستت داد چرخ روزگار ...... هر چه می خواهی ببر اما نبر نان کسی .خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر سه شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۲

سخنرانی امام جمعه ی شهرستان مرند در روز 22بهمنامام جمعه ی شهرستان مرند با سپاس از حضور پررنگ مردم در راهپیمایی 22بهمن گفت: امروز حضور برادران و خواهران عزیز در شهرستان مرند که مانند قطره ای از حضور مردم ایران در برابر استکبار جهانی است شاهد بر این است که 35 سال پیش نیز مردم ایران با توکل بر خدا و با رهبری های امام و با تکیه بر خود نه بر حزب و جناح و گروه و تجهیزات خاص داخلی و خارجی، دشمنان و مزدورشان را از این مملکت بیرون کردند و در جان آمریکا و هم پیمانانشان زلزله ای انداخت که امروز این زلزله ادامه دارد و ملت با تداوم حضور خود به میدان آمده اند تا بگویند که ملت ایران با همان اهداف بلند آسمانی و الهی م با تکیه بر قدرت خود ، پشت سر رهبری همواره بر این اهداف پافشاری خواهد کرد.عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس سه شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۲

گزارش تصویری از مراسم 22 بهمن در مرند 


عکس های جدید را در پست های بعدی ببینید


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۲

توسط نماینده ی مردم مرند و جلفا :

جذب اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای اتوبان نیمه تمام مرند-جلفامنطقه اقتصادی که از راه امن، خط ریلی سریع و فرودگاه محروم باشد نمی توان گفت منطقه آزاد تجاری صنعتی است.

آناج : حسن نژاد در حضور فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس و مشاور رئیس جمهور ضمن انتقاد از عملکرد گذشته در منطقه آزاد ارس گفت: زمانی در این منطقه دلال بازی زمین به یک صنعت پول ساز برای عده ای خاص تبدیل شده بود در حالیکه این اراضی موجود در منطقه آزاد ارس با ارزش ترین مزیت برای ایجاد ارزش افزوده با راه اندازی صنایع مختلف است.

وی افزود: با رویکرد جدید مدیریتی در ارس شاهد ساخت و ساز و آغاز فعالیت های اقتصادی واقعی و موثر در ارس هستیم و باید تلاش و همکاری همگانی برای تقویت این وضعیت صورت گیرد. محمد حسن نژاد با اشاره به کارشکنی های انجام شده در اجرای قانون کالای همراه مسافر در ارس گفت: در گذشته نچندان دور کالاهایی که بر اساس قانون کالای همراه مسافر باید در ارس و به نفع این مردم در مراکز تجاری به فروش می رسید سر از اصفهان و شیراز درآورد و نمونه های متعدد و مختلف از این نوع کارشکنی ها در ارس رواج داشت.

حسن نژاد در بخشی دیگر ضمن یادآوری تصویب ترخیص خودروهای خارجی از گمرک جلفا گفت: ورود خودروهای خارجی با پلاک منطقه آزاد در ارس و انزلی همزمان آغاز شد اما ارس بعد از شش ماه شروع به واردات خودرو کرد اما مسئله بدتر ترخیص از گمرک سهلان بود نه گمرک جلفا و به ازای ترخیص هر خودرو دو نیم میلیون تومان به حساب گمرک سهلان واریز می شد.

وی در عین ناراحتی و با حمایت حاضرین در آئین رونمایی از طرح جامع منطقه آزاد ارس با اشاره به بسیاری از مشکلات بوجود آمده در ارس، معضلات امروز ارس را ناشی از ناکارآمدی سیاست های گذشته در این منطقه اعلام کرد و گفت: خوشبختانه از دلال بازی ها برای اخذ وام های میلیاردی خبری نیست اما نباید فراموش کنیم که حقوق مردم با پیش فروش متجمع های تجاری متعدد در خطر است و شهریور سال آینده سررسید بسیاری از این مجتمع ها فرا می رسد و حتی آجری روی آجر گذاشته نشده است.

حسن نژاد با بیان اینکه زیرساخت های موجود در ارس پاسخگوی نیاز سرمایه گذاران در آینده نیست گفت: منطقه اقتصادی که از راه امن، خط ریلی سریع و فرودگاه محروم باشد نمی توان گفت منطقه آزاد تجاری صنعتی است. وی با اشاره به جاده دوبانده نیمه تمام مرند- جلفا گفت: اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی جدی برای این پروژه جذب کرده ایم و امیدواریم با افزایش درآمد منطقه آزاد ارس با آزادی ترخیص کالاهای جدید که قبلا از سایر گمرکات ترخیص می شد این پروژه مهم بزودی به بهره برداری برسد. حسن نژاد اظهار کرد: امیدواریم فرودگاه ارس نیز همچون پل خلیج فارس قشم از منابع ملی بهره مند شود. وی افزود: اکنون شبکه بانکی در ارس تعطیل است، پروژه ها در ارس و بانک ها در خارج از این محدوده و ضروری است به مسئله بانک ها در ارس توجه ویژه ای انجام شود. وی به سبقه تاریخی و علمی ارس اشاره کرد و گفت: مردم این منطقه از گذشته ها دارای سابقه علمی و فرهنگی و تجاری هتسند و باید برای توانمندسازی بومیان این منطقه برنامه ریزی شود. گفتنی است در پایان این آئین با حضور اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد از طرح جامع منطقه آزاد ارس رونمایی شد.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : دوشنبه بیست و یکم بهمن ۱۳۹۲

بیانیه ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در مرند به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن ودعوت به حضور گسترده همشهریان برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن
انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که می توان با حفظ مبانی اسلامی ومناسک شرعی ، تصمیمات کلان کشوری را از مجاری مردمسالارانه اتخاذ نمود . این هنرامام راحل بود که با روایتی انقلابی وشورانگیز از مفاهیم اسلام ناب محمدی(ص) ، بر اولویت ومحوریت نظر وخواست مردم را برای مشروعیت بخشی به کلیه ساختارهای وتصمیمات حاکمیتی تاکید کرد وخواست و رای مردم را به منزله صاحب انقلاب وکشور، بر تارک نظام جمهوری اسلامی تحکیم نمود.

بسمه تعالی

بیانیه ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی در مرند به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن ودعوت به حضور گسترده

سالی دیگر از عمر پربرکت انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران گذشت و نظام جمهوری اسلامیایران ، بار دیگر درآستانه ۲۲ بهمن ماه ، بهار دوباره ای را تجربه می کند . بار دیگر مردم سرافراز وانقلابی ایران  ، خود را برای گرامیداشت یوم الله پیروزی خون بر شمشیر و نور بر ظلمت مهیا می کنند و یاد وخاطره آن روزهای حماسه وایثار وفداکاری ، همچون شمیمی روح نواز ، کوی وبرزن سرتاسر ایران اسلامی را پر نموده است . یاد وخاطره امام راحل وشهدای گلگون کفن انقلاب وجنگ تحمیلی ، همچون سراجی منیر ، بر افق ایران پرتوافشانی می کند وعزم مضاعفی را جهت تداوم مسیر انقلابی ، در مردان وزنان این سرزمین ایجاد می نماید .
دست آوردهای غرورآفرین جوانان این مرزو بوم در عرصه های علم وفن آوری و فرهنگ واقتصاد و استحکام روزافزون شالوده های سیاسی و دفاعی و بین المللی واقتصادی ایران ، گواه روشنی از پویایی وبالندگی وتعالی نهضتی است که با تکیه بر فضل الهی و توانایی های داخلی ، علی رغم دشمنی های آشکار ونهان قدرتهای جهانی ، توانست الگوی جدیدی از حکومت ومدیریت را در معرض دید جهانیان بگستراند.در روزگاری که توسط اندیشمندان ونظریه پردازان سیاسی غربی آموزه های دینی فاقد ظرفیت واستعداد ساماندهی مناسبات اجتماعی وسیاسی معرفی می شد ، جمهوری اسلامی مبتنی بر خواست واراده مردم دین دار ، توانست بر مبنای آموزه های امام راحل طرح نوبنیادی از مردمسالاری دینی را بعنوان بدیلی کارآمد ومشروع در برابر سایر الگوهای مدیریت سیاسی و متضمن سعادت دنیوی واخروی جهانیان معرفی کند.بیراه نیست که اگر منشا اصلی وانگیزه کلیدی دشمنی های استکبارجهانی با مردم ایران ونهضت انقلابیش را نه در بهانه های سیاسی ونظامی مانند فن آوری صلح آمیز هسته ای، بلکه همین توانایی نظام مردمسالار اسلامی درالگوسازی وشکست هیمنه وهژمونی غرب درعرصه گفتمان پردازی بدانیم که ایران را آماج سیاست های خصمانه جهان غرب قرار داده است.
انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که می توان با حفظ مبانی اسلامی ومناسک شرعی ، تصمیمات کلان کشوری را از مجاری مردمسالارانه اتخاذ نمود . این هنرامام راحل بود که با روایتی انقلابی وشورانگیز از مفاهیم اسلام ناب محمدی(ص) ، بر اولویت ومحوریت نظر وخواست مردم را برای مشروعیت بخشی به کلیه ساختارهای وتصمیمات حاکمیتی تاکید کرد وخواست و رای مردم را به منزله صاحب انقلاب وکشور، بر تارک نظام جمهوری اسلامی تحکیم نمود. بر این اساس بدیهی است که جوهره اصلی نظریه سیاسی امام راحل وموتور محرکه نهضت اسلامی مردم ایران را باید تکیه وتاکید بر نظر وخواست مردم دانست وهرگونه انحراف از این اصل بنیادین را انحراف از مبانی انقلاب ارزیابی کرد.
هر چند باید یادآور شد که در کنار همه کامیابی ها ودست آوردهای درخشان ،هنوز راه زیادی با تحقق کامل اهداف اصلی نهضت اسلامی ورسیدن به جامعه ای معیار باقی مانده است ودر مسیر طی شده برخی کاستی ها ، کج روی ها وسوء تدبیرها هزینه هایی را بر مردم رشید وآگاه ایران تحمیل کرده است . شعارزدگی و شتابزدگی ودرک سطحی ازآرمانهای انقلاب توسط برخی مسئولین ، همراه با نگاه حذفی وجناحی وخودمحورانه جریانات همسو با آنها باعث ورود کشور به ورطه بحران های متوالی بین المللی وکشانده شدن اقتصادملی تا آستانه فروپاشی شد . خوشبختانه به لطف خداوند وتدابیر مقام معظم رهبری ودرک هوشمندانه مردم فهیم ایران ، در سالی که به حق سال حماسه سیاسی واقتصادی نامیده شد ، با انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری واستقرار دولت تدبیر وامید ، ثبات وآرامش وتوازن به اقتصاد وبازار بازگشت وبا هوشمندی دستگاه دیپلماسی کشور وحصول توافق ژنو، گام بلندی برای مدیریت وخروج کشور از بحران بین المللی برداشته شد .با برداشته شدن این گام های اولیه امید فراوانی می رود که اقدامات موثری در جهت مبارزه قاطع با فساد ریشه دوانده در ساختار مدیریتی واقتصادی کشور،ایجاد زمینه رفع تنگناهایی که در سالهای اخیر بر اهالی فرهنگ وهنر ورسانه رفته است وبستر سازی برای حضور وفعالیت افراد،احزاب وگروه ها یی که در سالهای اخیر به دلایلی از صحنه سیاسی کشور بازداشته شده اند صورت پذیرد.
با وجود این دست آوردهای خیره کننده وقابل تقدیری که در طی مدت زمانی بسیار اندک بواسطه اقدامات دولتی کاردان برای کشور حاصل شده است ، متاسفانه افراد وجریاناتی که سهم عمده ای در بحران سازی های دولت گذشته داشته اند به جای درک مقتضیات زمان وحمایت از دست آوردهای دولت خدمتگزار، عزم خود را برای به شکست کشاندن سیاست های دولت وسنگ اندازی در مسیر رفع مشکلات کشور جزم نموده اند.این گروه کوچک ولی پرهیاهو که پیام قاطع مردم را درانتخابات ۲۴ خردادماه درنفی گفتمان ونامزدهای متبوعشان را نشنیده گرفته اند حتی بر خلاف ادعای ولایت پذیری شان ، بر خلاف نص صریح فرمایشات مقام معظم رهبری در لزوم حمایت از دولت و دادن فرصت ومجال برای تعقیب سیاست های آن ، همچنان بر مدار کینه جویی وتفرقه افکنی ومانع تراشی می کوبند . امید است که این افراد وجریانات ازفرصتی که دولت اعتدال گرا برای استفاده از همه سلایق وخط مشی ها برای خدمت رسانی به مردم ایجاد نموده است ، استفاده نمایند وهمراه وهمنوا با مردم ، در این روزهای مبارک برادری وانس والفت واعتدال را سرلوحه اقدامات خویش قرار دهند.
اینک که درآستانه بیست ودوم بهمن قرار گرفته ایم ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان مرند ضمن دعوت از همه اقشار مردم انقلابی مرند وحومه برای شرکت در تظاهرات این یوم الله امیدوار است که شعارهای وحدت آفرین مردم ، پیام قاطعی برای کلیه ناظران داخلی وخارجی ارسال نماید.حضور گسترده وصفوف به هم فشرده مردم انقلابی مرند نشان خواهد داد که با گام هایی استوار ترواراده ای راسخ تر مردم انقلابی ایران بر پای آرمانهای اصیل خود تا آخرین نفس ایستاده است. آرمانهایی که با گذشت سی وپنج سال هنوز با قدرت وصلابت شعار استقلال،آزادی وجمهوری اسلامی را در جای جای میهن اسلامی طنین انداز می سازد.
وعده دیدار ما ۲۲ بهمن ماه در تظاهرات سالگرد انقلاب
 
ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان مرند


عکس
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : عکس شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۹۲

به نظر شما شکایت این آقا از این یکی آقا به کجا خواهد انجامید ؟ تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : اجتماعی جمعه هجدهم بهمن ۱۳۹۲

راه و شهرسازی استان اعتبار بین المللی شهرستان مرند را زیر سوال برده است


شهر مرند با داشتن قدمتی چندین هزار ساله و با برخوردار بودن از پتانسیل های گردشگری و همچنین به علت قرار گرفتن در مسیر ترانزیت اروپا و آسیا از موقعیت و اهمیت ویژه ای برای استان آذربایجان شرقی و کل کشور برخوردار است ، چرا که همواره در مسیر تردد میهمانان داخلی ، توریست های بین المللی و رانندگان ترانزیت قرار گرفته است . بنابراین از جمله نیازها و حداقل امکانات لازمی که برای تامین امنیت مسافران گذری این شهر لازم و ضروری است برخوردار بودن از جاده های مناسب و امن و دارای استاندارد و کیفیت بالا در مسیرهای مواصلاتی این شهرستان می باشد که متاسفانه این مهم در این شهرستان و عمدتا توسط اداره کل راه و شهرسازی استان نادیده گرفته شده است . جاده های مرند – جلفا ، مرند - بازرگان همه ساله در اثر غیر استاندارد بودن و ایمن نبودن شاهد مرگ و میر و کشتار هم میهنانمان هستند . در این جاده ها نقاط حادثه خیز بسیاری وجود دارند که عامل تصادفات منجر به فوت می شوند . همچنین کیفیت وحشتناک اتوبان سندیکا ( خروجی مرند- بازرگان ) چند سالی است که در اثر کیفیت بسیار پایین آسفالت و چاله های آن چنانی ! رانندگان این مسیر را با خسارات زیادی مواجه نموده است و آنچه بسیار مایه تعجب است سکوت غیر مسئولانه ، مسئولین شهر دراین رابطه می باشد ! در خصوص اتوبان سندیکا باید خاطر نشان نمود که طی ماههای گذشته جلسات متعددی از طرف تعدادی از مسئولین شهرستان از جمله دکتر حسن نژاد نماینده محترم و مهندس هاشمی شهردار مرند با مسئولین استانی و شهرستانی راه و شهرسازی برگزار شده است و توافقاتی امضا شده است ، از جمله در جلسه ای که در محل شهرداری و با حضور مسئولان فوق الذکر و مطبوعات محلی برگزار شد ، مدیرکل راه و شهرسازی استان وعده ی آسفالت اتوبان سندیکا را تا عید قربان امسال دادند و آن را عیدی قربان به مردم و شهروندان ذکر نمودند ! حال باگذشت چند ماه از این وعده ی توخالی نه تنها این مسیر آسفالت نشده است بلکه چاله هایش عمیق تر شده اند . واقعا جای تاسف است که راه خاکی روستایی بسیار باکیفیت تر و مطلوبتر از آسفالت این مسیر است . حال چرا مسئولان محترم شهرستان به ویژه معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ویژه مرند ، نماینده محترم حوزه انتخابیه مرند و جلفا و امام جمعه محبوب و محترم شهر مرند مسئولان اداره کل راه و شهرسازی و بخصوص اداره راه و شهرسازی مرند را مورد سوال و بازخواست قرار نمی دهند خود جای سوال بسیار دارد .

روزنامه ساقی / شماره 627 / چاپ شده در ویژه اخبار شهرستان مرند / به قلم غفار صفری لیواری


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : جمعه هجدهم بهمن ۱۳۹۲

سلام . نیمه شب دوستان بخیر

به اطلاع می رساند ، شماره 627 روزنامه کثیرالانتشار ساقی همراه با مطالبی از مرند چاپ گردید و هم اکنون در کیوسک های روزنامه فروشی مرند موجود است .


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر یکشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۲
انتقاد فرماندار ویژه مرند از وضعیت ترافیک شهر مرند


فرماندار ویژه مرند در جلسه شورای ترافیک شهرستان که در محل فرمانداری برگذار می شد با اشاره به توسعه شهر و افزایش خودروهای سواری و برون شهری در این شهر گفت شهرستان مرند با داشتن بیش از ۲۵۰ هزار نفر جمعیت که ۱۴۰ نفر آنرا جمعیت شهری تشکیل داده : باتوجه به اهمیت اجرای مسائل امنیتی و اجتماعی در شهرستان مرندمی بایست از تمام ظرفیت های موجود استفاده کنیم و در این راستا بر فعال بودن شورای ترافیک و کمیته فنی آن شورا تاکید نمود و اظهار داشت در شهرستان نوپای ویژه مرند باید در تلاش توسعه زیر ساختها و ایجاد پارکینک های طبقاتی رضایت شهروندان را جلب کنیم .

رضوانی افزود روزانه بیش از ۴۵ هزار نفر مسافر در ۱۲۰ ایستگاه در شهر مرند توسط تاکسی های موجود جابجا می شوند از سامان دهی ترافیک در خیابان ۷ تیر و امام خمینی مرند خبر داد و از مسئولین راهنمایی و رانندگی برون شهری خواست تا با انجام تدابیر لازم در آستانه سال جدید و عید نور با همکاری و همفکری مسئولین شهرستان نسبت به حل مشکل ترافیک جلوی پاساژها، بانکها و برخی فروشگاهها در خیابانهای اصلی شهر مرند که باعث ایجاد مشکل برای شهروندان می شوند، اقدام نمود.

رئیس شورای ترافیک شهرستان در پایان از ایجاد شهرک نمایشگاهی و شهرک حمل و نقل توسط شهرداری مرندخبر داد و اظهار داشت با ایجاد این دو شهرک که زمینه آن در شهرستان وجود دارد هم در بحث اشتغالزایی و هم در بحث رونق اقتصادی ، شهرستان مرند بیشترین بهره را خواهد برد.

در ادامه این جلسه هاشمی شهردار مرند از راه اندازی ترمینال مسافربری جدید با مشارکت بخش خصوصی در این شهر خبر داد و افزود برای ایجاد زیر ساختهای لازم به مجهز بودن یک ترمینال مدرن شهرداری و شورای شهر مرند برای احداث و راه اندازی این ترمینال ۲هکتار زمین در بودجه سال آینده پیش بینی شده است .
وی تجهیز ونصب دوربین های مدار بسته برای کنترل و روان سازی ترافیک شهری در شهرداری از برنامه شهرداری مرند نیز خبرداد
موضوع ساماندهی مسافربرهای روستایی و نصب چراغهای راهنمایی جلو بازار بزرگ و پیگیری و سامان دهی خودروهای مسافر ی شخصی بدون مجوز دار ، انتقال تاکس های ویژه خط خیابان ۷ تیر به خیابان المهدی و ایجاد پارکینک طبقاتی با جایگزینی ۱۲۰۰ دستگاه خودرو توسط شهرداری مرند از مصوبات مهم این جلسه بود

از خیابان های پرترافیک شهر به نقاطی با ترافیک کمتر انتقال یابد و با توجه به نبودن پارکینگ برای خودروهای سنگین، شهرداری نسبت به ایجاد پارکینگ خودروهای سنگین توسط بخش خصوصی اقدام نماید

منبع: اخبار به روز مرند


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر پنجشنبه دهم بهمن ۱۳۹۲

دستگاه قضایی در برقراری نظم و عدالت، با هیچ کس تعارف ندارد

ahmadi

بر اساس تخلفاتی که در تعاونی اعتباری فرهنگیان صورت گرفته بود، با حکم قضایی در یک فضای کاملا آرام، مدیر عامل و کلیه هیئت مدیره سابق تعاونی فرهنگیان مرند بازداشت، اتهاماتشان تفهیم و روانه زندان شدند.

خوش خبر به نقل از خبرنگار صدا و سیما، دادستان مرند تاکید کرد: مدیر عامل و هیئت مدیره سابق تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند به دستور مقامات قضایی جلب و بازداشت شدند.

دادستان مرند در ادامه افزود: با اشاره به اینکه دستگاه قضایی با افرادی که در برقراری نظم و عدالت اخلال ایجاد می کنند هیچگونه با کسی تعارف ندارد و با متخلفین در هر زمینه که مرتکب جرمی در جامعه شوند، بشدت برخورد خواهد کرد و بر اساس تخلفاتی که در تعاونی اعتباری فرهنگیان شهرستان مرند صورت گرفته بود و موجب مشکلات جدی برای بیش از ۳۵ هزار نفر سپرده گذار و ۲۴۰۰ نفر سهام دار شده بود که این تعاونی آرامش اقتصادی و اجتماعی را در منطقه سلب کرده بود، پس از طی مراحل قانونی در رسیدگی به حقوق سپرده گذاران و سهامداران، مدیر عامل و کلیه هیئت مدیره سابق تعاونی فرهنگیان مرند دستگیر و با قرار بازداشت روانه زندان شدند.

جعفر احمدی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه در شهرستان مرند که در آرامش و فضای سالم با انعکاس اخبار به موقع، دستگاه قضایی را در امر پیگیری این پرونده یاری کرده اند اظهار داشت: همانطوری که قبلا دادستانی برای شفاف سازی خدمت مردم شریف شهرستان مرند  اعلام کرده بود از حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد و در این تعاونی، توسط مدیر عامل و هیئت مدیره قبلی تخلفاتی مالی صورت گرفته بود و دادستانی با تشکیل شعبه ویژه بازپرسی از اولین روز این مشکلات و حتی قبل از اینکه این موضوع وضعیتی حاد پیدا کند از این تخلفات اطلاع کامل داشت و موضوع را طبق رول قانونی پیگیری و رصد می کرد ولی با تصمیماتی که توسط مسئولین عالی شهرستان و تاکید نماینده مردم مرند در مجلس در رسیدن حق حقوق مردم گرفته شده بود و باید مراحل قانونی توسط مدیر عامل و هیئت مدیره قبلی انجام میگرفت و هر گونه ادغام و بحث واگذاری ملزم به حضور اینان لازم و ضروری بود لذا دادستانی هم با توجه به اینکه این پرونده روال قانونی خودش را طی کند تا مردم عزیز به حق حقوق خودشان در واگذاری و یا ادغام بود برسند، صبر کرده بود.
دادستان مرند همچنین با بیان اینکه هر چند در این خصوص دادستانی و دستگاه قضایی از سوی برخی از افراد بی اطلاع در چرایی و چگونگی بازداشت این افراد مورد انتقاد قرار می گرفتند،  ولی دادستانی با اعتقاد درستی که در مسیر حل مشکلات و تحمل این موارد در رسیدگی به پرونده داشت این پرونده را پیگیری و بلاخره شب گذشته با حکم قضایی، مدیر عامل و هیئت مدیره قبلی تعاونی فرهنگیان توسط پلیس امنیت ناجا دستگیر و از صبح امروز با بازجویی و تفهیم انهامات با قرار بازداشت روانه زندان شدند .

احمدی در خاتمه گفت: این پرونده تا تکمیل مراحل قانونی خود ادامه خواهد داشت و مردم بزرگوار مطمئن باشند که تا آخرین مرحله این پرونده، و رعایت تمامی موازین قانونی اقدامات لازم در جهت اجرای عدالت انجام خواهد شد.

احمدی در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از پرسنل فرماندهی نیروی انتظامی مرند که در کنار مردم و مسئولان، بعنوان ضابطین قضایی، دستگاه قضایی را همراهی کردند تشکر و قدردانی کرد.


تحلیل
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : چهارشنبه نهم بهمن ۱۳۹۲

خسرو معتضد:

خودروهای چینی برای ما، خودروهای ژاپنی برای از ما بهتران!

نمی‌دانم چرا هر چه سنگ است، مال پای لنگ است.

شب و روز از تلویزیونهای شیخ نشینها، آگهی فروش نقد و اقساط اتومبیلهای سوپر لوکس آمریکایی، انگلیسی، ایتالیایی، سوئدی، آلمانی، ژاپنی، کره‌ای پخش می‌شود.
ندیدیم یک تلویزیونی حتی آن شیخ نشینهای کم درآمدتر مثل رأس الخیمه، فجیره، خورفکار و ام القوین آگهی فروش اتومبیل چینی پخش کنند.
اتومبیل چینی خیلی مانده بتواند در کشورهای محترم شیخ نشین آن سوی خلیج فارس عرض اندام بکند. در عوض خودرویی را که مسعود تهرانچی دست‌اندرکار واردات و مونتاژ خودروهای خارجی که ون و آمبولانس هم می‌سازد قرار بود از چین وارد کند و از 6 تا 10 میلیون تومان (حداکثر) بفروشد پیش گردن‌کلفت‌های انحصار طلب رانت‌خوار رفته و ساخت و پاخت کرده هر دستگاه 51 میلیون تومان می‌فروشند و جالب آن است که این واژه لعنتی مالیات بر ارزش افزوده را هم از جیب چون بانک پرپول خود نمی‌دهند و قرار است خریداران بابت اتومبیل قراضه چینی که نامرغوبترینش را به ایران قالب می‌کنند، بپردازند.
عرض کردم هر چه سنگ است، مال پای لنگ است؛ یعنی ملت نجیب اصیل و سر به زیر ایران. یادتان هست آن الدورم بولدورمهای جناب آقای دکتر جمشید پژویان اقتصاددان سرشناس که ابتدا مانند آذرخش و تندر برق زد و غرش کرد و خودروسازان را تهدید کرد که اله می‌کنم، بله می‌کنم جرأت دارید گران کنید، ببینید چه پدری از شما می‌سوزانم، یکدفعه مثل چراغ زنبوری‌های سابق که تورشان می‌سوخت کمرنگ می‌شدند و به خاموشی می‌گراییدند.
چند شب پیش دیدم جانشین ایشان یک آقای موقری که مرا یاد دادستانهای دادگاه‌های قدیم می‌انداخت بازدارد صحبت از رسیدگی به قیمتها و دلخوش کردن مردم می‌کند. خنده‌ام گرفت و گفتم، ای بابا دست بردارید، کوتاه بیایید، زور شما و جد و آبای شما به اتومبیل سازان نمی‌رسد. مگر زور دکتر پژویان رسید؟ نمی‌دانم چه دارویی به آن جناب دادند که صدایش گرفت و ساکت شد.
آری، شبها تلویزیون راس الخیمه، خورفکان، فجیره، ام القوین را نگاه می‌کنم، گاهی تلویزیون قراقوروم یعنی مغولستان و گاهی تلویزیون ارمنستان یا ایروان تی. وی را می‌گیرم. الهی کوفتشان بشود، الهی جز جگر بزنند، همه دارند تلویزیون و یخچال و اجاق گاز و انواع کامپیوتر را تبلیغ می‌کنند، همه دارند آپارتمانهایشان را با توجه به آنچه در جیب مردم است، تبلیغ می‌نمایند (زیاد کنند نگویم یک بار هم بگویم می‌نمایند) باور کنید گاهی فقط محض کنجکاوی تلویزیون جزایر سی شل و ایریان غربی و جزیره موریس را می‌بینم، آخر اینها کی هستند؟ از کجا آورده‌اند می‌توانند انواع فورد آمریکایی و نیز آلمانی و فیات ایتالیایی و ولوو سوئدی را خریداری کنند؟
چرا در ایران فقط نومن کلاچرها می‌توانند 2 میلیارد تومان اتومبیل بخرند و پزش را بدهند؟ آخر کی گفته اتومبیل وسیله پز دادن است؟ در جراید مژده داده بودند، اتومبیلهای 140 تا 180 میلیون تومانی که مالیات بر ارزش افزوده‌اش هم جداگانه حساب می‌شود که حق الناس و بیت‌المال هم رعایت شود و صاحبان شرکتهای واردکننده در پیشگاه عدالت سرافکنده نشوند که نکند مالیات بر ارزش افزوده را با پس گردنی از مشتری‌ها نگیرند و به خزانه گل و گشاد دولت نریزند، اعلام مرحمت و بزرگواری فرموده در قیمت اتومبیلهای 140 میلیون تا 180 میلیون تومانی محض رفاه ملت شریف ایران و مصرف کنندگان محترم 6 میلیون تومان تخفیف داده‌اند!
واقعاً خدا از بزرگی کمتان نکند. چه حاتم طایی‌هایی. ان‌شاءا... شما هم مانند آن واردکننده محترم که 80 میلیون تومان از هر اتومبیل وارداتی جمعاً 164 میلیارد تومان سود خالص شرعی برداشت و مجلس مدتهاست دارد درباره حقانیتش تحقیق می‌کند هر چه زودتر به سود 164 میلیارد تومانی برسید و در دنیا و آخرت سربلند و مباهی باشید. چقدر گذشتگان احمق و نادان بودند که تویوتای کرونای نازنین و تویوتای کارینای خوشگل سالهای 1978/1365 را به قیمت فقط 72 هزار و 64 هزار تومان به مردم می‌فروختند؟
واقعاً حیف نبود؟ همان کارها و دست و دلبازیها را کردند که صدام حسین هنگام حمله به خرمشهر دستور داد 8000 دستگاه تویوتای وارداتی به بهای مفت را ارتش عراق بردارد روی لنج ببرد بصره بین بعثیون پخش و پلا کند و جایزه بدهد!
واقعاً حیف نبود اتومبیل به آن خوشگلی و شیکی را به ایرانی‌ها که پراید هم گیرشان نمی‌آید 72 هزار و 64 هزار تومان بفروشند؟ راستی چقدر باید تلویزیون خورفکان و مغولستان تماشا کنم (محض کنجکاوی) و افسوس بخورم چرا ملت ایران را لایق یک خودرو سواری درست و حسابی هم نمی‌دانند؟ چرا نصیب ما از خودرو، پراید و پیکان و پژو 405 است که آتش می‌گیرد و فرصت هم نمی‌شود آتش نشانی را خبر کنیم؟ راستی چرا؟!


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر چهارشنبه نهم بهمن ۱۳۹۲

مدیر عامل و کلیه اعضای هیات مدیره سابق موسسه مالی و اعتباری فرهنگیان مرند دستگیر شدند


http://payamemarand.ir/sites/default/files/styles/large/public/images/1240x137.jpg


خوش خبر : مدیر عامل و کلیه اعضای هیات مدیره سابق موسسه مالی و اعتباری فرهنگیان مرند دیشب و در یک اقدام ضربتی نیروی انتظامی همزمان دستگیر شدند . فرمانده انتظامی مرند دراین رابطه اظهار داشت : دیشب با هماهنگی مقامات محترم قضایی، نیروهای پلیس امنیت ناجا در یک اقدام ضربتی اقدامات لازم جهت بازداشت همزمان این افراد را انجام دادند و این امر هم به دلیل عدم ارتباط گیری از یکدیگر و انجام اقدامات تامینی بود که هم اکنون بازداشت شدگان در دفتر اطلاعات نیروی انتظامی در حال بازجویی هستند و پرونده این ها در جریان است و بلافاصله بعد از تکمیل پرونده توسط مقامات محترم قضایی حکم صادر خواهد شد.


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر سه شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۲
رعایت حلال و حرام و آنچه که خدای متعال برای زندگی ما مقرر کرده به آن قانع باشیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری مرند : جلسه همفکری و توجیهی شهردار مرند با معاونین ،مدیران عامل سازمانهای تابعه و مسئولین واحدهای شهرداری مرندروز دوشنبه هفتم بهمن ماه در سالن کنفرانس شهرداری مرند برگزار شد .
سید رضا هاشمی شهردارمرند طی سخنانی تعامل و همفکری مدیران واحدها و سازمانهای شهرداری مرند را  توجه  آنها به شعار سلامت ،صداقت، تخصص و توکل به خدا را امری لازم و ضروری در تحقق برنامه های شهرداری خواند و بر آن تاکید کرد .
وی مسوولیت را در نظام اسلامی نعمتی برای خدمت به مردم  و جلب رضایت خداوند متعال دانست  و گفت: همه مسوولان شهرداری باید این مدت خدمت خود را فرصتی برای  به دست آوردن سعادت دنیوی و اخروی خود بدانند.
وی تغییر  افکار عمومی  شهروندان  مرندی  را نسبت به  عملکرد شهرداری مرند در چنین ماه گذشته حاصل همفکری  و تعامل اعضای شورای اسلامی شهر  و همت تک تک پرسنل شهرداری خواند و افزود: حرکت جهادی  شهرداری مرند در چند ماه اخیرموجب ارتقائ جایگاه  شهرداری در افکار عمومی شده است .
شهردار مرند  با تاکید برلزوم تکریم و توجه به مشکلات و مطالبات شهروندان  ، از تمامی مدیران خواست ، بیش از گذشته با مردم و در کنار مردم ، پاسداشت تکریم آنان را از اولویت اصلی کاری خود در ارائه خدمات قرار دهند .
 وی در ادامه  تصریح کرد : با تغییر این رویکرد و باز شدن در های مدیران به روی مردم  ، زمینه برای جلب رضایت حداکثری شهروندان از این مجموعه فراهم خواهد شد.


شهردار مرند در بخش دیگری از بیانات خود خاطر نشان کرد :  شهردار در کنار شورای شهر و عوامل خدوم مجموعه  شهرداری ، تنها و تنها با برنامه عمل خواهند کرد و به همین خاطر مدیران شهرداری غیر از برنامه کارشناسی و تدوین شده مجاز به انجام هیچ کاری نخواهند بود. چرا که می بایست زبان ارائه گزارش هایمان برای شهروندان و شورا تنها با برنامه باشد.
ایشان در سخنان خود از کارکنان شهرداری خواست که دو مقوله که متاسفانه از آفات شایع اجتماعی است و باعث گمراهی اکثر افراد می گردد. بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد .توجه به نکات اخلاقی و رعایت حرام وحلال و آنچه که خدای متعال برای زندگی ما مقرر کرده به آن  قانع باشیم.
 وی تاکید نمودند که سعی شود در برخورد با ارباب رجوع نهایت خشوع را به جا آورده  و کار را بر مردم آسان بگیرید

ایشان در توصیه های خود با بیان این مطلب که اگر نیت پاک باشد کار کوچک بزرگ جلوه پیدا می کند و اگر خدای ناکرده نیت نا پاک باشد دنیایی هم کار بزرگ انجام بدهیم خیلی کوچک جلوه می کند عنوان نمودند که همیشه سعی کنید خانه ای را آباد نمایید نه اینکه خانه ای را ویران کنید و دیگر اینکه به نیروهای تحت امر خود احترام بگذارید و مدارا کنید چون اینها از رموز موفقیت است .


خبر
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : خبر سه شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۲
بروز مشکل در روند واگذاری تعاونی فرهنگیان

دکتر محمد حسن نژاد، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس، ظهر امروز  در خصوص آخرین تحولات و اتفاقات پیرامون فروش و واگذاری تعاونی اعتباری فرهنگیان گفت : شنبه توافقنامه فی مابین بانک سرمایه و هیئت مدیره تعاونی امضاء شد که اکنون این توافقنامه در دست هیئت تسویه این تعاونی میباشد.

دکتر محمد حسن نژاد تاکید کرد: در روند واگذاری این تعاونی، مشکلاتی ایجاد شده است که باعث کندی روند کار و به مشکل برخوردن این واگذاری شده که شاید مردم بگویند چرا پس کارهای اجرایی این واگذاری شروع نشده ؟ و چرا نماینده خبری از این واگذاری نمی دهد؟ که لازم به توضیح است در بررسی های به عمل آمده از حساب های این تعاونی توسط کارشناسان بانک سرمایه، مغایرت های زیادی با ادعای اولیه هیئت مدیره مشاهده شده که برای مثال طبق ادعای آقایان ماهانه ۷ میلیارد تومان از منبع واریز اقساط به حساب تعاونی واریز شده که طی بررسی توسط بانک سرمایه فقط ۳ میلیارد تومان واریزی در حساب ها وجود دارد و به سپرده گذاران پرداخت شده اما معلوم نیست ۴ میلیارد بقیه به کجا رفته یا به چه کسی داده شده که البته هنوز جوابی نمی دهند و بانک سرمایه هم می گوید این ۴ میلیارد تومان ادعا شده کجاست؟ همچنین از طرف دیگر، تعاونی ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات به حساب ها واریز شده در حالی که معلوم نیست این ۱۶ میلیارد تومان از کجا و چگونه واریز شده و چگونه این تعاونی بدون سرمایه ۱۶ میلیارد تومان به حساب ها واریز کرده ؟

حسن نژاد در ادامه افزود : بانک سرمایه حتی تابلو را هم آماده نصب کرده اما مسولان بانک اعلام کرده اند که اگر بعد از نصب تابلو به بعضی از تعهداتمان به دلیل عدم شفاف سازی و نا مشخص بودن بعضی مبالغ، نتوانستیم عمل کنیم، مردم از ما گلایه نداشته باشند که چرا این اتفاق افتاد. در واقع بانک سرمایه هم قرار است پول بدهد و بخرد پس باید دقیقا بررسی بشود و از طرف هیئت مدیره سابق تعاونی اعتباری فرهنگیان به سولات و ابهامات بطور شفاف و صحیح پاسخ داده بشود که این پول ها وضعیتشان چگونه است و جای کلی بحث و بررسی دارد که مطمئنا جوابش پیش آقایان هیئت مدیره قبلی است. لذا از مردم عزیز خواهشمندم با صبر و شکیبایی در ادامه روند کارها که بنا به دلایل ذکر شده کند شد بود مسولان را یاری رسانند همچنین مردم عزیز بدانند و مطمئن باشند که متخلفان به زودی محاکمه خواهند شد و اینگونه نیست که دستگاه قضایی برخردی نکند بلکه به شدت برخورد خواهد شد

منبع : یاشیل وطن


با خوانندگان
نویسنده : غفار صفری لیواری موضوع : با خوانندگان سه شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۲
سخنی با خوانندگان محترم

سلام ، عصر به خیر دوستان گرامی

نکاتی را می خواستم با شما دوستان بزرگوار و خوانندگان محترم وبلاگ در میان بگذارم .

اول: بابت همه نظرات و مطالبی که می گذارید از همه ی شما تشکر می کنم و طبیعتا نظرات و راهنمایی های شما در ارایه هر چه بهتر مطالب و پر بار شدن وبلاگ ما را یاری می کند .

دوم : برخی نظرات شما دارای بار حقوقی است و در صورت منتشر نمودن آنها پیگرد قضایی را برای ما در پی دارد . بنابراین  درج و انعکاس این قبیل نظرات مقدور نخواهد بود و دوستان عزیز می توانند این گونه نظرات خود را با دفاتر و خود مسئولین مربوطه مطرح نمایند و پاسخ های لازم را دریافت نمایند .

سوم : برخی نظرات که مستلزم پاسخ های کارشناسی می باشد باید خودشان نیز بصورت کارشناسی شده مطرح شوند ، صرف ارایه ی نظرات احساسی و غیر کارشناسی دلیل بر انتقاد درست و سازنده نمی شود بنابراین بهتر است به جای این گونه نظرات از مسئولین مورد سوال ، بخواهیم که به سوالاتمان شفاف و کارشناسی شده پاسخ دهند .

چهارم : تاکنون عمده ی نظرات در مورد شهرداری و نماینده محترم بوده است که در بسیاری موارد متاسفانه به جای سوالات منطقی ، بصورت احساسی سعی در تحقیر و تخریب شخصیت و عملکرد این مسئولین بزرگوار شده است و صد البته تقدیر ها و تشکرهای فراوانی نیز از طرف خوانندگان عزیز از این مسئولین بزرگوار صورت پذیرفته است . اما به نظر میرسد به جای پرداختن به مسایل شخصی افراد و یا ارایه نظرات غیر کارشناسی از مسئولین بخواهیم به صورت دقیق به سوالات و موارد مورد ابهام در رسانه های جمعی و یا به صورت حضوری پاسخگو باشند . به عنوان مثال از شورای محترم شهر و شهردار محترم بخواهیم که در مورد بودجه سال آینده و پروژه های تعریف شده و منابع بودجه و اعتباری پروژه ها در مساجد و نشست های جمعی و رسانه ها توضیحات کافی را ارایه نمایند . و یا از نماینده محترم بخواهیم به همین ترتیب در مورد عملکرد خودشان و برنامه و وعده هایی که داده اند توضیحات کافی را به شهروندان عزیز ارایه نمایند . این روش سوال کردن بهتر از تحقیر و تخریب و سایر روش ها و شیوه های ناجوانمردانه است .

پنجم: در شهر ما به غیر از شهردار و نماینده نهادها ، ادارات و سازمان های دیگری هم هستند که مستوجب سوال هستند اما به خاطر غفلت مطبوعات ، مردم و خوانندگان مطبوعات و رسانه های مجازی خود را ملزم به پاسخگویی نمی دانند بنابراین منصفانه این است که در مورد رفتار و عملکرد این ادارات هم حساس باشیم .

و نکته ی آخر اینکه : پروژه های مورد اجرای شهرداری می توانند بیشتر و بهتر از اینها شفاف سازی شوند به شرط اینکه سوالات مطرح شده درست ، دلسوزانه و کارشناسانه باشند با تخریب و زیر سوال بردن طرح ها و پروژه ها نه تنها خدمتی به شهرمان نکرده ایم بلکه فقط مانعی شده ایم در مقابل توسعه و پیشرفت شهری که واقعا در راستای پیشرفت آن هیچ طرحی ارایه نکرده ایم .


::. سخن آغازین

::.نویسندگان سایت

::. پیوندهاي روزانه

::. پیوند هاي وبلاگ
Change By: Hadiran ITT